Skocz do zawartości

Ekstrakcja układu chłodzącego z lodówki.


Cidrax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam piwowarów, mam małe pytanie, czy ktoś majstrował przy wyciąganiu systemu chłodzącego z lodówki?

Na np. YouTube mało informacji jak to dokładnie wykonać, na co zwracać uwagę, etc.

 

Chęć mam zrobić chłodnicę przepływową z lodówki, do chłodzenia procesu fermentacyjnego piwa. 
Propozycje typu 'wrzuć do lodówki zamiast ją rozbierać', nie są odpowiedzią na to pytanie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wypowiem się jako serwisant AGD, nie jako piwowar.

Ale po co takie co ??;)

Tzn wyciągnięcie parownika z lodówki jest praktycznie niemożliwe. Nawet w systemach nofrost, gzie parownik jest na wierzchu, wyciągnięcie go zakończy się rozszczelnieniem układu, więc czeka Cię połatanie układu i ponowne nabicie gazem. Poza tym każdy układ chłodzenia wytwarza ciepło (znacznie więcej niż chłodzi), więc wymagałby oddzielenia od siebie obu układów.

Technicznie możliwe do wykonania przy odpowiednim sprzęcie i wiedzy, praktycznie po prostu "wrzuć do lodówki" ;)

Schemat-chłodziarki-sprężarkowej.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki schemacik jest całkiem pomocny :D

Zamysł jest taki, by zrobić chłodzenie do zbiornika 80l.
System podzielony byłby na dwie części. 
1. Chłodnica - z lodówki wyciągnąć system chłodzący tj. agregat, kapilarę i filtr, a radiator innego kształtu, z innej (przemysłowej) lodówki. Z takiego systemu zrobić wymiennik ciepła który by odbierał temperaturę z małego odizolowanego zbiorniczka. 
2. Chłodnica do piwa - w zbiorniku, a dokładniej w wieku tri-clamp'a puścić do zbiornika spiralę z rurki nierdzewki perforowanej i miedzianą spiralę do w/w zbiorniczka chłodnicy. W takim obiegu zamkniętym pompka tłoczyła by ciecz (najprawdopodobniej woda demineralizowana) i tym samym chłodziła piwo.
 Oczywiście całość odizolowana termicznie od otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dr2 napisał:

Nie wiem :(

Mi chodziło raczej o takie coś

indigo_b.jpg

Używam wnętrzności takiej maszynki (akurat miałem za free) i chwalę sobie☺️ fermentacja bajka. Tak to wygląda sklecone na szybko, mam zamiar zrobić to bardziej zwarte, a nie taką prowizorkę, chociaż skoro działa:eusathink::D. 30 litrów obsługuje bez problemu, nawet do - 1°C.

 

 

DSC_0862.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/20/2017 o 19:15, Dr2 napisał:

Znam nawet takiego co z tych bebechów złożył suchą schładzarkę do piwa. :D

no też o tym myślałem jak codziennie mijam taki dysponzer w roboice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. A jakby ogniwo Peltiera zamontować do pudła styropianowego na fermentor? Zrobiłem pojemnik i wstawiam póki co butelki z wodą. Ale przyznam, że z barku czasu szukam rozwiązania jeszcze lepsze i pewniejsze sterowanie temperaturą. I pomyślałem o tym ogniwie.

Choć przyznam, że patent pmzs przypadł mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chicken napisał:

A jakby ogniwo Peltiera zamontować do pudła styropianowego na fermentor?

Temat poruszany na forum przynajmniej 2-krotnie :)

W obu przypadkach chyba polegli :(

Dla ogniwa Peltiera bilans mocy jest wyjątkowo niekorzystny, o problemach z dystrybucją zimnego i ciepłego powietrza nie wspominając już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.