Skocz do zawartości

Czy fermentacja przebiegła dobrze?


Kondzioss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uwarzyłem tydzień temu Belgian Pale Ale, zadałem drożdżami S-33 i dzisiaj przelewam na cichą. 

Zauważyłem, że na dnie prawie w ogóle nie ma osadu, a brzeczka na dole jest bardzo zmętniona (chyba przez te drożdże).

Wygląda to tak: https://imgur.com/a/nz89L

Czy tak to powinno wyglądać, jeśli tak to czy zlewać tą mętną ciecz do cichej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało. Skoro piwo jest mętne, to pewnie sporo drożdży zostało zamieszonych w toni. Za dwa tygodnie się przekonasz do jakiego poziomu odfermentowało. Przez ten czas nie ma się co przejmować piwem. Daj drożdżom pracować. Częste zaglądanie do piwa to proszenie się o infekcje.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz Nowacki zaczniesz się martwić pianą jak Ci zacznie wychodzić z fermentora. Faza wysokich krążków czasem potrafi być bardziej ekspansywna. Jest wszystko ok :). Pilnuj temperatury te drozdze sa porywcze na starcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bartosz Nowacki napisał:

Zadałem drożdzami S-04. Temperatura 21-22

 

Trochę wysoka ta temperatura no ale teraz już nie obniżaj. W przyszłości fermentuj nieco niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie temperatury fermentacji dla S-04 jaka waszym zdaniem jest najbardziej optymalna? Temperaturę otoczenia w piwnicy mam 18.5-19 stopni. Podczas fermentacji podnosi się do około 20. Następne piwo mam zaplanowane właśnie na drożdżach s04 i obawiam się czy nie będzie za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniol88Według specyfikacji producenta S04 pracuje w temperaturach 12-25, a idealne warunki to 15-20. Temat jest na forum dość bardzo opisany tutaj: Link

 

@Kondzioss Panie, sam się prosisz o kłopoty. Kup cukromierz bo to raczej podstawowy przedmiot jaki musisz mieć. Nie rób też ślepo jak w instrukcji bo to idealny sposób na granaty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.