Skocz do zawartości

Piwo z syfonu?


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem w posiadanie 2 leciwych syfonów do wody "sodowej".

Zastanawiam się czy da się ich wykorzystać do serwowania piwo "na szybko", bez refermentacji. Co wy na to?

 

Syfon ma kreske maksymalnego poziomu napełnienia w ok. 2/3 wysokości. Jeśli naleje tylko tyle piwa, to czy nie zepsuje się ono przy takiej ilości powietrza?

 

thumb_DSC_3371.JPG

 

Nigdy nie używałem syfonów. Poradźcie mi jak mam go przygotować/przetestować? Od razu widzę, że uszczelka przy naboju jest sparciała. Trzeba ją wymienić.

 

thumb_DSC_3374.JPG

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno dokładnie wymyć i odkazić, a po wlaniu piwa i włożeniu naboju z CO2 trzymać kilkadziesiąt godzin w celu dobrego nagazowania, najlepiej w niskiej temperaturze i czasem potrząsając zawartością celem lepszej absorpcji CO2 a przed samym rozlewem dać się ustać żeby osad się ułożył na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. W żaden sposób nie kontrolujesz zawartości CO2 w piwie.

Jest jedna zasadnicza różnica między wodą a piwem. I nie chodzi tu o alkohol :beer:. Woda się nie pieni, za to piwo bardzo. Mogę się założyć, że jak tego użyjesz to wkrótce na forum pojawi się wątek o tytule "Leci sama piana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to w latach 80-tych, jak w kielcach można było kupic w sklepie po 11(i to nie zawsze) jedynie podłe zamkowe lub słoneczne z browaru w Jędrzejowie w których to "piwach" po kilku dniach latały samoloty. Były marnie nagazowane, więc postanowiłem wyeliminowac tę wadę przy użyciu sufonu, ale niestety to była porażka, otrzumałem samą pianę , bardzo trwałą, więc pomysł upadł. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.