Skocz do zawartości

Głowica micro matic typu A gwinty wewnętrzne


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

kupiłem nową głowicę płaską typu A firmy micro matic. Głowica nowa, wszystko fajnie ale nie zauważyłem jednej rzeczy. Gwinty na wąż piwny i gazowy nie są zewnętrzne 1/2" tylko wewnętrzne o średnicy otworu 17mm, wkręcana nakrętka która dociska króćce ma średnicę zewnętrzną 17,7mm.

Chciałem zakupić guesty do tej głowicy, ale w tym momencie zbaraniałem i nie wiem co mam zrobić, proszę o poradę.

 

Zdjęcie głowicy zapożyczone z internetów:

micromatic_0.jpg?itok=SjOoctto

 

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś wysyłkowo i nie jakoś okazyjnie to odeślij, masz na to 14 dni. Wszelkie ingerencje czyli redukcje itp to kolejne części do rozbierania i mycia.

Tu ma być prosto i szybko.

Z czasem zechcesz mieć więcej niż jedną taką głowicę (np jedna podłączona a druga w tym czasie gazuje piwo) i wtedy będziesz miał mętlik jeśli kupisz inną.

Lepiej mieć wszystko ustandaryzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę. Kupiłem na forum od jednego z użytkowników więc zwrot raczej nie wchodzi w grę.

Zobaczymy, może na te króćce wejdzie wązpiwny na tyle ciasno, że nie będzie niesczelności.

 

Edit:

Te nyple, które znalazłem występują niestety tylko w czarnej stali, w mosiądzu nie znalazłem.

Ogólnie to nie wiem co to jest za głowica, że jest tak nietypowa.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż oczywiście wejdzie i będzie szczelny (polecam włożyć do gorącej wody przed założeniem i szybko po założeniu zacisnąć opaskę) http://allegro.pl/obejma-opaska-zaciskowa-do-wezy-z-uszami-9-11-mm-i6452239340.html

Ogólnie przerobiłem już różne kombinacje, chodzi mi o wygodę i uniwersalność zestawu. Możesz jakąś jej część uzyskać w inny sposób.

Do króćca głowicy zamontuj na stałe krótki kawałek wężyka, a na jego końcu złączkę john guest 3/8 x 3/8 taką jak w tej ofercie http://allegro.pl/szybkozlaczka-john-guest-3-8x3-8-pi0412s-i6692962274.html

 

Edytowane przez Erikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdopodobnie zrobię.

Złożyłem zamówienie na te złączki, tanie to nie jest jak już się zbierze zamówienie na 2 głowice i 2 krany, ale cóż, jeżeli ma się nie pienić to warto dopłacić.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.