Skocz do zawartości

sposoby wysładzania - Europa vs USA


Lichtus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio oglądałem sporo filmów zza wielkiej wody o warzeniu piwka. Co mnie zaciekawiło to sposób wysładzania. U nas w Polsce większość piwowarów wysładza lejąc od góry wodę o temp. 78-80 stopni spokojnym strumieniem aby nie zaburzać młóta,  jednocześnie zlewając wysłodziny i tak do uzyskania z wysłodzin min 2-3 Blg. W USA robią to w sposób zupełnie inny. Najpierw zlewają przednią brzeczkę. Nie martwią się w ogóle tym, że odsłaniają młóto itd. Następnie tak jak powie im program w ich  "MAKACH" wlewają połowę wyliczonej ilości wody do młóta, mieszają całość - płukając młóto. Następnie zlewają mętne wysłodziny (zwracają je tak jak my), czekają na klarowną ciecz i dalej do brzeczki. Czynność powtarzają raz jeszcze. Tu rodzi się pytanie. Czy, ktoś z Was próbował tak wysładzać? Czy może to mieć jakiś zły wpływ na piwo (garbniki itd)? Fakt jest taki, że efektywność wysładzania jest pewnie większa. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza mi się w ten sposób wysładzać - ale wlewam całą wodę naraz, czekam aż ułoży się złoże i spuszczam sraczwężykiem. wydajność identyczna/mocno zbliżona jak przy zabawie z talerzykiem i delikatnym zlewaniem w celu nienaruszenia złoża. tanin nie odnotowano.

Edytowane przez LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tak zrobilem (podobnie jak kolega wyzej, wlalem na raz cala wode, ktora mialem przygotowana do wysladzania, wymieszalem, zawrocilem pare litrow metnego i dalej jak w ksiazce pisze. Nie wiem jaki byl rzeczywisty efekt, ale wydajnosc mi wtedy wyszla bardzo przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kantor napisał:

To jest wysładzanie na raty, ja tak prawie zawsze robię, a nie mieszkam w USA ;)

no właśnie... ja też nie mieszkam. :) właśnie warzę session ipa i powiem szczerze, że pierwszy raz tak wysładzałem i idzie szybciej... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice miedzy tymi metodami nie są duże, jak nie chcesz taninowości to przede wszystkim zwróć uwagę żeby nie wysładzać zbyt głęboko (najlepiej do 4-5°Blg) i pilnować pH.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kantor napisał:

Różnice miedzy tymi metodami nie są duże, jak nie chcesz taninowości to przede wszystkim zwróć uwagę żeby nie wysładzać zbyt głęboko (najlepiej do 4-5°Blg) i pilnować pH.

coś w tym jest ... właśnie skończyłem warzyć i mam niespodziewanie wysoką wydajność ... wg brewness.com. ponad 90 %.. nie wiem czy to przez to wysładzanie.... wg zestawu miało być 10 Blg a jest 11..:) może to faktycznie efekt wysładzania? :) albo gar owinięty kocem? To moja jubileuszowa 10 warka więc może to taki prezent :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kantor napisał:

Najważniejsza nie jest dobra wydajność, tylko dobra brzeczka, a później dobre piwo :P

co ciekawe to do tej pory najlepsze wychodzą nie te z zestawów surowców i instrukcji a te tzw. kombinowane.... ważne tylko żeby nie przekombinować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wysładzam klasycznie. Cała woda na raz. Wychodzi wydajność 90%. I zyskuję cenne minuty.

Z rok temu pochwaliłem się na forum i była draka. A ktoś mądry policzył obie metody i wyszło to samo.

Niestety nie mogę tego znaleźć.

Na razie nie robię piw powyżej 14Blg, mam kadź z  zapasem pojemności. Czyli kadź 50l, warki przeważnie 30.

Jak się dobrze wszystko policzy to wychodzi warka bez dolewania wody, +- 1 butelka.

Edytowane przez zielony07
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kantor mówi liczy się efekt końcowy. W moim przypadku liczy się też czas. Warze w eBIAB (garnek elektryczny plus fermentora z fałszywym dnem) i wydajność mam tragiczna. Ale wolę sypnac 1kg więcej słodu za 2.5 zł za kilogram i oszczędzić parę godzin.

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.