Skocz do zawartości

19.05.2018 II Krakowski Konkurs Piw Domowych


kantor

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu Małopolskiego OT PSPD zapraszam do kolejnej edycji Krakowskiego KPD.

 

Zgodnie z ideą konkursu, tak jak i w zeszłym roku, kategorie orzeźwiające, pijalne, idealne na lato.

1. Session Brett Ale  (opis w załączniku)

2. Session IPA  (opis autorstwa Bartosza Markowskiego z XIV KPD w Cieszynie - w załączniku)

 

i kategoria specjalna:

3. Lemoniada Chmielowa  (opis w załączniku)

 

Konkurs będzie sprzężony z przyszłorocznym BeerWeekiem, termin 19.05.2018.

Style XIV KPD 2016.pdf

Session Brett Ale.pdf

Lemoniada.pdf

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na beerweek będziemy ogłaszać wyniki - sam konkurs będzię przeprowadzony najprawdopodobniej 2 tygodnie wcześniej. 

Termin wysyłek będzie na przełomie kwietnia i maja. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piwo jak to piwo moze w butelkach stać. Lemoniada to już nie to samo a pasteryzacja/wekowanie aby się nic nie wytworzyło co może zmienić smak i tak dalej więc pytam jak chcecie temu zapobiec tj Lemoniada będzie miała inny termin wysyłki? tak aby nie stała za długo? ew uczestnik musi się liczyć z tym że będzie musiał pasteryzować/wekować i liczyć na "fart" że a nóż  nic sie nie zmieni ?:)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będą jeszcze na ten temat rozmowy przy uszczegóławianiu regulaminu, a z mojej strony, to z mojego doświadczenia lemoniada chmielowa w lodówce spokojnie 3-4 tygodnie wytrzymuje.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BJCP 2015, nie ma kompletnego opisu stylów wg PSPD żeby się na nim oprzeć (inna sprawa czy jest potrzeba dublowania opisów).

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/11/2017 o 08:42, Przemysław Osmólski napisał:

Piwo jak to piwo moze w butelkach stać. Lemoniada to już nie to samo a pasteryzacja/wekowanie aby się nic nie wytworzyło co może zmienić smak i tak dalej więc pytam jak chcecie temu zapobiec tj Lemoniada będzie miała inny termin wysyłki? tak aby nie stała za długo? ew uczestnik musi się liczyć z tym że będzie musiał pasteryzować/wekować i liczyć na "fart" że a nóż  nic sie nie zmieni ?:)

Pozdrawiam serdecznie.

Hej.

 

Będzie ciepło, terminy wysyłek będzie bardzo bliski sesji finałowej. 

Lemoniady będziemy akceptować WSZYSTKIE które dojdą do chwili eliminacji ( lub finału jeśli takiej nie będzie ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przedrostek Session oznacza, że jest to piwo sesyjne, czyli lżejsze niż oryginał. Czyli to będzie taka zwykła AIPA tylko słabsza, więc z jakiej paki miałyby być tam owoce? Nie, nie można., albo utną ci punkty, albo odpadnie w eliminacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwy jest ale jak będą wyczuwalne to będą tylko punkty ujemne za nie ;)

Poza tym też potencjalnym uczestnikom w tej kategorii polecam dokładne przeczytanie opisu, a zwłaszcza części o niepożądanych nutach karmelowych, żeby potem nie było zdziwienia (jak sędziowałem część tej kategorii na KPD, to było sporo piw karmelowych).

 

PS To chyba z 5-6 pytanie w ostatnich postach konkursowych, gdzie jest opis stylu, a ktoś się pyta czy jakiś dziwny dodatek jest dozwolony :)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wieczorem wrzucę regulamin.

 

Co do terminów i istotnych informacji

19.05 będzie finał - recepcje piw oczywiście musimy zamknąć wcześniej

 

 

co do Lemoniady

Lemoniada nie będzie ocenia na arkuszach piwnych - doświadczenie z poprzedniej edycji pokazuje że to nie działa i nie jest komfortowe. 

Lemoniada będzie sędziowana 'po konsumencku' ale każdy zgłaszający dostanie notkę z ogólnym wrażeniem i 'poradami' 

Lemoniada będzie sędziowana w drugim dniu festiwalu ( sobota, 2.06 ) i recepcja lemoniad będzie do tego dnia do około godziny 12*

 

Co do ilości

Session Brett Ale - 4x0.33l lub 4x0.5l 
Session IPA  - 4x05l
Lemoniada Chmielowa - min 1l - w dowolnej konfiguracji butelkowej
 

 

* w zależności od której będą otwarte bramy  

 

--

EDIT - wysłałem regulamin do proofreading'u i akceptacji komitetowi organizacyjnemu - opublikuje jak tylko dadzą mi zielone światło ( kwestia 1-2 dni ) 

 

 

 

 

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PCzachor napisał:

Halo Halo,

 

konkurs będzie? Terminy się zbliżają a detali brak.

A jakich detali Ci jeszcze brakuje?

 

Są opisy stylów, jest termin, czego chcieć więcej? Recepcja i regulamin będą wyglądały dokładnie tak samo jak w każdym innym konkursie, jest to regulowane przez dobre praktyki PSPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szalas85 napisał:

A jakich detali Ci jeszcze brakuje?

 

Są opisy stylów, jest termin, czego chcieć więcej? Recepcja i regulamin będą wyglądały dokładnie tak samo jak w każdym innym konkursie, jest to regulowane przez dobre praktyki PSPD.

 

Chce się upewnić ze konkurs się odbędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbędzie się.

 

regulamin

https://docs.google.com/document/d/1q3jDKUCWXhPcUaWWrjm_2kfXxR-LBDXVqGfQ-YrtVvo

event 

https://www.facebook.com/events/2064128170499037/

 

Niestety ja nie mogę się w tym roku zaangażować w konkurs - podaje tylko informacje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy nie dałoby się wydłużyc terminu dostarczania piw do 11 maja (piątek)? Jak ktoś wyjeżdża na majówkę, to praktycznie na dostarczenie piwa zostaje dwa dni ( jak wyśle

w poniedziałek 7 maja, po powrocie z majówki). Piwa mogą nie dojechac na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie jestem organizatorem ale to ja proponowałem ten termin, to się wypowiem ;)

Jak ktoś wyśle 07.05, to na 99% kurier w dwa dni dostarczy (a zazwyczaj to i tak w jeden dzień zazwyczaj dochodzi), jak byłoby jakieś małe opóźnienie (np. jednodniowe), to myślę, że jest szansa że organizator spojrzy na to przychylnie :)

Jakby był termin do piątku, to i tak pewnie na 100% jakieś paczki byłyby spóźnione (bo chyba zawsze są), a takiej możliwości nie ma, bo w poniedziałek 14.05 są eliminacje (a i jeszcze jest z "Dobrych praktyk" 3-dniowy okres leżakowania piwa przed konkursem).

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.