Jump to content
Hobbysta

Lodówka do fermentacji

Recommended Posts

Witam znalazłem ciekawa ofertę na lodówkę za niewielkie pieniądze i teraz pytanie do zaawansowanych piwowarów, czy ta lodówka nadaje się do podłączenia do pamela lub innego regulatora temperatury ? Nie znam się na tym kompletnie niestety, dlatego proszę was o pomoc. Z góry dzięki!

Model lodówki to Gorenje RF 4205 W

46 minut temu, Jarzyn_waleczny napisał:

Wydaje mi się ( @Dr2 popraw jak się mylę),

Można :) tylko trzeba wiedzieć jak ;)

A dla laika nielepszy Pamel?

Żeby nie było, sam nie czuję się na siłach i przymierzam się do Pamela :)

stc jest banalny jak umiesz ustawic alarm w komorce to ustawisz STC :) ale każdy kupuje co mu pasuje

Nie problem w ustawieniu a w podłączeniu. Do tej pory szczytem moich mozliwosci w elektryce byla budowa wlasnego mieszadla z potencjometrem i tranzystorami, ale jak przegladam instrukcje podlaczenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

17 minut temu, luki161 napisał:

ale jak przegladam instrukcje podlacyoutubeenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Dałeś radę z mieszadłem i tranzystorami dasz radę i z stc pooglądaj youtube 

ja STC-1000 kupowałem na ebay.com - towar idzie a chin ale ja wole płacic paypalem a nie kartą. 

podłączenie zamiast oryginalnego termostatu będzie możliwe chyba w każdej lodówce która ma zwykły agregat.

można też podłączyć tak jak TU bez przerabiania samej lodówki

Edited by nike21

6 godzin temu, luki161 napisał:

Nie problem w ustawieniu a w podłączeniu. Do tej pory szczytem moich mozliwosci w elektryce byla budowa wlasnego mieszadla z potencjometrem i tranzystorami, ale jak przegladam instrukcje podlaczenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Spokojnie dasz radę podłączyć, tam jest tylko do przykręcenia kilka kabelków:

bjQkdtT.jpg

A po co podłączać ją pod agregat? Ja mam z stc wyprowadzone gniazdko do którego mam wpięty kabel zasilający z lodówki.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Znowu pytanie o lodówkę Panowie, jaki zakres temperatur powinna mieć lodówka najlepiej? Tutaj zdjęcie lodówki, wydaje mi sie, ze wręcz idealna na dwa fermentory. Co sądzicie ?64c57add0255e26e0bba100acb32fe54.jpg

Jeśli wbudowany termostat będzie cię ograniczał to najwyżej zepniesz go na krótko i będziesz mógł schodzić z temp praktycznie do 0. Mnie bez takich zabiegów udaje się robić coldcrash w temp. ~4 i niżej raczej nie potrzeba. Co do samej lodówki to sprawdź jedynie szerokość i głębokość, bo sam się zdziwiłem ile standardowy fermentor potrafi zająć miejsca ;) 

Edited by Hary86

Te szklane półki,aby wytrzymają ciężar fermentorea z 20 litrami piwa?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, Hobbysta napisał:

Znowu pytanie o lodówkę Panowie, jaki zakres temperatur powinna mieć lodówka najlepiej? Tutaj zdjęcie lodówki, wydaje mi sie, ze wręcz idealna na dwa fermentory. Co sądzicie ?64c57add0255e26e0bba100acb32fe54.jpg

Jaki to typ i marka?

Problem w tym, ze nie wiem nic oprócz tego ze to "premiere" szukałem, ale nie znalazłem. Oczywiście przed zakupem obejrzę dokładnie co i jak na miejscu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja zamiast tych szklanych półek wstawiłem ze sklejki, polecam ten materiał.

półki.jpg

Ja bym podłączył ten na samym dole. A do tych wyżej dał tylko termometr aby kontrolować temperaturę. Wiadro z nową brzeczką stawiał bym na dół a te które są bym awansował piętro wyżej.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka