Skocz do zawartości

Z czego jest oplot wężyka ?


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

Rozne figle nam piwowarska rzeczywistosc plata. Ja na ten przyklad bylem przekonany, ze glowica kapslownicy (uzywam Emilki) jest zrobiona z czegos sensownego. A przy ostatnim kapslowaniu sie okazalo, ze jest slicznie ruda od rdzy. Nie przymierzajac - jak Paul Scholes, co nam 3 gole na Wembley wladowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sredstvom napisał:

Rozne figle nam piwowarska rzeczywistosc plata. Ja na ten przyklad bylem przekonany, ze glowica kapslownicy (uzywam Emilki) jest zrobiona z czegos sensownego. A przy ostatnim kapslowaniu sie okazalo, ze jest slicznie ruda od rdzy. Nie przymierzajac - jak Paul Scholes, co nam 3 gole na Wembley wladowal.

 

Tobie zardzewiała, ja mam stołową taką jakaś włoską (nową) też myślałem że solidna. Przy 4 warce źle wymierzyłem wysokość i cały ten trzpień na którym jest głowica pękł. Kolega zabrał i mam nadzieje że coś sensownego dorobi w pracy, swoją drogą chyba jestem pierwszym który zabił stołową kapslownice przy 4 warce ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do SS i NaOH

Selection of stainless steels for handling sodium hydroxide (NaOH)

Ługowanie zachodzi powyżej 80°C 

a co do NaOH i szkła za Wiki ( Sodium hydroxide ) 

Cytuj

Glass reacts slowly with aqueous sodium hydroxide solutions at ambient temperatures to form soluble silicates. 

 

 

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tobie zardzewiała, ja mam stołową taką jakaś włoską (nową) też myślałem że solidna. Przy 4 warce źle wymierzyłem wysokość i cały ten trzpień na którym jest głowica pękł. Kolega zabrał i mam nadzieje że coś sensownego dorobi w pracy, swoją drogą chyba jestem pierwszym który zabił stołową kapslownice przy 4 warce ;(
Ja kiedyś próbowałem odkazić Grete przed kapslowaniem w sterylizatorze parowym. Plastik tak się zacisnął na głowicy że zrobiła się zbyt wąska na kapsel

Wysłane z Xperia XA1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.