Skocz do zawartości

Myszy kontra słody


zielony07

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przechodzę na zakupy słodów w workach. Rzadziej a więcej.

Chciałbym uniknąć rozwodu, więc słody wylądują w garażu, gdzie harcują myszki.

Czy myszy jedzą słód ? Bo niesłodowane ziarno - rzecz oczywista.

Przegryzą standardowy worek ?

Macie jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenia takowego nie mam, ale zdziwilbym sie serdecznie, gdyby gryzon pogardzil slodem. Dlatego moje woreczki, ktore przechowuje w piwnicy, sa szczelnie zamkniete i schowane w fermentorze, ktory z kolei stoi w innym fermentorze (kaskadowo) wsadzonym z kolei do gara zaciernego, a calosc jest przykryta pokrywami od ww. naczyn i zdeponowana w pudle styropianowym, na klapie ktorego lezy rowerek biegowy mojego syna - celem dodatkowego zabezpieczenia przed nieautoryzowanym otwarciem pudla. I mimo to sie zastanawiam, czy aby mendom nie zapachnie ziarnem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszy nie tyle jedzą słód i niesłodowane ziarno co lubią przegryzać worki i wszelkie opakowania. U mnie w stodole ziarno stoi w workach obok których jest również rozsypane zboże i oczywiście myszy się nim nie zadowalają tylko gryzą worki. Więc jeśli masz myszy w garażu to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał pogryzione worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferty/q-beczka-120/

 

Polecam tego typu beczki. Co prawda nie mam myszy w piwnicy, jednakże w lato zdarzyło się kilka mini-powodzi. Beczki rozwiązały problem w 100%, sądzę że i myszy nie będą się ich imać. Do jednej takiej beczki bez problemu wchodzą 2 worki słodu po 25kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3 takie beczki - 2 na słody podstawowe, 1 na pszeniczny (którego tak dużo nie używam) + słody specjalne, pakowane w mniejsze torby / reklamówki.  Warto dodać że te beczki nie mają (z tego co widziałem) atestu do spożywki - słód należy składować w ich wnętrzu w workach. Jest to mniej wygodne niż wsypanie ziarna luzem, ale jednak też większe bezpieczeństwo przechowywania surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zielony07 napisał:

Czy myszy jedzą słód ?

Z mojego doświadczenia myszy jedzą słód ...ale nie każdy, tylko bazowy, karmelowych i palonych coś nie ruszyły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmelowy ciemny z Optimy jadły u mnie. Jakiś stary worek leżał luzem, przegryzły.

Ale mysz ostatecznie wlazła/ wpadła do zaciernej i tam dokonała żywota.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę 2 myszy złapałem. Jedna się utopiła w lodówce turystycznej do której ociekał zacier z fermentora w którym filtrowalem, druga na łapkę postawiona przy worku. Oczywiście worek przegryziony i trochę ziarna się wysypało. No i było dużo odkurzania łuski po wyjedzonym słodzie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.