Skocz do zawartości

Nowa porównywarka cen -  porownywarka-piwowarska.pl


MrT

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, yoshko napisał:

Poproszę jeszcze o koszty wysyłki :)

To jest w planach. Na pewno będą koszty wysyłki przy funkcjonalności wyceny koszyka. Zastanawiam się, czy jest sens dodawać je do porównywarki, bo chyba nikt nie kupuje w sklepie 1 kg słodu, raczej się robi większe zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad funkcjonalnością wyceny receptur trwają. W obrazku zajawka jak to będzie mniej więcej wyglądało. Jest jeszcze dużo rzeczy do doszlifowania, ale główna funkcjonalność już jest. Już teraz widać, że różnice pomiędzy sklepami są duże, więc wydaje mi się, że ta funkcjonalność pozwoli zaoszczędzić trochę grosza. :) Oczywiście w tych droższych zamówieniach jest więcej nadwyżek (to te informacje na żółto), które można potem wykorzystać do innych piw, ale jak ktoś warzy rzadko, to raczej zależy mu na minimalizowaniu tych nadwyżek, bo się marnują.

wycena-receptuy-zajawka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja 21.11.2017 (#4)

Kilka słów na temat wyceny receptur. Funkcjonalność jest w tzw. wersji beta, co oznacza, że jeszcze nie wszystkie planowane rzeczy są zaimplementowane i mogą pojawić się różne błędy, dlatego zapraszam do testowania i ich zgłaszania. :) Działanie wyceny receptury jest bardzo proste (w załączniku jest obrazek z oznaczonymi obszarami, adnotacje odnoszą się właśnie do niego):

  • najpierw trzeba stworzyć recepturę, określając surowce i ich ilości (ad. 2)
  • można dodać wiele alternatywnych surowców, czyli np. chcemy użyć słodu pale ale, ale nie obchodzi nas czy będzie to słód Weyermanna czy Viking Malt - możemy wtedy dodać oba te słody w jednej pozycji (ad. 1). Przy wyborze konkretnego surowca spośród alternatyw decyduje kolejność, nie cena, czyli jeżeli słód Weyermana jest wcześniej na liście, to on zostanie użyty do obliczenia ceny, a nie słód VM, mimo tego, że ten drugi może być tańszy
  • w przypadku chmielu można określić dodatkowe filtry, czyli np. użycie tylko chmieli w szyszce lub tylko tych zebranych w roku 2015 (ad. 3)

Następnie trzeba kliknąć przycisk 'Wycena receptury' i poczekać na wyniki. Kilka informacji odnoście widoku wycen:

  • jeżeli w którymś ze sklepów brakuje produktów to jest on pokazywany na końcu listy
  • w niebieskich polach opisana jest kompozycja wagowa danej pozycji, czyli np. w sklepie dostępne są tylko 1 kg paczki, a w recepturze ilość surowca została określona na 3,3 kg. Wtedy żeby osiągnąć żądaną ilość trzeba zamówić 4 x 1 kg. Niebieskie pola są klikalne i przenoszą do strony sklepu z konkretnym produktem. [UWAGA: polecam klikać w nie środkowym przyciskiem myszy lub z wciśniętym CTRL, bo aktualnie zapamiętywanie receptury nie jest zaimplementowane i po przejściu na stronę sklepu cała receptura zostanie utracona i trzeba będzie robić ją na nowo. To będzie poprawione.]
  • w seledynowych polach jest suma surowców
  • w żółtych polach pokazany jest nadmiar surowca, czyli np. w recepturze jest określone 30 g chmielu Amarillo, ale sklep oferuje tylko paczki 50 g. Wtedy w żółtym polu pokaże się nadwyżka +20 g

Do wyceny receptur na pewno zostaną dodane następujące rzeczy:

  • obsługa rabatów (to będzie też w porównywarce)
  • zapisywanie receptury w linku (tak jak to ma miejsce w przypadku porównywarki)
  • dodatkowe opcje sortowania, np. sortowanie wg najmniejszej ilości nadwyżek
  • branie pod uwagę ceny wysyłki
  • możliwość ręcznego określenia, którego z alternatywnych surowców chcemy użyć. Ta możliwość będzie już na liście wycen, gdzie znane są ceny i nadwyżki
  • poprawki interfejsu, żeby to wszystko było bardziej przejrzyste

Oczywiście w miarę dodawania kolejnych surowców (dodatków, ekstraktów), będą one automatycznie dostępne w wycenie. Jeżeli macie jakieś pomysły albo uwagi, to zgłaszajcie. :)

 

konstruowanie receptury.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy przypiął/eła ten temat
Nie myślałeś o open source? (chyba, że masz niecny plan w przyszłości coś na tym zarobić - wtedy rozumiem  )
 
Planujesz dodanie np. chemii typu pirosiarczan? Akurat dziś chciałem kupić ale widzę, że muszę porównać ręcznie
Myślałem o OS, ale na razie jeszcze mam plan coś na tym zarobić. Jak nie wyjdzie, to prawdopodobnie udostępnię kod.

