Skocz do zawartości

DROŻDŻE SAFALE BE-134


BC BROWAR DOMOWY

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę  uwarzyć piwo na bazie drożdży BE-134 , szukam opinii  na ich temat, plan jest taki zeby uwarzyć coś w kierunku AIPA juz wczesniej stosowalem drożdże od FERMENTIS-u i mam raczej dobre wspomnienia na roznych piwach - jednak szukam opinii na temat tych BE-134

Edytowane przez BC BROWAR DOMOWY
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drożdze do sasion-na. Klasycznego amerykańca na nich nie uwarzysz. Jeśli chcesz sprawdzić drożdze uwarz Sasion. Jako, że to mój ulubiony styl też po nie sięgnę. One ci przykryją większość aromatów chmielowych. Jeśli oczywiście są zbliżone do płynnych drożdży do sasion dostępnych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 24.09.2017 o 00:29, BC BROWAR DOMOWY napisał:

Spoko dzieki za odpowiedz, uwarzyłem 42 litry z tym ze na dwa fermentory jeden  jako podstawa  na S-33 drugi a co tam dalem te BE-134 zobaczymy co wyjdzie, ewentualne wyniki podczepie 

 

I jak? Możesz coś więcej napisać o BE-134?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogę - opisze krótko różnica między S-33 a BE-134  była taka, że po S-33 piwo było bardziej jakby proste/ułożone (takie jakie miało być z założenia)  a po BE-134 takie bardziej lekkie smakowo (aromaty były bardziej pstrokate, z resztą o tym nawet mówi charakterystyka drożdży), przy takim samym poziomie odczuwalnej goryczy obydwu piw. Piwa były pijalne i dobre ale jak wcześniej kolega też napisał BE-134 dedykowane są do czegoś innego no i wiadomo trzeba też dobrać odpowiednie chmiele i słód. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BE-134 to typowe saisony, fermentowałem wysoko bo 24-26C, początkowo sporo weizenowych bananów, z czasem się układa, dochodzi też pieprz. Ogólnie całość bardzo wytrawna i fajna.

Edytowane przez Tadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.