Skocz do zawartości

alkomat


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja znałem gościa, który po wypiciu 0,5 l wódki miał 0 promili (pomiar na alkomacie!), także u każdego alkohol jest inaczej spalany a jeśli chcesz przyrównania do średniej to sprawdź na wirtualnym alkomacie -> http://alkomaty.biz/wirtualny-alkomat

Jakoś nie wierzę w taki pomiar czy takie spalanie czym to tłumaczysz.

Wypijając pół litra wódki napewno mu wykazało w alkomacie podczas wydychania. Chyba że pił doodbytowo co staje się popularną metodą wśród alkoholików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

picie doodbytniczo też pokaże promile, ostatnio widziałem na YouTube jak piją chłopaki wódę przez oko :(

 

co do alkomatu to wysłałem swój do kalibracji i się okazało że mylił się o ok 45 % na minus :)

 

promile w wydechy zależą od wielu czynników np po 1 piwie 5% wypitym na czczo miewam 0,45 promila a np po objedzie max 0,05 promila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jeszcze pomiar musi być wykonany odpowiednio. Nie powinno się palić i pić alkoholu bezpośrednio przed takim pomiarem. Dodam że fajne efekty wychodzą gdy ktoś pracował z eterem i dmuch a w alkomat. Potrafi wtedy wskazać numer domu badanego :beer: to też zależy na jakiej zasadzie działa alkomat. Te małe przenośne są zazwyczaj oparte na elemencie który się rozgrzewa i na nim spala się alkohol i w zależności od ciepła spalania jest wyznaczane stężenie w powietrzu. Na taki pomiar wpływa wiele czynników i jest on orientacyjny. Na komisariatach mają aparaty działające na spektrometrii IR i one są już duuużo dokładniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bnp- z Twojego postu wynika bardzo ważna rzecz. Tylko kalibracja jest w pewnym sensie gwarantem prawidłowego odczytu alkomatu.

kalibracja to nie wszystko, alkomat jeszcze trzeba wywzorcować najlepiej w punkcie 0,2 promila z alkomatem policyjnym. Mój jest kalibrowany w 3 punktach 0,0,5,1 prom.

kalibruje się co pół roku.

tak naprawdę nie wierzę alkomatom podręcznym i bałbym się jechać samochodem z wynikiem 0,2 czy nawet 0,1 prom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Sory za odkopywanie tematu ale tak się tylko zastanawiam, taka kalibracja jest skuteczna tylko w przypadku pojedynczego użytkownika prawda?

U każdego zawartość alkoholu w powietrzu jest inaczej odwzorowywana na tą prawdziwą we krwi. Więc nawet jeśli skalibrujesz alkomat dokładnie to i tak żona czy kolega nie będzie mógłby w 100% pewny wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkopywanie tematu ale tak się tylko zastanawiam, taka kalibracja jest skuteczna tylko w przypadku pojedynczego użytkownika prawda?

U każdego zawartość alkoholu w powietrzu jest inaczej odwzorowywana na tą prawdziwą we krwi. Więc nawet jeśli skalibrujesz alkomat dokładnie to i tak żona czy kolega nie będzie mógłby w 100% pewny wyniku.

Promil to promil , nieważne czy dmucha żona czy kolega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy policja przy kontroli kalibruje do każdego klienta urządzenie. Pewnie że nie.

Teraz tylko pytanie jakie masz urządzenie i czy z holomogacją? Jeśli nie, a zapewnie tak jest, prawidłowość wskazań to 200 dmuchań. Oczywiście dmucha się po 15min. od spożycia inaczej praktycznie od razu źle pokazuje. Z tym, że piszę tu o urzadzeniu o warkości ok. 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz byłem u policjantów na dmuchnięcie kontrolne, rano przed powrotem ze zlotu V40.pl w Łebie. Patrzyli na mnie jak na kosmitę, ale dali dmuchnąć w ręczny alkomat, musiałem tylko zapłacić 3zł za ustnik. Przynieśli alkomat z radiowozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po zjedzeniu batonika Pawełka alkomat pokazał1,5mmg

Kiedyś była sprawa o facecie, który umył szyby wewnątrz samochodu środkiem na bazie alkoholu potem prowadził i policja go zatrzymała na kontrole. Okazało się, że alkomat wskazuje stan po spożyciu, kiedy facet wcale nie pił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policja ma obowiązek przebadać Cię jeśli powiesz, że masz zamiar wsiąść za kółko ale jest szansa że jesteś jeszcze pod wpływem. Raz poszedłem ze znajomym po degustacji u mnie na komisariat i dmuchaliśmy i wyszło 0,0. Aczkolwiek żaden z nas się na tyle nie czuł. Takie dmuchania to prewencja i policja powinna na prośbę przebadać człowieka. Oczywiście nie tak że człowiek przylatuje co 15 minut po chce sprawdzić ile może wypić żeby jechać :D Aczkolwiek jak widać zależy to też od policjantów. U mnie facet był bardzo niemiły, no ale w końcu nas przebadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.