Skocz do zawartości

Chłodnica zanurzeniowa


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoje przed kupnem chłodnicy zanurzeniowej i zastanawiam się czy lepsza będzie wykonana z rury karbowanej (Ok. 8m, fi 16) czy Zwykłej nierdzewki. Ważniejsze jest dla mnie zachowanie sterylności i czystości sprzętu niż sama wydajność. Czy brzeczka będzie się chłodzić 20 czy 30 minut nie robi mi większego znaczenia. Dodam, że cena obu chłodnic jest identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata używam karbowanej i chłodzenie zajmuje mi ok 15-20 minut. Z zachowaniem czystości nie ma problemu o ile zaraz po wyciągnięciu z brzeczki opłuczemy chłodnicę i nie dopuścimy do zaschnięcia brzeczki. Dla mnie najważniejsza była prędkość chłodzenia i zużycie wody, więc postawiłem na karbowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam karbowankę, miałem przelotem gładką. Na karbowanej udaje mi się około 10=15 minut urwać z chłodzenia w stosunku do gładkiej chłodnicy. Do mycia używam zwykłej gąbki, wystarczy zaraz po schłodzeniu przetrzeć dokładnie uzwojenie-3 minuty i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci polecę płytowy wymiennik ciepła. Jeśli chodzi o cenę to jest taka sama. Jeśli dobrze ją umyjesz to nie ma problemu ze sterylnością. 

Nie wiem ile by chłodzenie trwało u ciebie ale u mnie 50 L do 18 - 20 stopni schładzam w jakieś 5 - 7 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wizi napisał:

Podzielisz się tym prostym sposobem mycia i dezynfekcji chłodnicy przeciwbieżnej?

Nie mam chłodnicy przeciwprądowej tylko zanurzeniową, ale mycie raczej nie różni się zbytnio od umycia węża. Pompa i oxi z ciepła wodą do mycia, przedmuchanie sprężonym powietrzem dla wysuszenia. Przed użyciem dezynfekcja Starsanem. Ja u siebie się zastanawiam właśnie między wymiennikiem płytowym, a przeciwprądową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.