Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem ciekawa ofertę na lodówkę za niewielkie pieniądze i teraz pytanie do zaawansowanych piwowarów, czy ta lodówka nadaje się do podłączenia do pamela lub innego regulatora temperatury ? Nie znam się na tym kompletnie niestety, dlatego proszę was o pomoc. Z góry dzięki!

Model lodówki to Gorenje RF 4205 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie problem w ustawieniu a w podłączeniu. Do tej pory szczytem moich mozliwosci w elektryce byla budowa wlasnego mieszadla z potencjometrem i tranzystorami, ale jak przegladam instrukcje podlaczenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, luki161 napisał:

ale jak przegladam instrukcje podlacyoutubeenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Dałeś radę z mieszadłem i tranzystorami dasz radę i z stc pooglądaj youtube 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja STC-1000 kupowałem na ebay.com - towar idzie a chin ale ja wole płacic paypalem a nie kartą. 

 

podłączenie zamiast oryginalnego termostatu będzie możliwe chyba w każdej lodówce która ma zwykły agregat.

 

można też podłączyć tak jak TU bez przerabiania samej lodówki

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luki161 napisał:

Nie problem w ustawieniu a w podłączeniu. Do tej pory szczytem moich mozliwosci w elektryce byla budowa wlasnego mieszadla z potencjometrem i tranzystorami, ale jak przegladam instrukcje podlaczenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Spokojnie dasz radę podłączyć, tam jest tylko do przykręcenia kilka kabelków:

 

 

 

bjQkdtT.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znowu pytanie o lodówkę Panowie, jaki zakres temperatur powinna mieć lodówka najlepiej? Tutaj zdjęcie lodówki, wydaje mi sie, ze wręcz idealna na dwa fermentory. Co sądzicie ?64c57add0255e26e0bba100acb32fe54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wbudowany termostat będzie cię ograniczał to najwyżej zepniesz go na krótko i będziesz mógł schodzić z temp praktycznie do 0. Mnie bez takich zabiegów udaje się robić coldcrash w temp. ~4 i niżej raczej nie potrzeba. Co do samej lodówki to sprawdź jedynie szerokość i głębokość, bo sam się zdziwiłem ile standardowy fermentor potrafi zająć miejsca ;) 

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze nie wiem nic oprócz tego ze to "premiere" szukałem, ale nie znalazłem. Oczywiście przed zakupem obejrzę dokładnie co i jak na miejscu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.