Skocz do zawartości

Rozbudowa browaru


giekon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W moich skromnych planach pojawił się punkt: modyfikacja lub bardziej konkretnie ułatwienie warzenia piwa w moim browarze. Puki co bawię się w kegu przerobionym na kadź + garnek do warzenia (w mojej galerii mam dołączone zdjęcia, chętnych zapraszam do zaglądnięcia). I teraz proszę o jakieś sugestie odnośnie modyfikacji :) Jedną opcją jest zainwestowanie w jakiś automatyczny kocioł (Grainfather, Cobra) i wykorzystanie  obecnej kadzi jako zbiornik wody ciepłej do wysładzania. Druga opcja to zostawienie kadzi i rozbudowa sprzętu o  zbiornik wody do wysładzania (jakiś warnik do wody lub garnek z kranikiem + grzałka z czujnikiem) oraz gar ze stali nierdzewnej z kranikiem spustowym. Oczywiście w tym wypadku odpowiednie ustawienie garów oraz zamontowanie ewentualnie pompy do transportu brzeczki do fermentora - to jest oczywista oczywistość i nie podlega dyskusji. 
Na obecnym sprzęcie ok. 30 warek uwarzyłem, średnia wydajność na poziomie 80% (więc chyba nie ma tragedii) i teraz pytanie do użytkowników automatycznych kotłów: jestem w stanie osiągnąć podobną wydajność? I ogólnie, jaka jest wasza opinia, czy warto inwestować w te kotły czy jednak pozostać przy "jest jak jest"? 

Edytowane przez giekon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowa kadż to kadż zacierna wyposażona w fałszywe dno  mieszadło napędzane silniczkiem od wycieraczek i deszczownicę .Po lewej stronie garnek elektryczny który grzeje wodę do wysładzania połączony pompką z deszczownicą.  Po prawej stronie kadż warzelna .Brzęczka pompowana jest z kadzi  zaciernej do kadzi warzelnej za pomocą pompki.

Mieszadło wygląda tak.

WP_20160818_18_52_06_Pro.jpg.ab6bc2728c12bfe0d98036b1e7998c20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, grzans napisał:

A nie dałoby się ustawić odwrotnie tego? Zbiornik wody ciepłej najwyżej, kadź zacierna niżej i kadź warzelna jeszcze niżej. Nie potrzebowałbyś wtedy żadnej pompki.

U mnie się nie da ze względu na wysokość piwnicy 180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki Panie i Panowie, chyba się zdecydowałem i będę inwestował w kombajn Grainfathera. Obecną kadź będę wykorzystywał jako zbiornik wody ciepłej. I w razie armagedonu i braku prądu zawsze będę miał jeszcze palnik do grzania  

A czemu nie Cobra? że tak bezczelnie zapytam

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się orientuję w Cobrze nie mam możliwości programowania kroków zacierania. Beznadziejnie wisi w niej pompa na zewnątrz, ani to praktyczne ani estetyczne. Następna sprawa to "zawodność" pompy w Cobrze - są informacje w internetach że potrafi się przyciąć podczas warzenia(lub też po) i trzeba ją rozkręcać i czyścić. W Grainfatherze takie opinie nie spotkałem. Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie. Następna sprawa to w Grainfatherze mam przezroczystą pokrywę więc widzę co się dzieje w środku bez jej podnoszenia - taka większa praktyczność moim zdaniem. I ostatnia spraw, akurat dla mnie mało ważna - W Cobrze chłodnica zanurzeniowa a w Grainfatherze przeciw bieżna co dla mnie jest plusem (nie wiem czy będę jej używał ale mimo wszystko plus). W sumie zasada działania obydwóch kotłów jest taka sama - co do efektów to nie wiem, nie znalazłem typowego porównania. Wiem, Grainfather jest prawie 2 razy droższy ale poniekąd jakiś powód musi tego być? Może wykonanie, może efektywność, może logo firmy? Nie wiem, nie znam się ale raczej zdecyduję się na Grainfather :) Chyba że ktoś z powodzeniem używa Cobrę i mnie przekona :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cobry można dokupić sterownik z GF - ale to już będzie zabawa z podłączeniem.

Możesz jeszcze rozważyć zlecenie zrobienia komuś takiego zestawu. Zapytaj się lewatywy on robi ebiab na podstawie garnka 70l więc można by robić duże Warki.

 

Zaś jeśli chcesz sprawdzony zestaw jakim jest GF i pieniądze nie są problemem to myślę że nie ma czekać tylko brać.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, redlum napisał:

ale to już będzie zabawa z podłączeniem.

No bez przesady. Komplikacja na poziomie podłączenia sterownika do lodówki, albo i łatwiej :)

Alternatywą jest Klarstein (obecnie w 2 pojemnościach, 30l i 50l), którego sterownik ma możliwość programowania kroków procesu.

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-kociol-zacierowy-zestaw-do-warzenia-piwa-2500W-30l-stal-nierdzewna_i280921.htm

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-XXL-Kociol-do-produkcji-brzeczki-do-warzenia-piwa_i538562.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podłączał już. Coobra ma dwie grzałki i trzeba je połączyć. Trzeba także podmienić sondę termometru. Ze sterownikiem do lodówki jest o wiele prościej - bo tam wystarczy tylko naciąć jedną żyłę w przedłużaczu i odpowiednio się wpiąć.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie kolejne pytanie: jak się ma umiejscowienie kontrolerów temperatury w tych kotłach? Praktycznie ustawiony kocioł powinien znajdować się chyba nie wyżej niż 0,5 m od  podłogi. Wiąże się to z wygodnym podniesieniem wkładu do wysładzania i filtracji. Wszystkie Klarsteiny, Coobry itd. wyświetlacze mają na samym dole więc to chyba mało trafione miejsce. W Grainfatherze rozwiązanie jest o wiele praktyczniejsze gdzie kontroler znajduje się "wysoko" z wyświetlaczem skierowanym ku górze. Czyli kolejny plus dla Grainfathera, ehhh już sam nie wiem ;):eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, giekon napisał:

Naszło mnie kolejne pytanie: jak się ma umiejscowienie kontrolerów temperatury w tych kotłach?

W Klarstein/Ace Brewery/Hop Cat/Brew Monk czujniki temp są zamontowane na dnie. Ja osobiście ustawiam kociołek na takiej wysokości żeby można było spokojnie podstawić pod kranik wiadro 33l i udaje mi się wyciągać kosz bez stawania na palcach lub dodatkowego stołka :)

2 godziny temu, giekon napisał:

Wszystkie Klarsteiny, Coobry itd. wyświetlacze mają na samym dole więc to chyba mało trafione miejsce.

Może dla niektórych to być uciążliwe, jednak akurat w Klarstein możesz ustawiać kroki zacierania, więc schylasz się tylko raz, jedynie na czas ustawiania kroków, lub jeśli masz obok coś wyższego stawiasz tam, programujesz i odstawiasz niżej. Ja akurat mam taką możliwość, na stole wklepuję kroki, odstawiam obok na stołek i działam :)

 

Pisałem w jednym z tematów na temat Klarsteina, jego plusy i minusy według własnych obserwacji i po uwarzeniu ok 10 warek na nim. ;) Jednak o umiejscowieniu sterownika nawet nie wspomniałem, bo nie sprawia mi to problemu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, giekon napisał:

Ludki, jaki mam ustawić przepływ brzeczki podczas zacierania? Ona ma si e przelewać przez tą środkową rurkę czy też nie? 

W czasie zacierania ma ci sie pompowac na gore  złoza poprostu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no to się pompowało ale jestem póki co rozczarowany :/ można powiedzieć że dzisiejsza praca poszła na marne. Prawie w ogóle  mi się brzeczka nie zatarła jeśli tak to mogę ująć. Przed wysładzaniem ma ona całe 7 Blg :facepalm: Nawet nie wiem czy się z tą warką bawić dalej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.