Skocz do zawartości

Fruit Ale z grejfrutem


konrados78

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie z grejpfrutem nie mam doświadczeń ale warto by było zastosować jakieś drożdże i chmiele które dadzą ci coś takiego.

Nie wiem czy smak grejpfruta nie zginie w goryczce chmielu. Zapach jest dość charakterystyczny ale smak może umknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Uwarzyłem ostatnio takie piwko, a mianowicie z grejpfrutem czerwonym 1,5kg, mango 0,5kg i ananasem 1,5kg warkę 22l. Całość dodana po zblendowaniu na cichą bez mrożenia itp. Chmiele ktorych uzyłem to : chinook, simcoe, cascade, mosaic. Słody: pale ale i pilzneński.

Piwko tyle co się nagazowało więc jeszcze musi chwilę poleżakować ale na chwilę obecną jestem zachwycony. W smaku ananas i  wyraźny grejprut, aromat mocno grejprutowy. Może dla kogoś będzie zbyt goryczkowe bo goryczka jest bardzo wyraźna, z samego chmielu wg.beersmitha wyszło mi 80 IBU ale grejpfrut jeszcze bardziej poteguje tą goryczkę. Dla zainteresowanych mogę wstawić dokładną recepturę. Następnym razem użył był 1kg grejpruta.

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dan737 napisał:

Uwarzyłem ostatnio takie piwko, a mianowicie z grejpfrutem czerwonym 1,5kg, mango 0,5kg i ananasem 1,5kg warkę 22l. Całość dodana po zblendowaniu na cichą bez mrożenia itp. Chmiele ktorych uzyłem to : chinook, simcoe, cascade, mosaic. Słody: pale ale i pilzneński.

Piwko tyle co się nagazowało więc jeszcze musi chwilę poleżakować ale na chwilę obecną jestem zachwycony. W smaku ananas i  wyraźny grejprut, aromat mocno grejprutowy. Może dla kogoś będzie zbyt goryczkowe bo goryczka jest bardzo wyraźna, z samego chmielu wg.beersmitha wyszło mi 80 IBU ale grejpfrut jeszcze bardziej poteguje tą goryczkę. Dla zainteresowanych mogę wstawić dokładną recepturę. Następnym razem użył był 1kg grejpruta.

Witam. Jak byś miał ochotę to wstaw recepturę. Chętnie podpatrze sobie co i jak . Póki co robiłem tylko z melonem którego drobno kroiłem i dałem na cichą . Efekt był zadowalający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropical Ipa

 

Słody:

Pale Ale 4kg, Pilzneński 2kg

 

Chmiel:

Chinook 50g, Simcoe50g, Mosaic 50g, Cascade 50g

 

Drozdze: US-05

 

Dodatki:

owoce zmiksowane dodane na cichą:grejpfrut czerwony 1,5kg, mango 0,5kg, ananas 1,5kg

 

Zacieranie: 68C-60min, 78C-10min

 

Gotowanie: 60min

Chinook 50g na 60min

Simcoe 50g na 30min

 

Ferm. burzliwa 17-20C 7 dni

Ferm. cicha 117-20C 14 dni

 

Na cichą dodać zmiksowane owoce, a 5 dni przed końcem 50g Mosaic i 50g Cascade

 

Piwa wyszło 18,5l, zbutelkowane z 90g. glukozy

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.