Skocz do zawartości

Ekstrakty po terminie


jtomas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Znajomy, już emerytowany piwowar domowy, dał mi dzisiaj trochę ekstraktów które znalazł gdzieś w garażu, jak widać na załączonych zdjęciach są to dwie paczki 2x 500g spray malt - datowane 03/16 i kit składający się z 2x 1,5kg ektraktu + drożdze, zaledwie tydzień po dacie, czy myślicie że można użyć tych ekstraktów jeszcze, zwłaszcza chodzi mi o spray malt,

 

I pytanie czy warto (czy smakowo dobrze to wyjdzie) użyć np. 1,5kg tego płynnego ekstraktu żeby podbić normalnie zacierany porter/RIS ?

Dzięki za rady/pomoc

dry S.jpg

liquid S.jpg

Edytowane przez jtomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, anteks napisał:

Spoko, ja używam 4-5 lat po termine

:) ok to spoko, szkoda mi by było je wyrzucić, a co myślisz o podbijaniu ekstraktu RISa lub portera takim płynnym? warto czy zużyć to do jakiegoś bezstylowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bazi_heej napisał:

Po terminie to po terminie. Ja bym nie ryzykował. Nie tyle że sie potrujesz co efekt może być kiepski

Rozumiem, że już kilka razy miałeś do czynienia z takim ekstraktem i efekt był kiepski?

Bo ja kilka razy użyłem ekstraktu "po terminie" i efekt był niezły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2017 o 23:41, Mibor napisał:

ale wiesz bo sprawdziłeś, czy piszesz żeby sobie licznik podbić?

Miałem brewkita po terminie, co prawda taniego ale po zrobieniu nie byłem zadowolony, przeczekałem nawet z kilkoma butelkiami 3 miesiące i rewelki nie było. To takie moje doświadczenie odnośnie brewkitu, z tym że brewkit jest wodny i nie koniecznie to może dotyczyć suchych składników. 

Nie interesuje mnie licznik, jeżeli by była taka możliwość to można mi ustawić niezliczanie postów i ciągłe zero - mam to gdzieś... Liczy się jakie masz doświadczenie i chęć podzielenia się nim z innymi a nie cyferka przy nicku Mibor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bazi_heej napisał:

Miałem brewkita

Ale doczytałeś, że pytanie było o ekstrakty po terminie? Co do brewkita i jego smaku to niekoniecznie była to wina jego daty przydatności. A jeśli chodzi o doświadczenie to bardziej ufam takiemu 

 

Dnia 3.11.2017 o 22:21, anteks napisał:

Spoko, ja używam 4-5 lat po termine

:D

 

Smacznych piw życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bazi_heej napisał:

Miałem brewkita po terminie, co prawda taniego ale po zrobieniu nie byłem zadowolony, przeczekałem nawet z kilkoma butelkiami 3 miesiące i rewelki nie było. To takie moje doświadczenie odnośnie brewkitu, z tym że brewkit jest wodny i nie koniecznie to może dotyczyć suchych składników. 

Nie interesuje mnie licznik, jeżeli by była taka możliwość to można mi ustawić niezliczanie postów i ciągłe zero - mam to gdzieś... Liczy się jakie masz doświadczenie i chęć podzielenia się nim z innymi a nie cyferka przy nicku Mibor

 

Brewkit "w terminie" rzadko kiedy wychodzi dobry... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.