Jump to content

[Piwny turysta]Bays Brewery z Paignton


Recommended Posts

Mija właśnie jedenaście miesięcy od mojej podróży po południowo-wschodnich krańcach Brytanii. Podróży, która nie tylko obfitowała w wspaniałe krajobrazy i urokliwe, nadmorskie miasteczka, ale również w browary, o który po dziś dzień nie mogę zapomnieć.

DSC04420
Jednym z takich przykładów jest browar Bays Brewery, znajdującego się w nadmorskim Paignton.

Założony został w połowie 2007 roku, w strefie przemysłowej na zachodnich peryferiach miasta. Mimo, że architektonicznie niczym browar się nie wyróżnia od pozostałych okolicznych budynków, trudno jego nie zauważyć. Jeżeli jednak jakimś cudem byście pobłądzili subtelne reklamy z pewnością nakierują was do upragnionego celu.

Wnętrze browaru podobnie jak i sam budynek wpisują się w trend panujący na całych Wyspach. Trudno zachwycać się nad czym co przypomina typową fabrykę, produkującą dowolną rzecz. Jednakże mimo klasycznego wyglądu browar ma prawo się podobać gościom. Nie dość, że działa tutaj firmowy sklep browaru, w którym nie tylko można zakupić gadżety sygnowane nazwą browaru, ale również piwa, najczęściej w postaci butelkowej, jednakże od czasu do czasu jest również tam podpinana beczułka z ich piwem. Mało tego warto przespacerować się po centralnej hali, gdzie ujrzymy 20 baryłkową warzelnię, ale również po dziale fermentacyjnym w której do umieszczono sześć zbiorników oraz po dziale leżakowym, gdzie oprócz beczek znajdują się trzy zbiorniki leżakowe, dedykowane dla ich lagera, chmielonego m.in. naszą rodzimą Marynką.

Jednakże największą niespodziankę sprawił mi browar, oferując tradycyjną paletę piw, jaką można sobie wyobrazić będąc w Brytanii.

Ich dwa najbardziej rozpoznawalne piwa, czyli Golden Ale (4,3% alk.) i Strong Golden Ale (5,1% alk.) urzekły mnie do tego stopnia, że jeszcze przez długi czas porównywałem każdy Golden Ale z właśnie piwami pochodzącymi od Bays Brewery. Dodatkowo do stałej oferty dochodzą takie piwa , jak wcześniej wspomniany Lager (4,5% alk.) oraz Amber Ale (4,0% alk.). Jeżeli tego wam mało, rokrocznie browar wydaje na świat kolejne wariacje na temat Bittera, Stoutu i Golden Ale. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to dla wszystkich oferta marzeń, jednakże warto wziąć pod uwagę to, że każde piwo wydane przez nich jest dopracowane co do joty.

To jak, kiedy wyjazd do Devon na piwo? Nie zwiedziecie się!

DSC04418

.

DSC04422

.

DSC04424

.

DSC04423

.

DSC04426

 

.

DSC04484

.

DSC04411

.

DSC04428

 

..

 


5172 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

View the full article

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.