Jump to content
dziedzicpruski

Z czego jest oplot wężyka ?

Recommended Posts

Jak do tej pory myślałem, że każdy jest z nierdzewki,

dzisiaj wrzuciłem kawałek samego oplotu do ługi i go zżarło do połowy (kruszy się w palcach) i wydzielił się jakiś gaz ,

Ma ktoś pojęcie co to sie porobiło ?

Może oplot był z ocynkowanej stali. Wodorotlenek zareagował z cynkiem, tworząc wodór. Stal bez ochrony skorodowała. Ale ze stali jestem słaby.

Rozne figle nam piwowarska rzeczywistosc plata. Ja na ten przyklad bylem przekonany, ze glowica kapslownicy (uzywam Emilki) jest zrobiona z czegos sensownego. A przy ostatnim kapslowaniu sie okazalo, ze jest slicznie ruda od rdzy. Nie przymierzajac - jak Paul Scholes, co nam 3 gole na Wembley wladowal.

49 minut temu, Fenris napisał:

po co wrzucałeś to do ługu ?

To stary wężyk był, chciałem go oczyścić przed użyciem,

w planie miałem zrobić sobie prymitywny filtr do szyszki (chmielenie na zimno)

10 godzin temu, sredstvom napisał:

Rozne figle nam piwowarska rzeczywistosc plata. Ja na ten przyklad bylem przekonany, ze glowica kapslownicy (uzywam Emilki) jest zrobiona z czegos sensownego. A przy ostatnim kapslowaniu sie okazalo, ze jest slicznie ruda od rdzy. Nie przymierzajac - jak Paul Scholes, co nam 3 gole na Wembley wladowal.

Tobie zardzewiała, ja mam stołową taką jakaś włoską (nową) też myślałem że solidna. Przy 4 warce źle wymierzyłem wysokość i cały ten trzpień na którym jest głowica pękł. Kolega zabrał i mam nadzieje że coś sensownego dorobi w pracy, swoją drogą chyba jestem pierwszym który zabił stołową kapslownice przy 4 warce ;(

No, skoro metal okazal sie slabszy od szkla... Moze Wlosi naszego tupolewa robili - rozerwany przez bombe, ale szyby cale ;-)

co do SS i NaOH

Selection of stainless steels for handling sodium hydroxide (NaOH)

Ługowanie zachodzi powyżej 80°C 

a co do NaOH i szkła za Wiki ( Sodium hydroxide ) 

Glass reacts slowly with aqueous sodium hydroxide solutions at ambient temperatures to form soluble silicates. 

Edited by FurioSan

Tobie zardzewiała, ja mam stołową taką jakaś włoską (nową) też myślałem że solidna. Przy 4 warce źle wymierzyłem wysokość i cały ten trzpień na którym jest głowica pękł. Kolega zabrał i mam nadzieje że coś sensownego dorobi w pracy, swoją drogą chyba jestem pierwszym który zabił stołową kapslownice przy 4 warce ;(
Ja kiedyś próbowałem odkazić Grete przed kapslowaniem w sterylizatorze parowym. Plastik tak się zacisnął na głowicy że zrobiła się zbyt wąska na kapsel

Wysłane z Xperia XA1 przy użyciu Tapatalka

No to chyba jesteś w ścisłej czołówce pomysłów od czapy
He he ale potem delikatnie przeszlifowalem i używam do tej pory

Wysłane z Xperia XA1 przy użyciu Tapatalka