Skocz do zawartości

Kegerator - kran czy kolumna?


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Ja te złączki zmieniłem na inne, ponieważ do tych pasują tylko przewody piwne 3/8, które są sztywne. W moim kegatorze kran jest nisko i żeby zbalansować przepływ, potrzeba by kilka metrów.

Dałem coś takiego złączkę z króćcem 5/8*7mm

  Przewody dałem 4mm o długości ok 1,2 (takie jak do akwarium) i teraz piwo leje się dobrze i nie pieni się, szklankę napełniam pełnym otwarciem kranu w jakieś 7-10sekund.

nalewak.jpeg

Edytowane przez Piotr503
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dr2 napisał:

A co ma długość węża do ciśnienia?

Wyczytałem gdzieś na tym forum,że wąż piwny stawia opór dla przepływającego piwa im dłuższy przewód tym większy opór(niewielki ale jednak). Ja wyżej nie mogłem podnieść kranu, żeby wyrównać ciśnienie. Zmniejszyłem więc średnice przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr503 napisał:

Wyczytałem gdzieś na tym forum,że wąż piwny stawia opór dla przepływającego piwa im dłuższy przewód tym większy opór(niewielki ale jednak).

No i dobrze wyczytałeś, ale to nadal nie tłumaczy związku z ciśnieniem :(

Wg mnie piwo tak samo jak inne ciecze podlega prawu Pascala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Dr2 napisał:

Więc użyj przycisku "Edytuj" i popraw wpis bo inni to czytają i niejednokrotnie bezmyślnie powielają takie informacje :P

Dziękuję za konstruktywną krytykę. Błędy poprawione. Postaram się poprawić na przyszłość. :)

Edytowane przez Piotr503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomiary. Złączki nie doszły na wczoraj, więc zrobiłem miejsce w desce na złączki o średnicy 40mm. Zmieszczą się.

Rama do keezera już schnie, tzn. bejca już wyschła a schnie silikon na łączeniach.

Ogólnie zeszło mi się cały dzień, starałem się wszystko mega dokładnie dociąć i złożyć, a ostatecznie i tak musiałem silikonem maskować szpary :D.

 

Jak już wyschnie to wrzucę fotki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie że działa. Często widziałem że browary rzemieślnicze na festiwalach w rollbarach ich używają.

Rurek z kolumny nie próbowałem wymieniać. Pewnie się da, ale to pewnie nie takie hop siup.

Są jeszcze takie john guesty ale pod kątem 90°C - można inaczej wąż piwny w kegeratorze poprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że działa. Często widziałem że browary rzemieślnicze na festiwalach w rollbarach ich używają.
Rurek z kolumny nie próbowałem wymieniać. Pewnie się da, ale to pewnie nie takie hop siup.
Są jeszcze takie john guesty ale pod kątem 90°C - można inaczej wąż piwny w kegeratorze poprowadzić
Dziękuję za informację

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ukończyłem już mój keezer. Cały opis wrzuciłem na fejsa mojego browaru: 

Pozdrawiam i dzięki za rady. P.S.

Ja w swoim keezerze wstawiłem do środka rozdzielacz gazowy i butlę, ale średnio mi się to przydaje. Butlę podłączam do kega dopiero jak piwo się nadmiernie pieni i to na maksymalnie minutę. Jeżeli ktoś ma się spinać w szukaniu lodówki żeby butla się zmieściła, albo kupować rozdzielacz za 100zł to nie warto. Oczywiście fajnie mieć butlę razem z kegami w jednym miejscu, no ale ;).

 

 

7.jpg

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.