Skocz do zawartości

2018.03.10 - III Zlot Piwowarów Domowych i VI Karpacki KPD


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy na III Zlot Piwowarów Domowych oraz połączony z nim VI Karpacki KPD

Wszystkie szczegóły: http://karpackiewp.pl/2018/01/07/iii-zlot-piwowarow-domowych-zapisy/

 

Organizator:

Karpacki Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

 

Termin:

sobota, 10.03.2018, start 15:00

 

Miejsce:

Klub Zodiak, ul. Mieszka I 48/50, Rzeszów


Program:

Informacje organizacyjne, ceny biletów, sposób płatności

 

13:00 – 15:00 zwiedzanie Browar Łańcut 

15:00 – SALA GŁÓWNA oficjalne rozpoczęcie III Zlotu Piwowarów Domowych i przyjęcie gości
15:30 – SALA WARSZTATOWA rozpoczęcie pokazu warzenia – część I zacieranie
16:00 – SALA WYKŁADOWA Akademia Drożdżowa Fermentum Mobile
16:30 – SALA WARSZTATOWA pokaz warzenia – część II filtracja
16:45 – SALA GŁÓWNA konkurs wiedzy z nagrodami
17:00 – SALA WARSZTATOWA pokaz warzenia – część III gotowanie i chmielenie
17:30 – SALA WYKŁADOWA prelekcja II*
18:00 – SALA WARSZTATOWA pokaz warzenia – część IV podsumowanie i zakończenie
19:00 – SALA GŁÓWNA uroczyste ogłoszenie wyników VI Karpackiego KPD
20:00 – SALA GŁÓWNA ogłoszenie wyników w konkursie na Najlepsze Piwo Zlotowe
00:00 – zakończenie

* tematy prelekcji ogłosimy w lutym

 

STOISKA:

- catering w tym zimne przekąski, ciepła kolacja, ciepłe napoje

- wyszynk piw startujących na Najlepsze Piwo Zlotowe

- stoisko z artykułami dla piwowarów domowych

- kącik piwowara domowego

- mini sklepik w tym koszulki, kwartalniki Piwowar, gadżety

 

Kategorie VI Karpackiego KPD 2018:

1. American Pale Ale (BJCP 2015 - 18B.)

2. Witbier (BJCP 2015 - 24A.)

 

 

Nagrody VI Karpackiego KPD 2018:

Browamator przekaże dla obu kategorii:

za I miejsce – bon zakupowy na wartośd 200 zł

za II miejsce - bon zakupowy na wartośd 150 zł

za III miejsce - bon zakupowy na wartośd 100 zł

 

Alepiwo przekaże dla obu kategorii:

za I miejsce – bon zakupowy na wartośd 100 zł

za II miejsce - bon zakupowy na wartośd 75 zł

za III miejsce - bon zakupowy na wartośd 50 zł

 

Fermentum Mobile przekaże dla obu kategorii:

za I miejsce – 1 fiolka drożdży FM

za II miejsca – 1 fiolka drożdży FM

za III miejsce – 1 fiolka drożdży FM

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Większość szczegółów jest jasna! Pozostają jeszcze tematy prelekcji.

Można już zapisywać się na Zlot, zgłaszać piwa do Karpackiego KPD! Serdecznie zapraszamy!

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Z roku na rok coraz lepiej. A do tego jaka frekwencja i atmosfera. Odnośnie piw zlotowych najbardziej w pamięci mi utkwiły oba stauty (jeden mleczny był), oraz pils wielozbożowy, a ze Starego Browaru troszkę odmienione Ryżowe IPA, z łańcuckim poczynań piłem tylko Mityng, jakiś Vermont, Poleczkę i naturalnie 14-tkę, a Dimitra pili inni, bo ja już wybyłem.

Na różnych spotkaniach związanych z trunkami bywałem, jednak bije je na głowę ten  zlot i może właśnie, że piwowarów.  Jednak atmosferę tworzą ludzie, a tych właśnie (czyli Zlotowiczów i Zlotowiczki) cechuje największa życzliwość i bezinteresowność.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było super! Fantastyczna atmosfera, smaczne jedzonko no i przede wszystkim świetne piwa! Bardzo przyjemna była wycieczka do browaru Łańcut. Można było popróbować smacznych piwek. Moje faworyty to Dimi3, Przybij piątkę, Witalis (chyba dobrze napisałem, nowe piwko w ofercie) i Czarna Polewka.

W konkursie piw zlotowych ciężko naprawdę było z czystym sumieniem wybrać to jedno najlepsze. Najbardziej zapadły mi w pamięci: zwycięzca czyli kawowo owsiany milk stout, fruit ale z dodatkiem truskawek (smak i aromat coś ala ciasto z truskawkami, kompocik truskawkowy), piwko na kveikach i smaczny plis i lager.

