Skocz do zawartości

Jak wygazować piwo?


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś ma jakiś domowy sposób na wygazowanie piwa z CO2? Chodzi mi o pozbycie się gazu z piwa w krótkim czasie. Do głowy przychodzi mi otwarcie piwa i np. pozostawienie go na np.12 godzin. Chciałbym jednak robić to w krótkim czasie. Ostatnio podgrzewałem piwo i  wlałem go do garnka. Piwo się spioniło i wydawało mi się, że się wygazowało. Po podgrzaniu i wlaniu soku, piwo po przelaniu wzburzyło się. Wniosek z tego taki, że zawartość CO2 jest trudna do usunięcia w całości, a chciałbym taki efekt otrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz go po prostu nienagazować? Czyli nie robić refermentacji? 

 

Jak chcesz szybko odgazować piwo to przelej go kilka razy z miski do miski wzburzając je i czekaj aż piana opadnie. Tak kilka razy i powinno być bez gazu.

 

Ogólnie to fe... Piwo bez gazu to jak piwo bezalkoholowe, niby wszystko fajnie ale jednak trochę gejoza...

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o odgazowanie piwa ze sklepu. To czy jest fuj czy nie, to kwestia gustu. Z tego co wiem, to wysoka temp. pomaga. Myślałem o dosypaniu cukru, który wspiera wydzielaniu CO2. Dodam, że nie da się pozbyć całkowicie CO2, chodzi więc o maksymalne możliwe wygazowanie.

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fabians napisał:

Mam pytanie, czy ktoś ma jakiś domowy sposób na wygazowanie piwa z CO2? Chodzi mi o pozbycie się gazu z piwa w krótkim czasie. Do głowy przychodzi mi otwarcie piwa i np. pozostawienie go na np.12 godzin. Chciałbym jednak robić to w krótkim czasie. Ostatnio podgrzewałem piwo i  wlałem go do garnka. Piwo się spioniło i wydawało mi się, że się wygazowało. Po podgrzaniu i wlaniu soku, piwo po przelaniu wzburzyło się. Wniosek z tego taki, że zawartość CO2 jest trudna do usunięcia w całości, a chciałbym taki efekt otrzymać.

Z Prawa Henry'ego musisz albo podnieść temperaturę i/lub obniżyć ciśnienie.  W warunkach domowych  wchodzi w grę zagotowanie przez chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagotowanie z technicznego punktu myślenia byłoby najlepsze. Niestety jeśli dobrze pamiętam, raz podgrzewając piwo, przez przypadek je zagotowałem. Zmienia to diametralnie smak na gorszy. Odnośnie mentosa... to widziałem reakcję z colą. Można jednak ten sposób przetestować...

 

/// spróbowałem mentosa, niestety nie przynosi to oczekiwanego efektu.

Edytowane przez fabians
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cosik mi się zdaje że waćpan gonisz w piętkę. Chcesz odgazować , ale cukrem?


W koncerniaku, który jest raczej bez drożdży, nie dojdzie do refermentacji po dodaniu cukru, co najwyżej piwo będzie słodkie i odgazowane.

A co do samego odgazowania - to chyba podgrzanie + pomieszanie najbardziej pomoże.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2017 o 11:46, Daniel / Gruby Stefan napisał:

W warunkach domowych  wchodzi w grę zagotowanie przez chwilę.

Powyżej 76 st wyparuje ci alkohol. Ok. chcesz uzyskać mocz o bliżej nie sprecyzowanym smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quhcik napisał:

Powyżej 76 st wyparuje ci alkohol. Ok. chcesz uzyskać mocz o bliżej nie sprecyzowanym smaku.

@quhcik trochę te zdanie wyrwałeś z szerszego kontekstu. Już wczesniej, ktoś z szanownych forumowiczów odnosił się do walorów smakowych takiego trunku. Druga sprawa alkohol paruje nawet w temperaturze pokojowej. Gotowanie piwa przez krótki czas nie odparuje tak szybko alkoholu jak CO2. Alkohol najpierw wymaga przemiany fazowej. Też zgodnie z prawem na które się powołałem CO2 nie odparuje całkowicie w warunkach domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Daniel / Gruby Stefan napisał:

Druga sprawa alkohol paruje nawet w temperaturze pokojowej.

Ok zgadza się,  Ale sory co to będzie za napój, bo część alkoholu wyparuje, a z nim kupę elementów które właśnie  tworzą piwo i całą otoczkę z tym związaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moze kolega potrzebuje takiego wlasnie plynu do celow, o ktorych mu sie nie chce tutaj pisac? Po cholere sprowadzac dyskusje na tory typu "a fe, to juz nie bedzie piwo, w pietke gonisz", kiedy czlowiek sie po prostu zapytal o technike. Jesli ktos mu nie chce pomoc/doradzic, to moze niech da palcom chwilke odpoczac od klawiatury, zamiast uszczesliwiac na sile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.07.2021 o 16:39, dbplock napisał:

Moim ulubionym jest piwo śmietanka, 

Nie kosztowałem, odnośnie odgazowania pozostaje pozostawienie go w wyższych temperaturach (powyżej 20 stopni) na odpowiedni czas. Stężenie CO2 zmniejsza się ze wzrostem temperatury. Chyba to najlepszy bezinwazyjny sposób na pozbycie się nadmiaru gazu.
https://mazurskamanufaktura.pl/produkt/piwo-smietanka-05l/
 

Edytowane przez grzesiuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.