Skocz do zawartości

Czy to jest infekcja


jtomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
nastawiłem 5 dni temu mocno chmieloną IPA;e, na uwodnionych drożdzach us-04,
i po tych 5-dniach nie ma śladu burzliwej fermentacji, dzisiaj zmartwiony otworzyłem fermentor i wygląda mi to nieciekawie, czy to jest infekcja???

piwo 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to daj więcej szczegółów (głównie temperatura fermentacji, czy bulkało bardzo itd).

Po drugie sprawdź blg to będziesz wiedział m/w czy już po fermentacji czy coś faktycznie nie tak.

Po trzecie co z zapachem? Śmierdzi czy pachnie IPĄ?

Po czwarte to od infekcji masz konkretny temat (na przyszłość) https://www.piwo.org/forums/topic/20185-infekcje-wszystkie-problemy-z-tym-związane/

A po piąte (wg. mnie) obstawiam scenariusz taki, że fermentowałeś w dość ciepłym pomieszczeniu, więc drożdże uporały się z cukrem dość szybko (stąd już nie bulka), natomiast na posprzątanie po sobie jescze nie miały wystarczająco czasu - stąd ten kożuch.

 

Osobiście na 20 warek AIPĘ robiłem 3 razy i bulkanie potrafiło napieprzać porządnie 3 dni, a potem 2 tygodnie drożdże udawały, że śpią, a one po prostu sprzątały po sobie.

 

Ciekawi mnie tylko  ta żółta plama :eusathink:bo piana wygląda jakby fermentacja ruszyła 2 dni temu.

Edytowane przez PawelW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. nastaw 18L, 16blg, temperatura fementacji 20st C, cały czas ta sama, możliwy ewentualny skok -/+ 1

Od samego początku nie bulgało ani trochę, nie mam rurki jak w balonach do wina, tylko przeźroczysty wąż i słoik z wodą więc byłoby słychać bulgotanie. Pachnie mocno chmielowo, nie ma na razi żadnych kwaśnych zapachów ani nic podobnego. A żółta plama, to nie wiem, zrobiłem dopiero 4 warki, ta pierwsza jakoś dziwnie fermentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszła jedna uwodniona saszetka us-04, jeśli chodzi o napowietrzenie, to jako-takie było, może za krótkie? Chociaż stosowałem takie samo do poprzednich 3 warek i wszystko grało.

BLG mierzyłem tylko tuż przed wlaniem do fermentora, po tym czasie dopiero dzisiaj zajrzałem ale jeszcze nie mierzyłem, nie chciałem zbyt często otwierać fermentora.

Właśnie boję się że na 18L 16blg jedna saszetka to mogło być mało, z drugiej strony gdyby nie wystartowały to chyba nie byłoby takie piany czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelW napisał:

16 blg to dość sporo, drożdże mogły po prostu nie wystartować.

Wystartować wystartują, nawet z 1/10 saszetki, po prostu nie dofermentują jak powinny. Parafrazując swobodnie klasyka, ilość drożdży poznaje się nie po tym jak zaczynają ale jak kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jtomas napisał:

dnia 7-8

Nie spiesz się... Poczekaj z 2 tygodnie... Piwerku nic się nie stanie a będziesz miał pewność, że drożdżaki skończyły sprzątać po sobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łyskacz napisał:

Nie spiesz się... Poczekaj z 2 tygodnie... Piwerku nic się nie stanie a będziesz miał pewność, że drożdżaki skończyły sprzątać po sobie.

 

2 tygodnie na burzliwą? to jak to potem bedzie wyglądało? np. 7 dni cichej  z chmielami i potem butelkowanie z glukozą? a po takim czasie zostaną jeszcze jakieś drożdże żeby nagazować mi to w butelce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo powinno siedziec na drozdzach tak dlugo az odfermentuje, a nie bo ktos napisal 7 dni... 2,3 tygodnie... no problem

mocniejsze fermentowaly mi nawet 4 tygodnie. chmielu na cicha nie syp na tydzien bo ci trawa wyjdzie.

3 -4 dni przed butelkowaniem wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jtomas napisał:

2 tygodnie na burzliwą? to jak to potem bedzie wyglądało? np. 7 dni cichej  z chmielami i potem butelkowanie z glukozą? a po takim czasie zostaną jeszcze jakieś drożdże żeby nagazować mi to w butelce

Nie martw się grzybki jeszcze zostaną w piwie. Może być 7 dni cichej. Biorąc pod uwagę dosyć wysokie BLG lepiej się nie spieszyć z butelkowaniem, żeby granatów nie było. A chmielenie na cichą dałbym na 3 max 4 dni przed rozlewem żeby uniknąć posmaku łodygi i trawy w piwie :)

A to co widać na zdjęciu to moim zdaniem czapa drożdżowa. A co do bulkania to może nie domknąłeś szczelnie pokrywy i gaz uciekał bokiem.  

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 dni to coś mało, nie sądzisz? łodygowe/trawiaste posmaki wg mojej skromnej wiedzy to dopiero po 14-16 dniach się pojawiają,  np. wg browaru Brewdog, 5 dni to miniumum  a 7 optimum mi się wydaje ze 3-4 to coś mało 5 jak dla mnie to idealny czas

Edytowane przez jtomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jtomas napisał:

3-4 dni to coś mało, nie sądzisz? łodygowe/trawiaste posmaki wg mojej skromnej wiedzy to dopiero po 14-16 dniach się pojawiają,  np. wg browaru Brewdog, 5 dni to miniumum  a 7 optimum mi się wydaje ze 3-4 to coś mało 5 jak dla mnie to idealny czas

Pytasz się więc dostajesz wskazówkę. Piwko jest Twoje i zrobisz z nim co zechcesz. Ja kiedyś przetrzymałem chmiel na cichej tydzień i łodyga wyszła w piwie. Teraz trzymam się zasady 3 dni przed rozlewem i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Łyskacz napisał:

Pytasz się więc dostajesz wskazówkę. Piwko jest Twoje i zrobisz z nim co zechcesz. Ja kiedyś przetrzymałem chmiel na cichej tydzień i łodyga wyszła w piwie. Teraz trzymam się zasady 3 dni przed rozlewem i jest OK

Racja, 7 dni to już dużo i ryzykownie. Wszystko oczywiście zależy od chmielu ale wydaje się, że 3-5 dni to jest optymalny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.