Skocz do zawartości

XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Mateusz Puślecki napisał:

Obowiązuje RODO, mogę wrzucić numery piw.

Wystarczy regulamin zmienić. Generalnie wynika z interpretacji, że wypełnienie formularza do oceny piwa jest równoznaczne z zgodą na przetwarzanie danych na cele konkursowe. Gdyby było tak jak napisałeś to technicznie nazwisk finalistów ba nawet GCh nie moglibyśmy poznać, ewentualnie tylko numery...

 

Właśnie to co Janek podał to chyba nie jest ostateczna lista przed rozpakowaniem paczek tylko na podstawie ilości zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kantor napisał:

No właśnie widzę na stronie że 379/410 zgłoszeń jest przetworzonych więc myślałem, że to już koniec i już wiadomo jaka jest ostateczna ilość piw.

To wynika z tego, że były stłuczki z winy kuriera i piwowarzy dosyłają braki. Do tego musimy jeszcze przejrzeć wszystkie butelki, bo okazuje się, że system zczytywania QR kodów jest szybki, ale mniej dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Undeath napisał:

Wystarczy regulamin zmienić. Generalnie wynika z interpretacji, że wypełnienie formularza do oceny piwa jest równoznaczne z zgodą na przetwarzanie danych na cele konkursowe. Gdyby było tak jak napisałeś to technicznie nazwisk finalistów ba nawet GCh nie moglibyśmy poznać, ewentualnie tylko numery...

 

Właśnie to co Janek podał to chyba nie jest ostateczna lista przed rozpakowaniem paczek tylko na podstawie ilości zgłoszeń.

Tak, zmienimy. Ale teraz nie mamy na to czasu, bo trzeba recepcję prawie 1700 butelek ogarnać, a konkurs już w czwartek. 

 

Tak, to było na podstawie zgłoszeń. Ostateczną liczbę zgłoszone/otrzymane/opłacone podamy przed lub w trakcie konkursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Undeath napisał:

Wystarczy regulamin zmienić. Generalnie wynika z interpretacji, że wypełnienie formularza do oceny piwa jest równoznaczne z zgodą na przetwarzanie danych na cele konkursowe. Gdyby było tak jak napisałeś to technicznie nazwisk finalistów ba nawet GCh nie moglibyśmy poznać, ewentualnie tylko numery...

Ja mam wrażenie, że na niektórych konkursach każdy powód jest dobry żeby utajnić listę startujących ;)

 

Ale żeby nie było, że jestem tylko złośliwy, to nowy podział na kategorie i podkategorie (w sumie to trochę skopiowany z niektórych konkursów BJCP), jako piwowarowi mi się podoba (umiarkowanie ;)), bo widziałem sporo narzekań.

Z punktu sędziego to jest wyzwanie ale myślę, że sędziowie sobie poradzą, ja w podobnym systemie sędziowałem na którymś Karpackim, gdzie były razem różne stouty i chyba IPY i się dało (zresztą nawet w ostatnim Krakowskim były różne style bazowe w Session Brett, więc to też coś podobnego było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kantor napisał:

Ja mam wrażenie, że na niektórych konkursach każdy powód jest dobry żeby utajnić listę startujących ;)

 

 

Spkojnie. nie są utajnione. Musimy zaktulalizować system, a przede wszystkim zadbać o konkur organizacyjnie. a w dobie organizowania MPPD i FPD jest to b. trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kantor napisał:

Ja mam wrażenie, że na niektórych konkursach każdy powód jest dobry żeby utajnić listę startujących ;)

Je tam nie przesadzaj :P Prędzej winny jest brak czasu i mała ilość osób skorych do pomocy ale to wchodzimy już na tematy odbiegające od powyższego :D

 

11 minut temu, Mateusz Puślecki napisał:

Tak, zmienimy. Ale teraz nie mamy na to czasu, bo trzeba recepcję prawie 1700 butelek ogarnać, a konkurs już w czwartek. 

 

Tak, to było na podstawie zgłoszeń. Ostateczną liczbę zgłoszone/otrzymane/opłacone podamy przed lub w trakcie konkursu

Supcio :D Powodzenia w sędziowaniu ;)

 

3 minuty temu, kantor napisał:

le żeby nie było, że jestem tylko złośliwy, to nowy podział na kategorie i podkategorie (w sumie to trochę skopiowany z niektórych konkursów BJCP), jako piwowarowi mi się podoba (umiarkowanie ;)), bo widziałem sporo narzekań.

