Skocz do zawartości

Oprogramowanie sterujące warzelnią CRAFTBEERPI


sasq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pabllo_Lodz super ze sie podpiołeś   będzie jedno zbiorcze miejsce o raspberry

 

Odnośnie kontrolowania mocy Na fejsbukowaj grupie raspberry PI piszą:

 

"The power percentage works on GPIO PWM, controlling the duty cycle. Power will do nothing for SimpleGPIO or relay board"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod wybiera się w kettle (kociołek :) z google ) Grzałka musi być jako mod_PWM. Ramp Power Up % - to moc  z jaką grzałka będzie podgrzewać do uzyskania temperatury ustawionej w step config (100 st). Po dojściu do temperatury grzałka zmienia ustawienie na 70% mocy która ustawiona jest w Boil Power % W tym samym czasie zaczyna się odliczanie czasu 60 min. Ustawienie mocy trzeba dobrać sobie indywidualnie, ja miałem 80 a jak za mało mi odparowało to nawet 90. Hop 1, 2, 3 to czasy po których zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym o zrobieniu czegoś - tu w domyśle wrzucenie chmielu.

SimpleBoilLogic.png

 

gotowanie.png

 

chmielenie.png

Edytowane przez MalyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt na finiszu... poznajcie "Hellmuta" 

IMG_20171123_201200.jpg

sterowanie:   grzałka   mieszadło   oświetlenie       oraz podłaczone trzy termomemtry.

 

IMG_20171123_201440.jpg

stelaż stal ocynkowana 2mm

 

IMG_20171123_225103.jpg

okablowanie przygotowane juz pod ewentualna rozbudowę. Termometry (po prawej) podpiete złaczmi XLR   na zdjeciu brakuje jeszcze zasilacza

IMG_20171123_231509.jpg

całość (blaty tymczasowe)  brakuje jeszcze kółek i zestawu szuflad pod kadzią warzelną oraz zbiornika wody do wysładzania i  paru drobiazgów

Edytowane przez sasq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.12.2017 o 21:35, PiwoLab napisał:

Ty tak na poważnie zamknąłeś SSR w szczelnej obudowie? Wyprowadź radiator na zewnątrz, albo daj dobrą wentylację w tym pudełku.

Chyba, że on tylko do zasilania pompy lub oświetlenia, to przepraszam, że się wtrąciłem.

Wentylacja jest od tylnej ścianki pudełka :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 13.11.2017 o 10:18, MalyPL napisał:

W ustawieniach grzałek daj mod_PWM i częstotliwość pracy na 60.Tak jak napisał adamski_68 musisz mieć podłączone obciążenie. Przy pomiarze u mnie tak jak u Ciebie pokazywało połowę wartości napięcia, ale ale to jest chyba uśrednienie przez miernik. Zacząłem od 6% mocy  na "sucho" i grzałki lekko zaczęły się rozgrzewać. Ja zrobiłem sterowanie dwóch grzałek przez jeden ssr bo tak naprawdę nie potrzebna jest zabawa osobno każdą z nich.

 

Mógłby ktoś rozwinąć dlaczego częstotliwość przełączania ustawić na 60Hz? Wydawało mi się, że powinno być ustawione na 50Hz, zgodnie z częstotliwością prądu zmiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 21:30, _Makar_ napisał:

 

Mógłby ktoś rozwinąć dlaczego częstotliwość przełączania ustawić na 60Hz? Wydawało mi się, że powinno być ustawione na 50Hz, zgodnie z częstotliwością prądu zmiennego. 

 

W sumie logicznie myśląc to masz rację. Nie wiem gdzie to wyczytałem żeby dać 60. Może łatwiej było mi minutę podzielić chociaż nie wiem po co. Przy następnym warzeniu zmienię na 50 zobaczę czy coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.