Skocz do zawartości

Szybkowary z allegro


Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

chcę sobie zakupić szybkowar do sterylizowania drobiazgów przy namnażaniu drożdży, przeszedłem się po sklepach i widziałem tylko ostatnie niedobitki i to w horrendalnych cenach. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z szybkowarami z allegro? Bo jest tego trochę, a jak zwykle nie chce wyrzucić za dożo kasy w błoto i nie chce kupić badziewia które się albo rozleci albo zrobi mi krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki 9 Litrowy turecki:

 

http://allegro.pl/item951846920_szybkowar_cisnieniowy_9_0l_nowy_gwarancja.html

 

Jego zalety to pojemność (choć i tak duże słoiki nie wchodzą) i cena. Przydaje mi się też do grzania wody do wysładzania i innych drobiazgów. Ta nierdzewka już miejscami rdzewieje.

 

Szybkowary są w dwóch rodzajach: niskociśnieniowy (70 kPa, do ~110°C) i wysokociśnieniowy (~125°C), ten jest niskociśnieniowy, a oczywiście lepszy byłby wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki 9 Litrowy turecki:

 

http://allegro.pl/item951846920_szybkowar_cisnieniowy_9_0l_nowy_gwarancja.html

 

Jego zalety to pojemność (choć i tak duże słoiki nie wchodzą) i cena. Przydaje mi się też do grzania wody do wysładzania i innych drobiazgów. Ta nierdzewka już miejscami rdzewieje.

 

Szybkowary są w dwóch rodzajach: niskociśnieniowy (70 kPa, do ~110°C) i wysokociśnieniowy (~125°C), ten jest niskociśnieniowy, a oczywiście lepszy byłby wysoko.

Też taki kupiłem, spełnia swoją role. Jedynie nie mogę zrozumieć, dlaczego szybkowar z opisaną pojemnością 9l, mieści niewiele ponad 7l wody. Sprzedawca wyjaśniał, że przy szybkowarach są jakieś inne przeliczniki, kontaktowałem się z innymi sprzedawcami na Allegro, potwierdzali to, ale nie potrafią wyjaśnić dlaczego tak sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mój dotychczasowy szybkowar uległ uszkodzeniu, popytałem wśród znajomych i dostałem szybkowar z czasów ZSRR. Czy jest on kompletny, w obecnych są zaworki ciśnieniowe, w tym te rurki mi coś nie pasują.

 

post-2869-0-82686900-1336338409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu miałem w domu wynalazek produkcji DDR. O ile pamiętam na jednej rurce była metalowa, ciężka nakładka z otworami przy dolnej krawędzi i ze stożkiem wewnątrz, którego wierzchołek był osadzany na rurce, a druga pełniła rolę jakiegoś zaworu bezpieczeństwa, ale zasady działania nigdy nie zgłębiałem. Nakładka upuszczała nadmiary pary.

Tutaj jej brak, co nie zmienia faktu, że powinien działać.

 

Edit: Wiktorze, nie bądź taki szybki w odpowiadaniu (a przynajmniej nie pisz tak krótkich wypowiedzi) ;)

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarek możesz zrobić sobie sam. Nakrętka fi 10 mm (albo jakieś inne ciężkie diabelstwo, może skleić ze 3), w środek wkleić poxipolem kawałek gwoździa. Tylko tak, by ostrze było w 1/3 wysokości, patrząc od góry, inaczej będzie spadać.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarek możesz zrobić sobie sam. Nakrętka fi 10 mm (albo jakieś inne ciężkie diabelstwo, może skleić ze 3), w środek wkleić poxipolem kawałek gwoździa. Tylko tak, by ostrze było w 1/3 wysokości, patrząc od góry, inaczej będzie spadać.

 

A ja bym był ostrożny z takimi radami. Bez ciężarków szybkowar będzie działać z grubsza jak zwykły garnek, a dorabianie samemu ciężarków może się skończyć wyprodukowaniem małej bomby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciężarek na łańcuch i przywiązać do uchwytu. W sumie masz rację, zwłaszcza, że przypomniałeś mi jedną ważną rzecz. Rodzicowy szybkowar ciężarek miał z krótkim gwintem, który zabezpieczał go przed prostym zdjęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że waga takiego ciężarka jest ważna, jak będzie za ciężki to rzeczywiście może być z tego bomba.

 

Miałem podobny produkcji zsrr (sam na plecach przytachałem z radzieckiego podówczas Kijowa :-) Wyrzuciłem właśnie gdy zgubiłem ciężarki. Nieodpowiedzialnością delikatną jest dorabianie czegokolwiek do szybkowaru.

http://pokazywarka.pl/szybkowar-zepter/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, popytam jeszcze o te ciężarki może się znajdą a jak nie to czeka mnie zakup nowego :/. Może ma ktoś na zbyciu ;) .

edit

jaki najlepiej kupić?: szybkowar 12l stal nierdzewna czy szybkowar 20l aluminium

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.