Skocz do zawartości

Nowa porównywarka cen -  porownywarka-piwowarska.pl


MrT

Rekomendowane odpowiedzi

Działa na komórkach, podpowiadanie przy wyszukiwaniu, możliwość porównania cen konkretnego surowca, np. słódu pilzneńskiego Barke z Weyermanna, możliwość ustawienia konkretnego wariantu danego surowca np. tylko ofert 1 kg danego słodu. Moja porównywarka nie opiera się na wyszukiwaniu w nazwach surowców w sklepach, bo każdy sklep sobie inaczej nazywa. Tutaj ustawiasz surowiec i on jest zmapowany do ofert z poszczególnych sklepów. Jest to zrobione w dużej części ręcznie, ale umożliwia bardzo dokładne porównywanie.

 

Generalnie tzw. usability jest lepsze.

 

W obecnym stanie rzeczywiście jest mniej funkcjonalna niż porównywarka cml, ale wydaje mi się, że to się zmieni jak dodam więcej surowców i przede wszystkim funkcjonalność "wyceny receptur". Mnie się osobiście niewygodnie korzysta z porównywarki cml, dlatego robię swoją. A przy okazji to fajna zabawa z punktu widzenia programistycznego. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się dodać do wyszukanych ofert cenę za np. 1kg w przypadku kiedy oferty zawierają różną wagę surowca; łatwiej będzie wybrać najtańszą opcję. Po zaimplementowaniu w wyszukiwarkę drożdży i chmieli proponuję zabrać się za ekstrakty niechmielone (wydają się łatwe do zmapowania). Powodzenia. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jancewicz napisał:

Może uda Ci się dodać do wyszukanych ofert cenę za np. 1kg w przypadku kiedy oferty zawierają różną wagę surowca; łatwiej będzie wybrać najtańszą opcję. Po zaimplementowaniu w wyszukiwarkę drożdży i chmieli proponuję zabrać się za ekstrakty niechmielone (wydają się łatwe do zmapowania). Powodzenia. :beer:

Już można wyfiltrować wyniki po wadze:

 

image.png.3829343683c43c430a17d26e978cee93.png

 

Tak, to dobry pomysł z tymi ekstraktami. Postaram się dodać jak największą liczbę surowców i innych produktów wykorzystywanych w piwowarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrT napisał:

Już można wyfiltrować wyniki po wadze:

ok, ale wybierając np. 1kg nie wyświetlą się oferty o innej wadze gdzie możliwe, że znalazła by się tańsza oferta np. 2x0,5kg... 

Teraz, MrT napisał:

@Jancewicz chyba że chodziło Ci o coś takiego, że sklep oferuje tylko 0,2 kg, a porównywarka mnoży i wylicza cenę dla 1 kg?

 

tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, koval_blazej napisał:

No to koncert życzeń. Fajna byłaby opcja tworzenia koszyka w porównywarce, żeby zobaczyć gdzie skompletujemy taniej całe zamówienie a nie tylko jeden surowiec. 

To jest już w planach. Nazwałem tę funkcjonalność "wyceną receptur", ale tak jak napisałeś, to bardziej wycena koszyka. Dodam to w następnej kolejności po chmielach i drożdżach. Mi to się marzy, żeby można było jednym kliknięciem wypełnić koszyk w sklepie na podstawie "receptury" z wyszukiwarki, ale to by wymagało pomocy ze strony sklepu. W sumie to dla sklepu byłby profit, bo ułatwia składanie u nich zamówień.

Edytowane przez MrT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrT napisał:

To jest już w planach. Nazwałem tę funkcjonalność "wyceną receptur", ale tak jak napisałeś, to bardziej wycena koszyka. Dodam to w następnej kolejności po chmielach i drożdżach. Mi to się marzy, żeby można było jednym kliknięciem wypełnić koszyk w sklepie na podstawie "receptury" z wyszukiwarki, ale to by wymagało pomocy ze strony sklepu. W sumie to dla sklepu byłby profit, bo ułatwia składanie u nich zamówień.