Z punktu sędziego to jest wyzwanie ale myślę, że sędziowie sobie poradzą, ja w podobnym systemie sędziowałem na którymś Karpackim, gdzie były razem różne stouty i chyba IPY i się dało (zresztą nawet w ostatnim Krakowskim były różne style bazowe w Session Brett, więc to też coś podobnego było).

Jak to mówią nowe i nieznane zawsze budzi wątpliwości. Sam nie jestem huraa optymistą co do pomysłu ale może akurat będzie dobrze. Zawsze można wrócić do starego systemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Undeath napisał:

Jak to mówią nowe i nieznane zawsze budzi wątpliwości. Sam nie jestem huraa optymistą co do pomysłu ale może akurat będzie dobrze. Zawsze można wrócić do starego systemu ;)

Sam system nie jest zły, natomiast niestety nie wpisuje się w polskie realia, a najważniejszy konkurs piw domowych w kraju, pewnie największy w europie, nie jest polem do eksperymentów. Poza tym popełniono szereg błędów organizacyjnych, część z nich jest winą zarządu poprzedniej kadencji.

1. Opisy stylów - opublikowane zbyt późno, właściwie skopiowane ze starego BJCP,  niektóre bardzo nieprecyzyjne i dające furtkę sędziom do oceniania na czuja.

2. Ilość butelek - 4 butelki przy tego typu konkursie, to chyba największy babol, jaki można było popełnić i rodzi on kilka problemów.
3. Wybór Grand Championa z 21 piw, bazując na ilości punktów na metryczkach. Gdyby była jedna butelka więcej, można byłoby zrobić mini best of show w dużych kategoriach. Teraz będziemy bazować na puntkacji z metryczek, która może się różnić w zależności od komisji.
4. Puchar PSPD - punktowanie dużych kategorii na podstawie punktacji z metryczek, wydaje się absurdalnym pomysłem, ale inaczej się tego nie da zrobić. Konkurs od początku powinien być  z niego wykluczony, z resztą jego regulamin łamie kilka punktów regulaminu Pucharu.
5. Sędziowanie i metryczka PSPD - niestety, ale sędziowie nie są przystosowani do oceniania piw w różnych stylach w obrębie jednej dużej kategorii. Metryczka PSPD temu nie sprzyja. Gdyby sędziowie wzorem KPRu, mieli przyznawać medale, byłoby dużo łatwiej. Teraz będzie jeden wielki pierdolnik, a jeden sędzia, który będzie punktował niżej niż reszta, w jednej z komisji, jest w stanie wykluczyć najlepsze piwo konkursu z wyboru Grand Championa.

Pocieszające jest to, że Mateusz zdaje sobie sprawę ze wszystkich niedociągnięć i stara się to jakoś łatać. Czas rozliczeń przyjdzie pewnie po konkursie, ale przykre jest to, że wszystkie powyższe problemy można było rozwiązać :( Niestety zarząd nie chciał słuchać dobrych rad, uznając wszystkich narzekających za las maruderów i konkurs, zgodnie z przewidywaniem tych maruderów, został przygotowany na kolanie.

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Szalas85 napisał:

3. Wybór Grand Championa z 21 piw, bazując na ilości punktów na metryczkach. Gdyby była jedna butelka więcej, można byłoby zrobić mini best of show w dużych kategoriach. Teraz będziemy bazować na puntkacji z metryczek, która może się różnić w zależności od komisji.

Chyba jedna komisja powinna sędziować cały finał w dużej kategorii.

A zgodnie tym:

Cytuj

3 piwa z każdej kategorii z największą liczbą punktów trafią do wyboru Grand Championa 2018. Jeśli we wspomniaje trójce piw z najwyższą liczbą punktów znajdą się 2 lub więcej piw z tej samej podkategorii, wtedy tylko to z większą ilością punktów trafi do wyboru Grand Championa. Do trójki zostanie dokoptowane piwo z kolejnej podkategorii z czwartym (lub piątym, ew. szóstym) rezultatem punktowym w ramach kategorii.

to tylko zwycięzcy podkategorii wchodzą do GCh, więc w zasadzie jest tak jak dawniej, tylko piw więcej w ostatniej rundzie, bo więcej podkategorii.

