Skocz do zawartości

Mieszadło w kotle [pytanie laika]


pawencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad mieszadłem w kotle zaciernym. Samo zbudowanie mieszadła nie stanowi dla mnie problemu, czytałem wiele wątków na ten temat. Główny powód aby mieć mieszadło to równomierne rozprowadzenie temperatury w zacierze, odjęcie sobie ciut pracy.

Zastanawiam mnie jedna rzecz. Na tą chwilę zakładam izolację na kocioł, podgrzewam do potrzebnej temperatury, wyłączam gaz, przez godzinę zacierania temp. się trzyma.

Czy jeśli mieszadło będzie pracowało to będę zmuszony co jakiś czas podgrzewać zacier czy temperatura będzie stabilna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał mieszadło to przecież spokojnie możesz podgrzewać? Nie przypali się o ile mieszadło będzie dobrze zbudowane i będzie podrywało wszystko z dołu.
Samo mieszadło spadku temperatury nie spowoduje większej niż jest obecnie bo i jak? (pomijam minimalny spadek przez pręt i silnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gwynbleidd napisał:

Jak będziesz miał mieszadło to przecież spokojnie możesz podgrzewać? Nie przypali się o ile mieszadło będzie dobrze zbudowane i będzie podrywało wszystko z dołu.
Samo mieszadło spadku temperatury nie spowoduje większej niż jest obecnie bo i jak? (pomijam minimalny spadek przez pręt i silnik).

Pręt się w końcu też wygrzeje, a silnik tym bardziej ;) 

Tak, grzać mogę bez problemu, to prawda. Zastanawiałem się po prostu jak to jest, bo normalnie, kiedy chcemy np. żeby herbata szybciej wystygła to się ją miesza. :)

Jednak rzeczywiście, powolne mieszanie, przy dobrze odizolowanym garnku nie powinno powodować znaczącej utraty temperatury.

 

Edytowane przez pawencjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak masz przerwę to nie mieszasz mieszadłem, wtedy jest ono wyłączone :D

Mieszadło miesza tylko jak jest włączone grzanie ;)

 

U mnie mieszadło nie spowodowało spadków temperatury, wręcz przeciwnie - przy nowym dużym garnku 70litrów z zamontowanym mieszadłem po zagrzaniu do 66stopni temperatura trzyma się prawie przez godzinę. Czasami podgrzewam do 67stopni, i w ciągu godziny nie odpalam w ogóle gazu, bo jak spadnie do 64 to też jest dobrze.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek1221 napisał:

Przecież jak masz przerwę to nie mieszasz mieszadłem, wtedy jest ono wyłączone :D

Mieszadło miesza tylko jak jest włączone grzanie ;)

 

No właśnie nie, chodzi o to, żeby mieszadło chodziło cały czas. Wówczas temperatura jest bardziej równomiernie rozłożona w kotle i podobno lepiej ma się to dla samego zacierania.

W każdym bądź razie, widziałem pracę profesjonalnego browaru i tam mieszadło chodziło non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 14:18, maciek1221 napisał:

W trakcie zacierania miesza się jak najmniej żeby nie napowietrzać niepotrzebnie całej mikstury.

 

To dlatego wszystkie piwa rzemieślnicze są takie niedobre, wszyscy mieszaja podczas zacierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat żeby nie tworzyć nowego. Też jestem na etapie robienia mieszadła, a w zasadzie całego garnka zacierno-filtracyjno-warzelnego. I mam zagwozdkę. Otóż wiele jest filmików na temat takich garnków czy kociołków ale nigdzie nie jest pokazane jak rozwiązać kwestię filtracji, a później hop stoppera. Rozumiem, że po filtracji odbieram brzeczkę do innego pojemnika niż garnek. Ok. Szybko czyszczę garnek pozbywając się młóta. Ale co z późniejszym warzeniem? Jak uniknąć drobinek chmielu? Owszem, można zrobić worek a'la BIAB lecz wtedy na koniec chłodnicy nie włożę. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wykręcenie rurek do filtracji (ponacinane miedziane rurki) i wkręcenie hop stoppera w to miejsce. Potem przelanie brzeczki do garnka i gotowanie.

Czy dobrze rozumuję? Sorry za może głupie pytanie ale mam za sobą dopiero 2 warki  z zacieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chicken napisał:

mam zagwozdkę. Otóż wiele jest filmików na temat takich garnków czy kociołków ale nigdzie nie jest pokazane jak rozwiązać kwestię filtracji,

W moim układzie (3 gary: 1-zacieranie, 2-gotowanie, 3-grzanie wody do wysładzania) od ponad 100 warek mam na stałe zamontowaną sraczrurkę w kadzi zaciernej z mieszadłem.

Myślę, że w twoim przypadku nie byłoby problemem zmienianie sraczrurki na hopstorper gdyby oba te przyrządy miały ten zam gwint mocujący :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Chicken napisał:

No właśnie tak myślałem, żeby wykręcać (gwint ten sam) rurki i wkręcać hop stopper.

Ja tak mam u siebie od niedawna. Wygodniej niz filtracja w wiadrze, no i hopstoper tez dobra sprawa. Ale dopiero 3 Warki tym systemem zrobiłem wiec jeszcze cos sie poprawi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.