Skocz do zawartości

Miód pitny 12-18blg na dzikusach


bart3q

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Myśląc o tym, jak jeszcze można wykorzystać fiolkę brettów którą kupiłem ostatnio, wpadłem na pomysł miodu pitnego na nich. Zacząłem o tym czytać, i widzę że w USA robili coś takiego, ale na miodach o gęstości piątaka - szóstaka. Taki eksperyment otwiera fajne możliwości kombinowania - dzikusy na miodzie, maltodekstrynie (cukrach złożonych, żeby dzikusy miały co jeść), do tego owoce, przyprawy lub inne dodatki. Robiłem kilka miodów o takich gęstościach, ale albo z dodatkiem jałowca (piwo miodowo-jałowcowe, fajne ale za dużo jałowca, a jak za mało jałowca to puste), albo bez (pustka), z chmielem (gorzka pustka) itp, zawsze brakowało motywu przewodniego. Dzikusy mogłyby to fajnie uzupełnić, w połączeniu z drewnem/dodatkami.

Ktoś może robił coś takiego? Albo może wnieść coś ciekawego do dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że krąży obiegowa opinia, że piwa na dzikich drożdżach w znakomitej większości świetnie pachną, a za bogatym aromatem podążą niestety tylko cień cienia - smak. Więc w Twoim przypadku, dzikusy jeszcze bardziej spłaszczą ten miód (o ile się da). Osobiście tego nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braggot to mocne piwo, mi chodzi o lekki napój, ciekawy w smaku. Coś jak "piwo" miodowo-jałowcowe / "piwo" kozicowe.

Nie wydaje mi się żeby dzikusy spłaszczyły smak - wręcz odwrotnie. Taki lekki miód odfermentowywuje do 0, jak nic do niego nie dodasz to jest lekko zabarwiona kwaskowata woda z alkoholem. Bretty mam nadzieję dodadzą do tego funk w smaku, i coś się będzie działo. Ewentualnie, jakby było pusto, to można w brzeczce trochę słodów karmelowych pomoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.