Skocz do zawartości

Okap w warzelni


Wesoly

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu przymierzałem się do budowy okapu w mojej na razie prowizorycznej warzelni.

dzisiaj udało mi się poskładać wszystkie graty w całość i oto efekt:

http://winnicawegrow.pl/foto/20100319_megaokap/

 

Na dniach przetestuje w boju podczas warzenia.

W planach jest jeszcze rura, która będzie bezpośrednio wyciągała parę z kotła warzelnego.

Wentylatorek o wydajności 500m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka uwag.

1. Czy planujesz wykończenie pomieszczenia? Jeżeli tak, to później będzie trudno. Wylot bezpośrednio na elewację, fajka 30cm konieczna.

2. Osobiście zastanawiam się nad indywidualnym przyłączem wyciągów do każdego urządzenia.

3. Kanały masz nieocieplone. Będzie się w nich wykraplać woda. Ocieplenie jest, moim zdaniem, konieczne. Nawet w pomieszczeniu.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart,

Wszystko jest zrobione na szybko tak aby warzyć

1. Pomieszczenie będzie wykańczane, może za rok, może za dwa. W tym czasie trzeba warzyć... Okap zdemontuje w 15 minut. Na zewnątrz będzie zrobiony odpowiedni wylot, kanał też zostanie docieplony, ale pewnie zostanie on zmieniony na prostokątny z alu, jednak to dopiero po wykończeniu.

2. Będzie zaciąg z kotła warzelnego, choć zastanawiam się nad sensem takiego rozwiązania. Możliwe że instalacja zostanie połączona w przyszłości z rekuperatorem, pomysłów jest sporo tylko czasu mało...

3. Oczywiście kanały będą ocieplone, ale jak już będą zrobiono docelowe kanały wentylacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.