Skocz do zawartości

XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018


Mateusz Puślecki

Rekomendowane odpowiedzi

W nowej formule podobała mi się duża ilość klasycznych, znanych stylów. W poprzednich latach dominowały raczej niszowe lub nowofalowe style, które słabo znałem i miałem kłopot z wcelowaniem w nie. Ale niezaliczenie wyników do Pucharu PSPD mniej mi się podoba, bo warzę kilkanaście piw rocznie z czego prawie połowę z myślą o MP,  więc szanse na przyzwoite miejsce w Pucharze miałbym nikłe. Ostatecznie głosowałbym za poprzednią formułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kantor napisał:

Napięcie rośnie, same głosy za powrotem starej formuły, ani jednego głosu za nową, co zrobią organizatorzy? ;)

Powtórzą głosowanie! Żart. Jestem za starą formułą, w tym roku było za dużo kategorii, 8-10 wydaje się być wystarczająca, a konkurs i tak będzie największy i sama nazwa daje wrażenie prestiżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej popracować nad tym, żeby wrócić do czasów, kiedy była premiera piwa w konkretnym miejscu, było szkło za zakup 2-3 sztuk danego piwa i można to było o odpowiedniej godzinie kupić w sklepie typu Alma-rozumiem sklep by trzeba zmienić, pominąć nieudany flirt z TESCO, ale jednak wrócić do korzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nowa formuła jest lepsza:) [Rokosz! Bydło! Klakier zarządu! :D]
Już mówię dlaczego. Sam rok temu nie byłem przekonany co do tej formuły, ale zasady gry się zmieniły i ja też zmieniłem zdanie. Ta formuła sprawdzi się właśnie pod warunkiem, że konkurs nie będzie wliczany do pucharu i będą przyznawane medale. Wtedy od razu zakładamy, że jest to typowy zabieg marketingowy mający na celu wypromowanie piwowarstwa domowego na szerszą skalę. Moim zdaniem możemy spokojnie mieć jeden konkurs, który bardzo mocno wyróżnia się od innych. Zdobycie medalu na nim będzie wtedy tym bardziej prestiżowe. Jeżeli chcecie brać udział w konkursie w starej formule to przecież wszystkie pozostałe są w niej rozgrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, the_doctor napisał:

Wtedy od razu zakładamy, że jest to typowy zabieg marketingowy mający na celu wypromowanie piwowarstwa domowego na szerszą skalę.

Tak z ciekawości, w jaki sposób nowa formuła ma promować piwowarstwo domowe na szerszą skalę?

 

Jak nowa formuła nie spodoba się piwowarom (a patrząc na rozkład głosów, to chyba się nie podoba ;)) to ilość startujących piwowarów będzie raczej mniejsza niż byłaby przy dawnej formule, ponadto w social media pewnie będzie pełno głosów narzekań itp. co raczej też nie będzie promowało niczego.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, the_doctor napisał:

 Moim zdaniem możemy spokojnie mieć jeden konkurs, który bardzo mocno wyróżnia się od innych. Zdobycie medalu na nim będzie wtedy tym bardziej prestiżowe.

Kolega stosuje jakas dziwna logike. Wszyscy pisza, ze nowa formula jest do bani i w jakis sposob ma to powodowac wiekszy prestiz konkursu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2018 o 19:02, kantor napisał:

ponadto w social media pewnie będzie pełno głosów narzekań itp. 

Zadowolony klient mówi o tym dwóm osobom, niezadowlony dziesięciu. Będzie flejm hejtu, będzie zasięg, będzie promocja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mi przeszło przez myśl ale, jakoś wyjątkowo, uznałem, że może nie będę złośliwy :P;)

 

Tak w ogóle, jak pierwotna tegoroczna formuła umiarkowanie ale mi się podobała (w sumie to była kopia np. AHC), wykonanie już sporo mniej (nagłe zmiany regulaminu, przyznanie na Festiwalu nagród nie po liście punktowej, czyli chyba wbrew regulaminowi (?)), to pomysł medali (a dokładne ich przyznawanie lub nie w zależności od poziomu), uproszczonej metryczki, wspólnej oceny, mi się nie podoba, bo wg mnie jest duże ryzyko na skręcenie konkursu w kierunku quasi-konsumenckiego KPD (w stylu Kuźni Piwowarów, czy KPR), no chyba, że o to w tym chodzi.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogi napisał:

Od paru dni ma być dostępna reedycja dubeltowego koźlaka, ktoś wie coś przynajmniej na ten temat? Jakie sklepy, jaka cena, od kiedy oficjalnie?

Cieszyński Kożlak Dubeltowy premiera była 01-09-2018 na Cieszyńskiej Jesieni. Kto był w Cieszynie miał okazję go skosztować. Powinien być w sprzedaży razem z innymi cieszyńskimi piwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.