 

Gratuluję laureatom VI KPD! Mi udało się zająć 4 miejsce w kategorii Witbier, więc nie dużo zabrakło... :P

 

Gratuluję również organizatorom, świetnej organizacji imprezy! Naprawdę to nie łatwa sprawa.

 

Jeśli wszystko ułoży się dobrze to widzimy się za rok i przyciągnę większą delegację z Lublina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa. Garść informacji po Zlotowych z mojej strony.

 

Udział wzięło około 170 osób. W tym ekipy z woj. małopolskiego i lubelskiego. W konkursie na Najlepsze Piwo Zlotowe wygrał Paweł Kuś swoim Coffee Milk Stoutem. Również Paweł wygrał Grand Prix VI edycji Karpackiego KPD i uwarzy swoje piwo w Starym Browarze Rzeszowskim. A będzie to Witbier gdyż tą kategorię w konkursie wygrał. W kategorii American Pale Ale zwyciężył Mikołaj Chmura. Gratuluje!

 

Podziękowanie dla Filipa (Fermentum Mobile) i Bogiego za świetne wykłady! Sponsorom za nagrody - Browamator, Alepiwo, Fermentum Mobile. Browarowi Łańcut za gościnę. Uczestnikom za stworzenie niepowtarzalnego klimatu imprezy. Jak napisano wyżej - to ludzie tworzą ten Zlot.

 

Relacje foto na http://facebook.com/Karpackie.WP, będzie również relacja na http://blekitna.tv

 

Za rok kolejny Zlot ? To nie ulega wątpliwości!

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem po raz pierwszy i to była naprawdę dobra decyzja! :) Cieszę się, że się zdecydowałem, a wszystkim którzy zastanawiają się (lub będą się zastanawiać) szczerze polecam! Na początek zwiedzanie Browaru Łańcut, które genialnie rozpoczęło cały zlot, świetna atmosfera, degustacja i nauka. Teraz łańcuckie piwo smakuje zupełnie inaczej. Jak dla mnie jako świeżaka bardzo istotne były wykłady - chyba rzeczywiście spróbuję płynnych. @Bogi i jego wykład na długo zapadną w pamięć, no i oczywiście ta niespodzianka w trakcie wykładu! :) 

 

Co do piw z konkursu to naprawdę było ciężko się zdecydować na kogo oddać głos, ja kilkukrotnie zmieniałem decyzję. Stouty były świetne, a piwo nr 2 było bardzo ciekawe! @WiHuRa , czy mógłbyś przypomnieć kto je przygotował, może jest użytkownikiem forum? Gratulacje dla laureatów i organizatorów! Chętnie wybiorę się na kolejny i mam nadzieje, że kogoś ze sobą zabiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podzielę się recepturą 

1 kg słód pilznenski

1 kg słód pale ale

1 kg słód żytni

0.5 kg słód wiedeński

0.5 kg płatki pszenne

Zacieranie w 72℃  

 

Chmielenie 28 ibu

Falconers flight 15g na 15 min

                             15g na 10 min

Whirpool

45 falconers flight

25 citra

20 mosaic

Chmielenie na zimno 

50 g chmielu amerykańskiego w tym 30g falconers flight.

Powinno być około 32 litrów brzeczki 9 blg nastawna miała 9.5 a po fermentacji 3.5 blg. Brzeczka była klarowana mchem, robiłem też nie klarowane. Nie klarowane jest o wyglądzie wody z kałuży, dłużej się układa ( około miesiąc półtora) w smaku początkowo bardzo mydlane dopiero z czasem wychodzi smak i aromat chmielu, natomiast klarowane jest wcześniej zdatne do picia ale jest mniej tresciwe. W nie klarowanym zawieszaja si chmieliny z chmielenia na zimno które zwiększają odczucie goryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kłak napisał:

Chętnie podzielę się recepturą 

Dziękuję! :) Jakich drożdży używałeś?

 

Chciałbym spróbować zrobić coś podobnego, ale niestety na razie warzę na ekstraktach. Zastanawiałem się czy dałoby się przenieść sposób chmielenia np na ekstrakty żytni+pale ale? Przy ekstraktach chyba mech staje się zbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe, ze roznica bedzie duza. Jednak z roznych przyczyn pozostaje jeszcze chwile przy ekstraktach - zacieranie w planie :)

Z tego co wstepnie przeczytalem to szczep kveikow, dogrzewales fermentor? W jakiej temperaturzr prowadziles fermentacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.