 

1 godzinę temu, Undeath napisał:

Je tam nie przesadzaj :P Prędzej winny jest brak czasu i mała ilość osób skorych do pomocy ale to wchodzimy już na tematy odbiegające od powyższego :D

A kiedy ostatnio w GCh była lista startujących (w 2012?)? I to w czasach bez żadnych systemów, wystarczyło przekopiować kolumnę z excella. Ja mam niestety wrażenie takie jak napisałem, zresztą zobaczymy jak będzie w tym roku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kantor napisał:

to tylko zwycięzcy podkategorii wchodzą do GCh, więc w zasadzie jest tak jak dawniej, tylko piw więcej w ostatniej rundzie, bo więcej podkategorii.

Częściowo ten punkt regulaminu, który z resztą zotał wprowadzony w osatniej chwili, niweluje to co napisałem. Niestety przy sędziach, którzy przyznają punkty na czuja, a co gorsze, w odniesieniu do poprzedniego piwa, to nie ratuje w pełni sytuacji. 
Przykładowo: Sędzia w podkategorii zaniżył punktację pierwszego podanego piwa w stylu Rye IPA, wszystkie kolejne były gorsze, więc "musiał" im przyznać mniej punktów. W każdej innej podkategorii najlepsze piwo zostało podane w środku i tym samym systemem oceniania, zostały zapunktowane wyżej. Rye IPA nie trafia do wyboru Grand Championa, a mogłaby okazać się najlepsza w swojej grupie. 

Taki system oceniania jest oczywiście błędny, ale niestety stosuje go wielu sędziów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

52 minuty temu, Szalas85 napisał:

Niestety zarząd nie chciał słuchać dobrych rad, uznając wszystkich narzekających za las maruderów i konkurs, zgodnie z przewidywaniem tych maruderów, został przygotowany na kolanie.

 

Wiesz generalnie dlatego się nie czepiałem, a niby jestem naczelnym hejterem bo daję szansę temu konkursowi.

 

Podstawową sprawą jest na którą zwracałem uwagę na walnym, a zostałem olany było wrzucenie Strong Bittera do kategorii Mocne ale :D  Jak piwo o ekstrakcie 12-14,7 blg może stawać w szranki z mocarzami powyżej 19 blg?  Zamiast przesunąć podkategorie do Lekkie Ale nie wiem czemu brną dalej w tego "mocnego bittera", a wiem że nie tylko ja zgłaszałem tego bubla. Ten American Strong Ale też tak pi razy drzwi pasuje mi w zestawieniu z pozostałą dwójką. Kolejny Brett Beer nie powinien lądować w kwaśnych piwach, albo jesteśmy konsekwentni i nazywamy kategorie "Kwaśne i dzikie". Trzecia rzecz serio Biere De Garde w piwach pszenicznych i owocowych? :D Kto mi wytłumaczy co ono ma wspólnego z pszenicą albo owocami? Bo ja chyba tego nie ogarniam albo BJCP i opisy na wiki kłamią. Zły dobór podkategorii robi z tego konkursu śmieszną wydmuszkę o skomplikowanym systemie, a pierwsze co trzeba zrobić to przemyśleć kategorie. Przecież śmiechne jak ktoś wygra BDG kategorię pszeniczne i owocowe gdzie w piwie nie ma powinno być ani pszenicy ani owocu.

 

Co do reszty częściowo się zgodzę częściowo nie ale zaczekam na polemikę o ile taka będzie na po konkursie. Jeżeli sam organizator zdaje sobie sprawę z niedociągnięć to jest połowa sukcesu bo przynajmniej na kolejną edycję wiadomo co poprawić. No i dobrze przemyśleć te kategorie bo po ogłoszeniu ich chyba organizator wpadł w samo zachwyt i ich nie zweryfikował ;)

 

36 minut temu, kantor napisał:

A kiedy ostatnio w GCh była lista startujących (w 2012?)? I to w czasach bez żadnych systemów, wystarczyło przekopiować kolumnę z excella. Ja mam niestety wrażenie takie jak napisałem, zresztą zobaczymy jak będzie w tym roku :P

A faktycznie, że zawsze tylko finałowe były ogłaszane :D No zobaczymy może nas miło zaskoczą :P

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kantor napisał:

Chyba jedna komisja powinna sędziować cały finał w dużej kategorii.

