Skocz do zawartości

Zanieszczyszenia w cukrze


Hasintus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :smilies:

W końcu wzieła się za to Akademia rolnicza i zaczeli badania i co się okazało : a mianowicie cukier którym karmiono pszczoły był tak zanieczyszczony że kochane pszczółki tego nie wytrzymywały ....pozdr

Rozumiem że cukier zabijał pszczoły w połączeniu że świeżym powietrzem, bo w ulach od tego cukru nie padały :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chodzi o to że pszczoły mają wbudowany w genach mechanizm jak się czują osłabione , chore i zbyt zestresowane po prostu tracą pamięć i nie mogą odnaleźć ula aby nie zarazić innych pszczół i doprowadzić do zagłady całości. Tak ewolucja to wypracowała,a rozlatywały się i już nie przylatywały i wiadomo ul robił się pusty i królowa i młode larwy zdychały i finisz po ulu. Chodzi tu o te pestycydy które są stosowane do oprysków. Wiadomo jak cukier z buraka jest co był pryskany to coś tam zawsze zostaje i o te zanieczyszczenia chodzi. Pestycydy te są dozwolone w UE ale jakaś tam batalia się szykuje o zakaz stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardziej złożona niż myślałem, bo w sumie browary na co dzień używają cukru do piw. Tylko też nie używają jej w ilości 50% tylko zapewne dużo mniej. Baron opisz jak to wygląda i jaki cukier się używa w przemyśle. Czy jest to cukier kryształ przemysłowy, klasa II czy może jakieś syropy glukozowo-fruktozowe. Co ważniejsze ile maksymalnie dodawane jest do brzeczki i dlaczego? W końcu lager ma być bezsmakowy, to czemu nie pójść dalej i nie dodawać 70% cukru i słód używać jako dodatek do smaku :lol:.

Bo z moich kuchennych doświadczeń wynika jasno, że duży dodatek zwykłego cukru powoduje obce smaki w piwie. Tutaj powody mogą być różne. Na przykład zbyt mała ilość amino kwasów do poprawnej zdrowej fermentacji. "Rozrzedzenie" poprzez dodatek cukru, powoduje że smak pewne smaki w piwie wyraźnie wychodzą. Nie zawsze te co byśmy chcieli.

Druga sprawa to to, że jakoś nie chcę wierzyć w czystość rzędu 99,8%. Niby PN tak mówi, ale ja wiem swoje ;).

W browarach stosuje się zarówno cukier kryształ I klasy jak i syrop glukozowo-fruktozowy. Stosunek zadawanego cukru w stosunku do syropu wynosi 0,75 (tak mnożnik dla syropu w stosunku do cukru).

Co do "zasypu" a raczej zalewu...

10-12% w stosunku do zasypu słodu, oczywiście zadawany przy gotowaniu brzeczki.

W piwach produkowanych przemysłowo na prawdę czuć aromaty/posmaki bimbrowe przed filtracją i rozwodnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwach produkowanych przemysłowo na prawdę czuć aromaty/posmaki bimbrowe przed filtracją i rozwodnieniem.

Później również.

Ok' date='ale odczucie przed jest tak intensywne,że IMO laik mógłby spokojnie stwierdzić,że "dolali spirytusu"... :lol:[/quote']

No to przecież stwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na opakowaniu pisze to tylko pisze. Nikt nie sprawdzi czy to jest prawda czy co innego i jaka firma konfekcjonująca itd. Chyba można tylko marką się sugerować więc podawajcie marki! Cukier to nie tylko CUKIER ma producenta i dystrybutora itd. Browar jak zamawia tysiące kg. to nie da się ich oszukać jak by coś się ... to do sądu o odszkodowania a tobie co kupiłeś 2kg trefnego powiedzą idź pan ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na opakowaniu pisze to tylko pisze. Nikt nie sprawdzi czy to jest prawda czy co innego i jaka firma konfekcjonująca itd. Chyba można tylko marką się sugerować więc podawajcie marki! Cukier to nie tylko CUKIER ma producenta i dystrybutora itd. Browar jak zamawia tysiące kg. to nie da się ich oszukać jak by coś się ... to do sądu o odszkodowania a tobie co kupiłeś 2kg trefnego powiedzą idź pan ....

W moich okolicach zawsze najlepszą renomę miał cukier Diamant. Z kolei niekoniecznie Królewski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też zawsze zastanawiała czystość cukru i gdy tylko zdobędę trochę agaru i szalek, powysiewam roztwory cukru rożnych producentów i w różnym czasie po otwarciu. A może nawet zaproponuje taki temat pracy inżynierskiej jednej z pań doktor u mnie na uczelni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też zawsze zastanawiała czystość cukru i gdy tylko zdobędę trochę agaru i szalek, powysiewam roztwory cukru rożnych producentów i w różnym czasie po otwarciu. A może nawet zaproponuje taki temat pracy inżynierskiej jednej z pań doktor u mnie na uczelni...

Już takie badania robili! Nawet na filmie zdążyli udokumentować!

 

http://www.youtube.com/watch?v=mdb4wu6n4kw&feature=PlayList&p=30B04AF94C27704A&playnext=1&playnext_from=PL&index=2

 

A tak normalnie poza kontrolą kontrolowanych to było by naprawdę wybitne! Pozdrawiam i życzę udanych eksperymentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.