Skocz do zawartości

Wybór śrutownika


pumba22216

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam dostęp do zbóż niesłodowanych w dobrej jakości i praktycznie za darmo. Dodatkowo powoli wkręcam się w temat warzenia i przyszła mi myśl zakupienia śrutownika. Nie miałem do tej pory styczności z takimi urządzeniami, dlatego mam kilka pytań:

Możliwości finansowe pozwalają na zakup: http://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/2228-srutownik-stolowy-biowin.html Nie planuję warzyć "przemysłowo", więc wydajność była by satysfakcjonująca. 

Wiem natomiast że to https://browamator.pl/srutownik-walcowy-bulldog,3,5,2429 jest nieporównywalnie lepsze.

Pytanie tylko czy jest aż 4 razy lepszy od pierwszego linku. Jeżeli macie jakieś doświadczenie, proszę o informację czy sprzęt z pierwszego linku sprawdzi się w moim przypadku, czy nie będzie problemów ze śrutowaniem zbóż niesłodowanych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Warmiński MISIEK napisał:

Potwierdzam. Też mam taki i jest wart swojej ceny. śrutownik walcowy (gniotownik) przy odpowiednim ustawieniu szczeliny daje całą łuskę ze słodu, która ułatwia filtrowanie. Samo śrutowanie jak podłączysz wiertarkę zajmie na nim dosłownie 3 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędność czasu to jedna kwestia. Jakość śrutowania, dokładność wykonania a zarazem żywotność i wytrzymałość to też ważne kwestie. Poczytałem o wspomnianym śrutowniku i muszę przyznać same przychylne opinie. Akurat jestem na etapie uzgadniania zamówienia.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może wyda się to oczywiste, ale jak rozwiązaliście temat podstawy śrutownika walcowego. Chodzi mi o deskę/sklejkę.

Oczywistym jest, kupić sklejkę wyciąć otwór, przykręcić śrutownik i po sprawie.

Jednak chodzi mi o coś "mobilnego" z uwagi na ograniczenia lokalowo/szafkowe.

Czy ktoś podsunie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 11:06, Singer napisał:

Też jestem posiadaczem tego śrutownika i potwierdzam jego sprawność. Po podłączeniu wkrętarki cały worek ( 50 kg) przerobiłem w ok. 15 minut

 

Potwierdzam. Mam podobne odczucia. 

Dnia 28.10.2017 o 16:35, kto3 napisał:

Mam na sklejce. Kwadrat o boku 40cm, jest mobilne, da się postawić bezpośrednio na fermentorze i śrutować do niego.

 Płyta OSB, budowlana, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na stojaku od klocka rzeźnickiego. Podstawa z płyty nierdzewnej. Wcześniej miałem wycięty fragment na koło pasowe od pralki( na zdjęciu). Temat nieaktualny. No i dorobiłem rękaw z obudowy pochłaniacza kuchennego... Płyt wiórowych nie polecam  z uwagi na wykruszanie się drobin z płyty. Jak już to lepiej 3, 4 mm sklejka lub MDF... czy cóś...

20160911_114944.jpg

20160911_114951.jpg

20160911_115002.jpg

Edytowane przez Singer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu wymyśliłem "mobilną" podstawę pod śrutownik na wiadro. Z jednego panela podłogowego przeciętnego na 3 części. Wszystko po złożeniu ładnie mieści się razem z chłodnicą w wiadrze do filtracji. 08cc55385e95647c37c6e80c5884ae37.jpgba851763c5157c0729d1770ee1cad3f1.jpg6c8cac5e9c4dc7f4903d390f3d94dd72.jpg

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.