A zgodnie tym:

to tylko zwycięzcy podkategorii wchodzą do GCh, więc w zasadzie jest tak jak dawniej, tylko piw więcej w ostatniej rundzie, bo więcej podkategorii.

Tak, jedna i ta sama komisja będzie sędziowała finał dużej kategorii.

 

Janek - jak zwykle słowa zjeby i zarazem wsparcia w jednym poście :):P 

Tak to prawda, że poprzedni zarząd podjął taką decyzję, przy moim bardzo umiarkowanym optymizmie i wielu pytaniach i wątpliwościach. Jednak format i style zostały ogłoszone dawno, więc byłoby lekko mówiąc "brakiem szacunku" do Waszej pracy, aby on się nie odbył bądź w trakcie mielibyśmy wywracać format do góry nogami. Postanowiłem wziąć MPPD z całym bagażem zalet i wad na klatę i zrobić wszystko, aby on odbył się na maksymalnie przejrzystych, optymalnych, równych i sprawiedliwych zasadach. Jak wyjdzie - zobaczymy. Po konkursie przyjdzie czas na analizę i przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Undeath napisał:

Podstawową sprawą jest na którą zwracałem uwagę na walnym, a zostałem olany było wrzucenie Strong Bittera do kategorii Mocne ale :D  Jak piwo o ekstrakcie 12-14,7 blg może stawać w szranki z mocarzami powyżej 19 blg?  Zamiast przesunąć podkategorie do Lekkie Ale nie wiem czemu brną dalej w tego "mocnego bittera", a wiem że nie tylko ja zgłaszałem tego bubla. Ten American Strong Ale też tak pi razy drzwi pasuje mi w zestawieniu z pozostałą dwójką. Kolejny Brett Beer nie powinien lądować w kwaśnych piwach, albo jesteśmy konsekwentni i nazywamy kategorie "Kwaśne i dzikie". Trzecia rzecz serio Biere De Garde w piwach pszenicznych i owocowych? :D Kto mi wytłumaczy co ono ma wspólnego z pszenicą albo owocami? Bo ja chyba tego nie ogarniam albo BJCP i opisy na wiki kłamią. Zły dobór podkategorii robi z tego konkursu śmieszną wydmuszkę o skomplikowanym systemie, a pierwsze co trzeba zrobić to przemyśleć kategorie. Przecież śmiechne jak ktoś wygra BDG kategorię pszeniczne i owocowe gdzie w piwie nie ma powinno być ani pszenicy ani owocu.

Akurat dobór tych kategorii, choć absurdalny i śmieszny, jest najmniejszym problemem, bo to kwestia nazewnictwa dużych kategorii - raczej kosmetyka. Może się to podobać, bądź nie, ale na samą mechanikę konkursu nie wpłynie :P Było zgłaszane od początku, nawet miało być poprawione, ale i tutaj coś poszło nie tak ;) 

 

57 minut temu, Mateusz Puślecki napisał:

Janek - jak zwykle słowa zjeby i zarazem wsparcia w jednym poście :):P 

Do usług ;) Wiesz, że jestem pierwszym, który współczuje Ci tego konkursu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szalas85 napisał:

Przykładowo: Sędzia w podkategorii zaniżył punktację pierwszego podanego piwa w stylu Rye IPA, wszystkie kolejne były gorsze, więc "musiał" im przyznać mniej punktów. W każdej innej podkategorii najlepsze piwo zostało podane w środku i tym samym systemem oceniania, zostały zapunktowane wyżej. Rye IPA nie trafia do wyboru Grand Championa, a mogłaby okazać się najlepsza w swojej grupie.

No tak, w każdej kategorii będzie co najmniej jeden styl, w którym zwycięzca nie wchodzi do GCh ale na szeregowanie po punktach to nie patrzył bym aż tak czarno (zresztą cały system oceny piwa PSPD opiera na szeregowaniu po punktach, wybór GCh to taki wyjątek w sumie), jak sędzia zaniży punktację pierwszego piwa, to raczej będzie/powinien zaniżać punktację wszystkich piw w dużym finale, aby być konsekwentny.