 

ja bym się próbował dogadać ze sklepami żeby odpalały Ci % za zamówienia z Twojego linka. na wielu stronach amerykańskich takie cuda widziałem.

 

strona bardzo dobra, chciałem się do czegokolwiek przyczepić ale nie ma do czego. good job.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO to by wymagało podpisywania umów o współpracy ze sklepami, tak jak to robi np. Ceneo. I gdyby jakiś sklep takiej umowy nie podpisał, to nie powinienem uwzględniać jego ofert w porównywarce, co by godziło w użytkowników. Wymagałoby to też założenia działalności gospodarczej, co generuje koszty itd. Generalnie pomysł dobry, ale z realizacją może być ciężko. Musiałbym rozeznać sytuację, czy w ogóle sklepy byłyby czymś takim zainteresowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrT napisał:

@LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO to by wymagało podpisywania umów o współpracy ze sklepami, tak jak to robi np. Ceneo. I gdyby jakiś sklep takiej umowy nie podpisał, to nie powinienem uwzględniać jego ofert w porównywarce, co by godziło w użytkowników. Wymagałoby to też założenia działalności gospodarczej, co generuje koszty itd. Generalnie pomysł dobry, ale z realizacją może być ciężko. Musiałbym rozeznać sytuację, czy w ogóle sklepy byłyby czymś takim zainteresowane.

 

oczywiście że wymagałoby to podpisania umów i prowadzenia działalności - jednak taka strona to byłby praktycznie samograj, myślę że opcja naprawdę warta rozważenia.  w sensie - zachęcam :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, anteks napisał:

Jak koncert życzeń, to czy porównywarka będzie uwzględniać moje rabaty w sklepach?

Dodanie takiej funkcjonalności to nie problem, tylko musiałbyś sam je określić dla każdego sklepu osobno. Natomiast wystarczyło by to zrobić tylko raz, bo można te informacje zapisać w ciastkach i przy następnej wizycie by się automatycznie już uwzględniały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wizi napisał:

Przydałoby się sortowanie wyników po cenie ześrutowanego słodu. Dodatkowo koszt śrutowania nie zgadza się dla kilku sklepów.

Dobry pomysł, dodam to i posprawdzam te ceny śrutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja przed weekendem - 04.11.2017 (#1)

  • dodałem chmiele z trzech sklepów: browamator.pl, alepiwo.pl i centrumpiwowarstwa.pl (reszta po weekendzie)
  • poprawiłem wyliczanie cen śrutowania w większości sklepów (zostały jeszcze rozbieżności w produktach z piwniczki.org)
  • dodałem oznaczenia do produktów promocyjnych wraz z poprzednią ceną

Po weekendzie zajmę się drobniejszymi rzeczami, takimi jak:

  • sortowanie po cenie słodów ześrutowanych
  • możliwość określenia rabatów
  • składanie żądanej wagi surowca z ofert o mniejszej wadze (np. 1 kg z 2x0,5 kg) i wyliczanie ceny dla takiego złożenia

No i oczywiście będę sukcesywnie dodawał oferty - najpierw reszta chmieli, potem drożdże. :)

Edytowane przez MrT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 06.11.2017 (#2)

  • dodałem możliwość sortowania po cenach ześrutowanych słodów
  • wyszukiwanie wraz z filtrami zapisuje się w linku, dzięki czemu poprawnie działa przeglądarkowe dalej/wstecz oraz możliwe jest zapisanie zakładki z wynikami porównywania
  • chmiele z kolejnych sklepów - homebrewing.plpiwopiweczko.pl i piwniczka.org
  • informacja o dostępności produktu jest teraz widoczna na liście ofert
Edytowane przez MrT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mike83 napisał:

Proponowałbym dołożyć jeszcze sklep homebeer.pl . Np. 5kg pale Ale zero srutowanego najtaniej wychodzi u nich...nie wiem jak reszta . Tak w ogóle to dobra robota z tą porównywarka :)

Mam ten sklep na liście do zrobienia, więc w pewnym momencie się pojawi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • elroy przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.