Skocz do zawartości

Gąsiorek 5 L


skybert

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 5 litrowy gąsiorek jak na zdjęciu, dokupiłem do niego zamknięcie patentowe i chciałbym wykorzystać go, jako zwykłą butelkę. Gąsiorek wydaje się solidny, szkło dość grube, zamknięcie patentowe takie sobie, ale czy wytrzyma? Mam, więc pytanie czy ktoś używał takiego zestawu?

Tak jak w przypadku kegów przypuszczam że i w tym przypadku należałoby użyć trochę mniej glukozy niż w dla butelki 0,5l ale ile mniej przy założeniu że butelkujemy plisa?

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował. Tak ajk pisał WESOŁY włoskie szkło jest do D..... , Przekonałem się ostatnio jak mi odpadło dno butli 12 litrowej z ratafią. Z jednej strony była ścianka ok 6 mm, z drugiej ok 1 mm. Więc takie szkło nie wytrzyma żadnego ciśnienia. Tak to wyglądało.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 litrowy gąsiorek jak na zdjęciu, dokupiłem do niego zamknięcie patentowe i chciałbym wykorzystać go, jako zwykłą butelkę. Gąsiorek wydaje się solidny, szkło dość grube, zamknięcie patentowe takie sobie, ale czy wytrzyma? Mam, więc pytanie czy ktoś używał takiego zestawu?

Tak jak w przypadku kegów przypuszczam że i w tym przypadku należałoby użyć trochę mniej glukozy niż w dla butelki 0,5l ale ile mniej przy założeniu że butelkujemy plisa?

Grube szkło chyba to tylko na rancie, reszta to grubość butelki bezzwrotnej - jeśli to włoskie /zbiłem kilka włoskich nieco większych i zdziwiony tą solidnością też byłem/

Pozostaje jeszcze kwestia przechowywania bez światła.

 

Do odważnych świat należy testy ktoś robić musi. :beer: :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... widzę że opinie są podzielone...

nie pozostaje nic innego jak spróbować, dając niewiele surowca do refermentacji, może tak 1,5-2g glukozy na litr czyli 8g na 5 L, przy założeniu że zielone piwo ma 2 BLG i za sobą długą fermentację cichą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takich butli, zawsze leję do 2 takich i nic nie strzela, nadmiar rzeczywiście jak już się uzbiera to wyjdzie korkiem bo są średnio szczelne (mały docisk uszczelki do rantu butli) poza tym dajesz mniej środka do refermentacji.

Jak butla będzie źle odlana to i od mycia potrafi strzelić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to butelkuję, dam niewiele glukozy do refermentacji (8-10g/5L), wstawię gąsiorek do wiaderka (w razie czego) i zobaczymy :o

przed zabraniem go na jakieś spotkanie z przyjaciółmi, czy na grilla, otworzę delikatnie butelkę w piwnicy upuszczając co2

dzięki za odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.