Skocz do zawartości

irish stout z brewkit co dodać na cichej?


Bazi_heej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukałem na forum ale nie potrafię znaleźć informacji co dodać do brewkitu irish stout coopers na cichej aby wzbogacić smak piwa. 

Macie jakieś propozycje z własnego doświadczenia?

Laskę wanilii? A może doleć przed butelkowaniem espresso? 

Prośba o propozycje. Z góry dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Żeby ulepszyć piwko to zamiast cukru, albo glukozy dodaj ekstraktu słodowego. W takim przypadku nic bym nie dodawał. 

Jeśli już bardzo chcesz kombinować to możesz dodać odrobinę płatków dębowych  (20-50 g) macerowanych, jak sugerowałeś wanilię - też macerowaną. Z trudniejszych dodatków to kokos, kawa (Jest obszerny artykuł na temat tego dodatku), szynka parmeńska dojrzewająca. 

Nie wiem, która to Twoja warka, ale jako że robisz brewkit zakładam, że to Twoje początki. Skoncentruj się na czystości sprzętu, fermentacji i podstawowych czynnościach, a za jakiś czas będziesz dodawaj dodatki, porównasz z "orygniałem". :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wyżej napisał - daj jasnego ekstraktu słodowego (1,7kg na 20l warkę) zamiast cukru. To jest całkiem niezły brewkit więc zbytnio nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Pindin napisał:

Cześć. 

Żeby ulepszyć piwko to zamiast cukru, albo glukozy dodaj ekstraktu słodowego. W takim przypadku nic bym nie dodawał. 

Jeśli już bardzo chcesz kombinować to możesz dodać odrobinę płatków dębowych  (20-50 g) macerowanych, jak sugerowałeś wanilię - też macerowaną. Z trudniejszych dodatków to kokos, kawa (Jest obszerny artykuł na temat tego dodatku), szynka parmeńska dojrzewająca. 

Nie wiem, która to Twoja warka, ale jako że robisz brewkit zakładam, że to Twoje początki. Skoncentruj się na czystości sprzętu, fermentacji i podstawowych czynnościach, a za jakiś czas będziesz dodawaj dodatki, porównasz z "orygniałem". :)

Powodzenia

Dokładnie. Dopiero zaczynynam się bawić i to jest moja 7 watka z brewkitu. Na początku kupowałem te najtańsze jako eksperyment, natomiast teraz kupiłem kilka coopers'ów, m.in. irish stout i postanowiłem go trochę "stuningować". Czytałem fora i znalazłem zapisy, że laska wanilii może wpłynąć na pianę i już nie wiem czy coś do tej warki dodawać. Znów kawa to też temat rzeka ale mało jest informacji czy dodawać do cichej dla w/w brewkitu a jak już to w jakich proporcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bazi_heej napisał:

że laska wanilii może wpłynąć na pianę

Wanilia zawiera tłuszcz, jednak jest go mało, bo około 3 % w lasce. Ten tłuszcz może wpłynąć na pianę, ale... używałem i w moich przypadkach piana była, utrzymywała się i moim zdaniem nie wypłynęło to na ten czynnik. 

Nie dodawaj nic, jak napisał Jancewicz to wg niego dobry brewkit, tak więc będzie smakował bez dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.