Twój przykład można by porównać do sędziowania w normalnej kategorii, w której sędzia w połowie sędziowania uznaje, że dawał za niskie noty i od następnego piwa będzie dawał wyżej, nie wiem czy to się nigdy nie zdarzyło ale raczej to nie jest standard ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujemy ilość piw w danych kategoriach, które zakwalifikowały się do finałów dużych kategorii w I Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych / Grand Champion 2018:
 
Lagery: 9 na 53 ocenianych
Marzen - 2 na 18
German Pils - 2 na 17
Czech Pale Lager - 4 na 13
Dunkels Bock - 1 na 5
 
Mocne ALE: 6 na 50
Wee Heavy - 2 na 15
American Strong Ale - 4 na 12
Wheatwine - 1 na 18
Strong Bitter - brak finału, ocenianych 5
 
Piwa pszeniczne i owocowe: 5 ...
Biere de Garde - 1 na 3
Fruit Irish Stout - 4 na 15
Italian Grape Ale - brak finału, ocenianych 2
Witbier - eliminacje w piątek
 
Pozostałe eliminacje odbędą się jutro, tj. w piątek 1.06.
 
Pełne wyniki eliminacji podamy 3 czerwca.
 
Mateusz Puślecki
Szef Jury
Edytowane przez Mateusz Puślecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentujemy Wam wyniki eliminacji I Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych / Grand Champion 2018. Jednocześnie informujemy, że wszystkie metryczki eliminacyjne są już umieszczone w systemie http://konkurs.pspd.org.pl. Po zalogowaniu należy wejść w swoje zgłoszenia i przycisnąć "młotek" w kolumnie "Akcja".
 
Na tym etapie należy zaznaczyć, iż selekcja sędziów podczas eliminacji była mocna i do finałów trafiły piwa bardzo dobre oraz znakomite! :)
 
Piwa, które z poszczególnych stylów trafiły do finałów
 
Marzen:
Ireneusz Misiak
Robert Pawlik
 
Wee Heavy:
Maciej Osiński
Marcin Smoderek
 
German Pils:
Michał Stanisławowski
Marek Kawecki
 
Czech Pale Lager:
Rafał Krzywicki
Bartosz Barczyk
Mariusz Jachimowski
Bogumił Sagan
 
Biere de Garde:
Tomasz Żelezik
 
Fruit Irish Stout:
Jacek Błędowski
Rafał Zwoliński
Bartosz Urbaniak
Grzegorz Adamczyk
 
Dunkels Bock:
Krzysztof Zach
 
American Strong Ale:
Paweł Kowalewski
Jacek Stachowski
Artur Milczarczyk
Rafał Zwoliński
 
Wheatwine:
Adam Necel
 
Scottish Heavy:
Jarosław Reczek
 
West Coast IPA PSPD:
Artur Kaleta
Marcin Zgłobica
 
Trappist Single:
Jacek Stachowski
Wojciech Nowak
Maciej Ciszewski
 
Dark Mild:
Ireneusz Misiak
Janusz Švach
 
Irish Stout:
Marcel Chrapkowski
Maciej Sartys
Kamil Pasierbik
Bartosz Urbaniak
Mateusz Smozik
 
Rye IPA:
Krzysztof Zach
Piotr Mazurek
Grzegorz Zemla
 
Irish Red Ale:
Grzegorz Suchan
Krzysztof Zach
Piotr Przymusiak
 
White IPA:
Maciej Chudy
Daniel Górecki
Rafał Krzywicki
 
American Porter:
Szymon Okrzesik
Szymon Kamiński
Ireneusz Misiak
 
Witbier:
Tomasz Figzal
Mariusz Jachimowski
Piotr Czarny
 
Brett Beer:
Bartosz Markowski
Janusz Švach
Tomasz Rapiej
Krzysztof Czechanowski
Piotr Machowicz
Kamil Świercz
 
Oud Bruin:
Ireneusz Misiak
 
Lichtenhainer
Michał Matysiak
Jacek Stachowski
Łukasz Komorowski
 
Dunkels Weissbier:
Rafał Mortka
Marek Kawecki
Damian Wadas
 
Schwarzbier:
Łukasz Kantor
Dariusz Dul
Krzysztof Zach
 
UWAGA. Kolejność nazwisk jest przypadkowa.
 