Chemia też będzie. Plan mam taki, żeby najpierw zrobić slody, chmiele i drożdże we wszystkich sklepach, a potem dodawać inne rzeczy. Mam tych sklepów niezrobionych jeszcze jakieś 5 na liście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja 18.01.2018 (#7)

  • nowe: słody, chmiele i drożdże z następujących sklepów: marxam.pl

Mała aktualizacja po ponad miesiącu. Miałem ostatnio trochę napięty grafik i trudno było znaleźć czas na pracę nad porównywarką, ale mam nadzieję, że uda mi się ten czas zneleźć. Nie ma lekko, a jeszcze trzeba znaleźć czas na warzenie... :)

Edytowane przez MrT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 24.01.2018 (#8)

  • poprawione wyświetlanie długiej listy brakujących produktów przy wycenie receptury
  • poprawiony błąd powodujący niepoprawne obliczanie złożenia składników receptury
  • poprawki literówek w nazwach surowców 

Dziękuję @Marxam Brewing za zgłoszenie powyższych błędów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aktualizacja 10.02.2018 (#9)

  • nowe: obsługa rabatów (wołam @anteks :))
  • nowe: możliwość wyboru alternatywnych surowców po wycenie receptury
  • nowe: możliwość ukrycia niedostępnych produktów
  • poprawka: poprawiona mechanika tworzenia kompozycji chmieli (teraz nie zaistnieje sytuacja, w której w jednej pozycji wymieszane są chmiele w szyszce i granulacie)

Dzisiaj dużo nowości. Opiszę pokrótce o co chodzi.

 

Rabaty

 

Teraz istnieje możliwość zdefiniowania rabatów, jakie mamy w sklepach. Aby to zrobić, należy kliknąć w słowo rabaty w opcji Uwzględnij moje rabaty (opcja widoczna na dołączonym screenie). Opcja pokazuje się po dokonaniu wyceny receptury lub po wybraniu produktu do porównania (w widoku porównywarki). Po kliknięciu pojawi się okienko, w którym można wyklikać rabaty dla poszczególnych sklepów. Rabaty zapisują się w pamięci podręcznej przeglądarki (Local storage), więc przy kolejnych odwiedzinach (z tej samej przeglądarki) nie trzeba ponownie definiować rabatów. Dajcie znać, czy proces definiowania rabatów jest wystarczająco przejrzysty i intuicyjny. :)

 

Wybór alternatywnych surowców

 

Dodałem możliwość wyboru którego konkretnie surowca chcemy użyć w wycenionej recepturze, jeżeli komponując ją wybraliśmy kilka alternatyw. Np. w jednej pozycji w recepturze wybraliśmy chmiel Cascade lub Citra. Teraz po wycenie będzie można wybrać, którego konkretnie chcemy użyć. Domyślnie wybierany jest ten, który zdefiniowaliśmy jako pierwszy. Po wyborze zmieni się cena receptury w danym sklepie. Można ponownie posortować listę wycen używając przycisku Posortuj ponownie. Wydaje mi się, że ta funkcjonalność może być przydatna w pewnych przypadkach. Teraz jest domyślnie włączona, ale rozważam dodanie możliwości zdecydowania, czy chcemy z niej korzystać, czy nie.

rabaty.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, sihox napisał:

Cześć,

 

Porównywarka umarła permanentnie czy tylko tymczasowo? ;)

Tymczasowo, przepraszam, że was nie powiadomiłem. Skończył się VPS na którym to stało, a wykupienie na kolejny rok było za drogie. Muszę to postawić na jakimś innym, tańszym. Niestety nie mogę wziąć byle jakiego z 2GB RAMu, bo muszę tam postawić ElasticSearch, który niestety nie podziała na 2GB. Generalnie muszę przyznać, że trochę ten projekt zaniedbałem, ale teraz wracam do warzenia i mam plan trochę dopieścić porównywarkę.

 

EDIT: co do ETA powrotu porównywarki to jest to ten tydzień, czyli do 25.11. :)

Edytowane przez MrT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Swiaderny napisał:

Ile potrzeba?

Jakiś nr konta?

Zrobi się zrzutkę - brać piwowarska pomoże najpewniej!

 

48 minut temu, Krzysztoń napisał:

Z miesiąc temu skorzystałem po raz pierwszy z porównywarki no i kopara mi opadła. Jak trzeba to też się dorzucę, bo warto.

 

Wykupienie serwera na kolejny rok to koszt 147,45 zł. Będzie trochę słabszy niż dotychczas, ale przedłużenie dotychczasowego kosztowało 737,85 zł, wiec trochę za dużo jak na taką stronkę, gdzie prawie nie ma ruchu. Normalnie bez problemu bym to zapłacił, ale akurat nie mam. Na dzień dzisiejszy mogę przedłużyć serwer na kolejne 3 miesiące z własnej kasy za 36,86 zł. Jak coś to można się dorzucić tutaj: paypal.me/tdzienniak Dzięki za zainteresowanie i chęć wsparcia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki porównywarce, na ostatnich zakupach zaoszczędziłem ok.  30 zł i taką kwotą mogę wspomóc. Ale wolałbym to przelać na konto, bo nie mam paypal,  i raczej zakładać nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie porównywarka powraca! :) Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspomogli wykup serwera. Dzięki zabranym pieniądzom udało się przedłużyć serwer na kolejne pół roku. Wraz z powrotem porównywarki pojawiło się w niej też dużo nowych produktów, w szczególności chmiele ze zbiorów w 2017 i 2018 roku. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.