Skocz do zawartości

Garnek


511201

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja posiadam z tej firmy, aczkolwiek ciut większy 36l.

 

Właśnie skończyłem warzyć Marcowe i studzi mi się. Żeby nie skłamać to z 15 warek na nim zrobiłem.

 

imageproxy.php?img=&key=3eb122c9eecd62a3IMG_20171031_153420.thumb.jpg.00072b4100169cbc1279902539fb789b.jpg

 

Kupiłem na allegro za 209zł. Używam tylko do gotowania (zacieram w elektrycznym). Spełnia swoją rolę. Jestem zadowolony bo jest dobry i był tani. Przy takiej cenie nawet nie ma co się za emalia rozglądać. Osobiście nie zacierałem w nim ale...garnek jak garnek. No i używam go na gazie i spokojnie da się na największym palniku w zwykłej kuchni zagotować 30l brzeczki.

 

PS. Ty pokazałeś model 9191 a ja mam model 9192, dostępny na stronie którą podałeś w cenie 216zł.

Edytowane przez PawelW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 511201 napisał:

Witam mam pytanie czy zancie możne taką firmę ewentualnie ma ktoś taki garnek? Warto kupić? 

https://europ24.pl/pl/p/Garnek-Edenberg-EB-9191-z-pokrywka-33-L-POJEMNY-DUZY-INDUKCJA-/23128825

Pozdrawiam

Nie wiem jak ten konkretny model ale posiadam inny model tej firmy (32l) i jestem bardzo zadowolony. Solidny gar, również posiada podziałkę, dobrze działa na indukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem garnek 71 l z tej firmy w podanym wyżej sklepie. W weekend pierwsza warka i wszystko ok. Garnek solidnie wykonany i dość ciężki. Miałem jednak problemy z grzaniem ponad 50 l na taborecie gazowym. Bardzo długo trwało podgrzewanie do uzyskania wrzenia - dość słabo wrzało później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedno, bo nie ogarniam niestety. Na jaką cholerę satynowane garnki? Jak jest polerowana powierzchnia, to przetrze się ścierą i czyste, a satynowana to katorga, przecież w te nierówności po szlifowaniu (satynowaniu) - mini rowki, jak wejdzie coś to nie da się tego doczyścić. No może tak na oko jest czyste, ale jak się porządnie przypali to wtedy dopiero widać jak to ciężko się czyści. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo moje doświadczenia są z patelni satynowanej, którą potem sobie wypolerowałem, bo tragedia była z czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aldorn napisał:

Wytłumaczcie mi jedno, bo nie ogarniam niestety. Na jaką cholerę satynowane garnki? Jak jest polerowana powierzchnia, to przetrze się ścierą i czyste, a satynowana to katorga, przecież w te nierówności po szlifowaniu (satynowaniu) - mini rowki, jak wejdzie coś to nie da się tego doczyścić. No może tak na oko jest czyste, ale jak się porządnie przypali to wtedy dopiero widać jak to ciężko się czyści. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo moje doświadczenia są z patelni satynowanej, którą potem sobie wypolerowałem, bo tragedia była z czyszczeniem.

Jak coś jest za gładkie to się wszystko do tego klei (przylega) i by się każdy plaster ogóra przyklejał i palił, ale to tylko tak mi się wydaje, nie wiadomo ile w tym prawdy.

@editiren 69 post hehe

Edytowane przez dwesoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, do gładkiego łatwiej się przykleja, jak na przykład kawałek kartki do szyby na ślinę, do papieru ściernego na ślinę papier ciężko przykleić. Ale spróbuj nasmarować szybę i papier ścierny jakimś pyłem a potem to wyczyścić. Szybę przetrzesz ścierką a do papieru uwalonego pyłem bez kompresora nie podchodź :P A jak pobrudzisz szybę olejem, to też ze ścierą dasz radę, papier ścierny pobrudzony olejem to już do wywalenia. A na przykładzie mojej patelni. Jak była fabrycznie satynowana, to po smażeniu na nagrzanej patelni konieczne było czyszczenie z "Kretem" bo nie dało się tych cholernych rowków doszorować, a po wypolerowaniu dłuższa bądź krótsza chwila z druciakiem i czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą satynowanych urządzeń kuchennych jest mniejsza widoczność plam po wysychającej wodzie, dobrze to widać na zlewozmywaku z nierdzewki nie satynowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.