Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Docent]Tanie Witki – czy jest szansa na coś pijalnego?

Recommended Posts

Na stole lądują trzy piwa aspirujące do stylu witbier i sytuujące się w klasie niskobudżetowej. Don Wito z Browaru Jabłonowo, Żywiec Białe wiadomo skąd oraz Kustosz Białe od Van Pura. Zgadza się, wszystkie zakupione w Biedronce za łączną kwotę nie przekraczającą 9 złotych polskich. Czy któreś z nich nam zasmakuje? Sprawdzamy!

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

View the full article

Ostatnio mnie Żywiec Amerykańskie Pszeniczne pozytywnie zaskoczył - Dość przejrzyste i bardzo słaba, mało trwała piana (jak w tym Białym na filmie), ale  naprawdę smaczne i fajne w aromacie.  Sędzią nie jestem i sensorykiem słabym, ale dla mnie smak i zapach dokładnie taki jakiego bym się spodziewał po AP

Oni chyba mają olbrzymie różnice między warkami, bo tu też Docent twierdzi, że któraś Amerykańska Pszenica była niezła, a przy degustacji 0,33 z Biedronki to po prostu zmasakrował to piwo

Warka AP którą ja piłem też dobra technicznie i stylowa (oczywiście w dolnych granicach nachmielenia), Saison z Żywca jak na tak trudny styl to też super im wyszedł, natomiast Białe to nie za bardzo ma coś wspólnego z Witbierem ;)

33 minuty temu, Syrjus napisał:

Oni chyba mają olbrzymie różnice między warkami, bo tu też Docent twierdzi, że któraś Amerykańska Pszenica była niezła, a przy degustacji 0,33 z Biedronki to po prostu zmasakrował to piwo

Chyba tak, piłem z normalnej butelki  i chyba podobne było do tego co docnet opisał z biedry, wodniste, z jakimś tam zapachem ,nawet nie potrafię go opisać,  jak popłuczyny po oranżadzie, w każdym razie dramat jak dla mnie.

13 minut temu, kantor napisał:

Warka AP którą ja piłem też dobra technicznie i stylowa (oczywiście w dolnych granicach nachmielenia), Saison z Żywca jak na tak trudny styl to też super im wyszedł, natomiast Białe to nie za bardzo ma coś wspólnego z Witbierem ;)

O właśnie! Dla mnie APA to masakra była. Chmielu to ja tam nie stwierdziłem ani w zapachu, ani w smaku. Stanowczo poniżej progu nie tylko stylu, ale w ogóle wyczuwalności.. Białe też mi nie podeszło - wodniste, więc już nie planowałem nic więcej próbować serii, ale w knajpie nic lepszego nie mieli...

AP - Amerykańską Pszenicę miałem na myśli.