Skocz do zawartości

Taboret gazowy - problem


Cecop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobnie w nowym palniku. Mój w dodatku strasznie strzela przy odpalaniu. Gaz uchodzi z aluminiowej (?) osłony przy pokrętle. Zawsze jak odpalam strzela dość mocno z tamtego miejsca, że włosy na ręce opala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wojtekk napisał:

Mam podobnie w nowym palniku. Mój w dodatku strasznie strzela przy odpalaniu. Gaz uchodzi z aluminiowej (?) osłony przy pokrętle. Zawsze jak odpalam strzela dość mocno z tamtego miejsca, że włosy na ręce opala :)

Gdzieś byl temat w którym ktoś radził, że można usunac ten problem odpowiednia regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odpowiednia regulacja to podstawa, ja na poczatek zostawiam tylko mały lufcik a jak juz załapie to delikatnie otwieram i rozkrecam gaz wedle potrzeby. A co do grzania sie powierzchni pod palnikiem to najprostszym rozwiazaniem jest kawałek foli aluminiowej pod palnikiem. Kłade jeden czy dwa listki i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat, żeby nie zaśmiecać forum.

 

Zamierzam kupić bardzo podobny taboret a konkretnie taki: https://allegro.pl/oferta/f71-p3-taboret-palnik-gazowy-kuchenka-40x40cm-waz-9264303217

Tu pojawia się moje pytanie i problem. U mnie w domu nie ma kafelek tylko linoleum, jak zrobić żeby nie stopiło mi tego linoleum? Czy w każdym taborecie grzeją się nóżki? Może jakąś deskę na wymiar zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taboret 7,5 kW na gaz ziemny, pod niego są podłożone 2 warstwy pancernego gresu podłogowego (w testach na izolacyjność wypadł lepiej niż płytki które posiadałem), tak że wystaje około 10 cm w każdą stronę i płytki i tak są mocno ciepłe pod taboretem po warzeniu. Nóżki są solidnie nagrzane. Do tego pasowałoby jeszcze jakąś suchą dechę 2-3 cm pod te gresy dla dodatkowej izolacji cieplnej i linoleum zamiast płytek powinno przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.