Skocz do zawartości

Jak uzyskać aromat pomarańczowy w piwie?


Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję uzyskać pomarańczowy aromat w piwie.
Piwo aktualnie 4 dzień na burzliwej, drożdże MJ M27 Belgian Ale.

Zasyp: Pilzeński 1.5kg, monachijski 0.75kg, płatki owsiane 0.4kg.
Dodatki: wyciśnięty sok z 5 szt pomarańczy dodany na 5 minut przed wyłączeniem palnika.
Chmiele: Iunga 5g 60' + 10g 20'; Saaz 20g 20' + 29.5g 0'; Mandarina Bavaria 20g 20' + 31.5g 0'.
Po gotowaniu przed rozpoczęciem fermentacji 9°BLG, ilość brzeczki nastawnej 17l.

Planowałem wlać 2 szt syropu Herbapol (pasteryzowany) w sumie już-już (teraz) ale wydaje mi się, że to jednak nie doda za bardzo aromatu pomarańczowego (I tak go dodam bo mam a raczej nie ma nikogo, kto by chciał go wypić - nie proponujcie zostawienia jak jest i dodawania soku bezpośrednio do piwa przed spożyciem :P ).

 

Co zrobić? Skórki świeżych pomarańczy zetrzeć na tarce (ile w sumie tych pomarańczy?) i dodać do piwa? Ale co z zakażeniem?
Może jakiś "pomarańczowy" chmiel na cichą? Tylko jaki i ile?

Obrazek dla atencji. ;)

eng_pl_Dr-Oetker-Orange-flavor-9ml-82960_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zasada napisał:

Pacifica na cichą?

Jaki aromat ma ten chmiel zbiór 2016 (2017 nigdzie w sklepach PL nie znalazłem). Robiłeś piwo na tym chmielu z tego rocznika?

Co sądzisz o wrzuceniu garści Amarillo na cichą? Będą pomarańcze czy raczej ogólnie cytrusy, kwiaty i dominacja nad tym, co już dałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chmiel od początku warzenia męczę i ta "pomarańczowa marmolada" z opisu pałęta się jakoś niezbyt dynamicznie za każdym razem.

2016 mam w zamrażarce i nie wiem w sumie kiedy go użyję, ale obstawiam czytelne ale niespecjalnie wyraźne nuty.

@Versaar chyba dał Ci lepszą radę.

A na marginesie, jak to jest, że pytasz już po warzeniu? Nie ogarniam tej metody. Zamiast przed całą akcją wyczytać wszystko co można, dopytać ewentualnie - dopiero po fakcie gasić pożar. Ja bym nie miał nerwów na takie loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, panowie, ile tego zestu... czy tam startych skórek z pomarańczy dać aby wszystko było dobrze wyczuwalne? Oczywiście zamaceruję na jakieś 4 dni w alko ~75% (dwie jednostki spirytu, jedna jednostka wody) bo ponoć taki daje najlepszy efekt - najlepiej wyciąga to, co dobre.

Mógłbym dorzucić dodatkowo trochę Amarillo (mam w domu w sumie 50g), warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amarillo możesz wrzucić, ale w tym roku nie urywa tyłka, aromat jest nikły niestety.

Myślę że jak zetrzesz 4 pomarańcze to będzie dość, ale tego nikt na 100% nie powie, każdy ma inny węch/poczucie smaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.