Skocz do zawartości

Fermentator stożkowy


jac007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Orientuje się ktoś czy zmieści się 70L brzeczki tego fermentora ? 

w opisie na www jest zapis : -Pojemność 80 litrów umożliwia wykonanie praktycznie ponad 120 butelek piwa lub 80 butelek wina w końcu zrobisz piwo/wino na dłużej niż 1 miesiąc

120 butelek tj dla mnie 60 L.A zależy mi na 70 litrach. Więc pytam czy ktoś taki posiada i ma doświadczenie. 

http://domowybrowarek.pl/pl/fermentacja-rurki-urzadzenia-pomiarowe/266-pojemnik-stozkowy-fermentator-80l-5904730245005

pojemnik-stozkowy-fermentator-80l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje, że prawdopodobnie w kwietniu TwójBrowar rozszerzy ofertę GF właśnie o ich fermentor stożkowy:

https://www.grainfather.com/shop/conical-fermenter.html

Mam tylko nadzieję, że będzie w zestawie z basic cooling edition, bo glycol chiller to mój budżet już nie wytrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dario63 napisał:

Ja w tym tygodniu będę robił dwa fermentory stożkowe o poj 50l.

Jak wyjdą ładne to pomyślę o wykonaniu kilku sztuk na sprzedaż.

Trzymam kciuki żeby wyszły ładnie:) Za jakiś czas będę zainteresowany takim 120-200 l, więc jak wyjdzie tobie pięćdziesiątka, to może pokusisz się o większe pojemności?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 31.10.2017 o 15:14, jac007 napisał:

Czy ktoś używa fermentatory stożkowe proszę o opinię.

Mam taki (30L plastikowy, 400zł)) i nie jestem za bardzo szczęśliwy. Po zebraniu gęstwy, na ściankach stożka zostają drożdże. Muszę spuszczać piwo do drugiego fermentora, żeby się ustało. Czyli dodatkowo dwa tygodnie i dopiero butelkowanie. Jedyny plus to zbieranie gęstwy. Spływa do małej banieczki, która z resztą nie ma szczelnej zakrętki. Czyli, przelewanie do odkażonego słoika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2018 o 19:35, Jedrek napisał:

Mam taki (30L plastikowy, 400zł)) i nie jestem za bardzo szczęśliwy. Po zebraniu gęstwy, na ściankach stożka zostają drożdże. Muszę spuszczać piwo do drugiego fermentora, żeby się ustało. Czyli dodatkowo dwa tygodnie i dopiero butelkowanie. Jedyny plus to zbieranie gęstwy. Spływa do małej banieczki, która z resztą nie ma szczelnej zakrętki. Czyli, przelewanie do odkażonego słoika.

A masz kranik czy tylko spust dolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.