Skocz do zawartości

Bank drożdży piwowarskich w domowych warunkach 1/4 - sól fizjologiczna


DanielN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
W dniu 6.03.2019 o 20:41, dziedzicpruski napisał:

Dzisiaj rozbiłem się o mój patent z solą do iniekcji, są dwa rodzaje opakowań które testowałem, ze strzałkami i te da się bez problemu zaspawać i takie jak na pierwszym zdjęciu, nie da rady tego zalutować żadną siłą.

sol-fizjologiczna-01.jpg

sol-fizjologiczna-02.jpg

 

Czy nadal stosujesz metodę z zaklejaniem tych ampułek? Planuje założyć swój bank drożdży, a ten sposób wydaje mi się wyjątkowo prosty i szybki. Pytanie czy to się sprawdza na dłuższą metę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szymcio napisał:

 

Czy nadal stosujesz metodę z zaklejaniem tych ampułek? Planuje założyć swój bank drożdży, a ten sposób wydaje mi się wyjątkowo prosty i szybki. Pytanie czy to się sprawdza na dłuższą metę?

Tak, cały czas tak robię, i prostują ten mój wpis , jednak da się zgrzać te pierwsze opakowania, trzeba odcinać tylko te dwie boczne pałeczki, wbić igle  od góry , nadtopić zapalniczką i zacisnąć gorący plastik jakimiś szczypcami,czy kombinerkami,sprawdzić ,czy nie cieknie,jak cieknie to powtórzyć,można trochę  rozgrzany plastik zagiąć i zgrzać,ale najlepiej to poćwicz sobie na kilku bez drożdży.

 

Żywotność zależy chyba od szczepu drożdzy,  tak do roku to zawsze mi startowały (czasem trwało to pare dni zanim coś tam ruszyło w pojemniku na mocz z 50ml brzeczki), poza rinwooda ale,ale one jakieś takie cherlawe są do przetrzymywania,te mi nie wystartowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziedzicpruski napisał:

Tak, cały czas tak robię, i prostują ten mój wpis , jednak da się zgrzać te pierwsze opakowania, trzeba odcinać tylko te dwie boczne pałeczki, wbić igle  od góry , nadtopić zapalniczką i zacisnąć gorący plastik jakimiś szczypcami,czy kombinerkami,sprawdzić ,czy nie cieknie,jak cieknie to powtórzyć,można trochę  rozgrzany plastik zagiąć i zgrzać,ale najlepiej to poćwicz sobie na kilku bez drożdży.

 

Żywotność zależy chyba od szczepu drożdzy,  tak do roku to zawsze mi startowały (czasem trwało to pare dni zanim coś tam ruszyło w pojemniku na mocz z 50ml brzeczki), poza rinwooda ale,ale one jakieś takie cherlawe są do przetrzymywania,te mi nie wystartowały.

Super. Dzieki za info. O to mi chodzilo. Eliminuje to sporo zabawy z probowkami, a skoro to działa to znacząco upraszcza całą procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj przygotowałem 125ml brzeczki 8BLG, poszły do tego trzy 5ml fiolki z Wyeast Czech Pils, pobrane w maju zeszłego roku.

Miałem zamiar warzyć we wtorek, ale chyba będę musiał zrewidować plany :)

 

Pytanie, jak długo kręcić te 125ml na mieszadle ?

Kolejny etap to 600ml , później miałem już plan uwarzyć na tym 12l Munich Helles

 

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fotohobby napisał:

Pytanie, jak długo kręcić te 125ml na mieszadle ?

Zawsze kręcę do momentu bardzo mocnego zmętnienia. Zadałeś sporo drożdży na start, drożdże lagrowe bardzo dobrze się przechowują w soli. W temperaturze pokojowej powinno to nastąpić w przeciągu 24 godzin, czasami trwa trochę dłużej. Po zaobserwowaniu tego mocnego zmętnienia warto od razu szczepić kolejny większy krok. Jeżeli nie możesz od razu to najlepiej przestać przestać kręcić i poczekać do momentu, aż będziesz mógł propagować dalej. Chodzi tu o to, że drożdże już się namnożyły. Zjadły co miały zjeść i nie potrzebują już więcej tlenu.

 

38 minut temu, fotohobby napisał:

Kolejny etap to 600ml , później miałem już plan uwarzyć na tym 12l Munich Helles

Planujesz warkę na drożdżach dolnej fermentacji, prawdopodobnie około 10-12 °P, nie sprawdzałem tego w kalkulatorze ale 600 ml na 12 litrów, to wg mnie sporo za mało. W propagacji całkiem nieźle sprawdza się reguła dziesięciu (czy też rzędu wielkości). Kolejny krok jaki chcesz zaszczepić może mieć 10 krotną większą objętość. Jako kolejny krok robiłbym coś w granicach 1 litra około 8-9 °P (najlepiej wrzucić w kalkulator).

 

@fotohobby ten wątek jakiś czas temu zaktualizowałem (uprościłem metodę, transfer jest też bezpieczniejszy co minimalizuje ryzyko zakażenia w warunkach domowych). Jeżeli masz chęć i czas możesz zerknąć poniżej.

 

Edytowane przez DanielN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.