Skocz do zawartości

Fermentacja piwa, a oświetlenie


Hopman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Tak się zastanawiam, czy jeżeli mam fermentor z przezroczystego plastiku to czy nasłonecznienie pomieszczenia ma wpływ na jakość piwa. Piwo fermentuje w garażu w którym nie ma bezpośredniej styczności z promieniami słonecznymi, ale ma kontakt ze światłem dziennym i sztucznym oświetleniem. Jak myślicie czy takie warunki są odpowiednie czy może powinienem czymś zasłonić fermentor aby tego piwa nie prześwietlić (by nie wyszedł zapach skunksa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie masz oświetlenie. Najwięcej UV emituje klasyczna żarówka (barwą oświetlenia jest najbardziej zbliżona do słońca - i najzdrowsza dla oczu :) ).

Wpisz sobie w google "widmo żarówki" i zobaczysz wykres. UV ma zakres poniżej 380.

 

Ale mimo wszystko ja bym trzymał "pod kocem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się trzymać "pod kocem", ale czasem to jakoś umknie.

Właśnie testuję APA z zielonej butelki z krachlą, nieprawidłowej, zielonej.

To chyba ten sam temat ?

A  taki  Grolsch się tym nie przejmuje. Coś na forum czytałem na ten temat, ale było nieprzekonywujące.

Poproszę o radę, jeśli nie to dopiję do końca ;)

Edytowane przez zielony07
zapomiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się trzymać "pod kocem", ale czasem to jakoś umknie.
Właśnie testuję APA z zielonej butelki z krachlą, nieprawidłowej, zielonej.
To chyba ten sam temat ?
A  taki  Grolsch się tym nie przejmuje. Coś na forum czytałem na ten temat, ale było nieprzekonywujące.
Poproszę o radę, jeśli nie to dopiję do końca

Golsh ma śmierdzieć skunksem, czyli lightstruck. Ta wada ludziom kojarzy się z chmielem, a koncerny nie mają interesu żeby wyprowadzać konsumentów z błędu i z premedytacją leja marki "premium" w zielone butle. Jak lubisz wynajdowac koło na nowo testuj do woli, Twoje piwo, robisz co chcesz, mi szkoda czasu, kasy i nosa (straszna wada jak dla mnie).
Co do tematu okryj obowiązkowo chyba że jesteś ciekaw wyniku eksperymentu, imo nie warto.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 4.11.2017 o 22:22, zielony07 napisał:

To co ? Wypierniczyć zielone butelki ? Bedzie jakieś 10%.

Koc nie problem.

Ja bym się pozbył takich butelek, myślę że Twoja praca oraz Twoje piwo nie jest warte żeby wlewać je w zielone butelki. Każda ciemna jest lepsza niż zielona. chociaż przechowywanie ciemnych w złych warunkach też dobre nie jest, ale to już inna sprawa. Jeżeli masz ich około 10% to sukcesywnie wymieniaj na ciemne i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.