Komisja wybierająca Grand Championa w składzie:
Artur Napiórkowski - sędzia PSPD i BJCP
Michał Krzysztofik - sędzia PSPD
Przemysław Iwanek - sędzia PSPD
Paweł Leszczyński - sędzia PSPD i BJCP
Marek Kamiński - sędzia PSPD i BCJP
Mateusz Puślecki - szef jury, sędzia PSPD
 
Z poważaniem
Mateusz Puślecki - szef jury I MPPD
Michał Grabowski - sędzia techniczny I MPPD
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawną organizację. Od 4 lat jak biorę udział w GC i jest to najbardziej terminowy konkurs. To co było na minus to lekcja na przyszłość. Jednak z mojej perspektywy dobra organizacja. Jeszcze raz dzięki

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hills napisał:

Na 390 piw sędziowanych do finałów trafiło 65.

Nic tylko pogratulować sędziom i organizatorom. Wysłaliście 83% zgłoszeń do domu z zdawkową metryczką eliminacyjną, zawierającą najczęściej tylko opisy wad.

 

 

No i? Sorry ale po pierwsze można przepuścić do finałów max 10-15 piw, a po drugie to zazwyczaj większość piw zgłoszonych na konkurs jest po prostu wadliwa i nie ma sensu ich przepuszczać.

Eliminacje nie polegają na kompleksowym opisie piwa, tylko właśnie na odrzuceniu piw, które są zazwyczaj ewidentnie wadliwe/nie spełniają wymogów stylu, dlatego metryczka eliminacyjna jest skrócona.

Żeby nie było, nie sędziuję, sam nie wysłałem nic bo mi po prostu nowa formuła konkursu nie przypasiła więc go olałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na parę rzeczy narzekać w przypadku tego konkursu, ale współczynnik odrzuconych piw jest akurat zupełnie normalny. Jeśli nie wierzysz, sprawdź jak było w KPD czy też na WKPD rok temu. Tylko te dwa sprawdziłem, ale podejrzewam, że w większości dużych konkursów jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hills napisał:

Na 390 piw sędziowanych do finałów trafiło 65.

Nic tylko pogratulować sędziom i organizatorom. Wysłaliście 83% zgłoszeń do domu z zdawkową metryczką eliminacyjną, zawierającą najczęściej tylko opisy wad.

 

 

 

 

24 minuty temu, kordas napisał:

No i? Sorry ale po pierwsze można przepuścić do finałów max 10-15 piw, a po drugie to zazwyczaj większość piw zgłoszonych na konkurs jest po prostu wadliwa i nie ma sensu ich przepuszczać.

Eliminacje nie polegają na kompleksowym opisie piwa, tylko właśnie na odrzuceniu piw, które są zazwyczaj ewidentnie wadliwe/nie spełniają wymogów stylu, dlatego metryczka eliminacyjna jest skrócona.

Żeby nie było, nie sędziuję, sam nie wysłałem nic bo mi po prostu nowa formuła konkursu nie przypasiła więc go olałem.

Dokładnie tak jak pisze Kordas. Do tego warto dodać, iż pomimo bardzo byśmy tego chcieli, sędziowie nie są maszynami. Po to są eliminacje jednego dnia, aby odrzucić piwa wadliwe i nie w stylu w kontekście opisu stylu. Ocena 30, 40 piw z podwyższonym dmsem, alkoholem, rozpuszczalnikiem czy zakażeniem jest męczące dla zmysłów. Aby to dobrze zrobić do finału dopuszcza się maksymalnie 15 piw w lekkich stylach i do 10 w piwach z wysokim blg i alkoholem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, NervGal napisał:

Można na parę rzeczy narzekać w przypadku tego konkursu, ale współczynnik odrzuconych piw jest akurat zupełnie normalny. Jeśli nie wierzysz, sprawdź jak było w KPD czy też na WKPD rok temu. Tylko te dwa sprawdziłem, ale podejrzewam, że w większości dużych konkursów jest podobnie.

Było tak jak piszesz.

 

Warto wspomnieć, że w związku z nową formułą sędziowie mieli zalecenie, aby mocno eliminować piwa wadliwe i nie w stylu. Dzięki temu do finałów trafiły tylko piwa bardzo dobre i wyśmienite! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy szanowni organizatorzy dzwonili już do laureatów poszczególnych kategorii? Pytam bo w zeszłym roku była informacja na tym forum, że telefony były w tych okolicach wykonywane  (wiem że w regulaminie nic o tym nie ma).

 

Przy okazji jako, że wcześniej byłem w trybie "read only" witam wszystkich forumowiczów.

Pozdrawiam Maciej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.