Skocz do zawartości

Pojemnik na wodę do wysładzania


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czego używacie do podgrzaniai  trzymania wody do wysładzania? Obecnie ciagle męczę się w kilkoma garami kuchennymi postawionymi na palnikach....ale to mało praktyczne. Myślałem nad kociołkiem elektrycznym (Ok. 300zł) jednak chciałbym rozwiązać problem tańszym kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używkę jak to ma być do podgrzewania wody ;)http://allegro.pl/garnek-elektryczny-29l-1800w-emaliowany-i6957219002.html#thumb/5 Ja mam też lidlowski garnek do grzania wody do warzenia i wysładzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rot napisał:

Też się przymierzam do usprawnienia wysładzania.

Zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/clatronic-elektryczny-garnek-do-wekowania-25-l-i6814248491.html

Tylko do zmiany kran będzie bo bym chciał wysładzanie ciągłe zrobić z deszczownicą diy.

Używam podobny garnek to jest ten pierwszy po lewej drugie zdjęcie to deszczownica

WP_20170314_16_03_42_Pro.jpg

WP_20170318_10_19_42_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jac007 napisał:

Używam podobny garnek to jest ten pierwszy po lewej drugie zdjęcie to deszczownica

WP_20170314_16_03_42_Pro.jpg

 

a co to za pompki masz przy zaworach tam? jak się spisują? Komplet wygląda zacnie

Edytowane przez rot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Matz napisał:

Fermentor z kranem + termostat + grzałka elektryczna.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

Również używam fermentora + grzałka elektryczna. Też się zastanawiałem nad usprawnieniem i dołożeniem termostatu. Matz - proszę o informację jakiego termostatu używasz i jak masz połączone z grzałką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jac007 napisał:

Wystarczy kupić najtańszy czajnik w tessco wyjąć grzałkę i masz komplet z uszczelkami by zamontować w fermentatorze,moc  przeważnie2000W

A fermentor nie topi się od grzałki ?

 

Mam akurat wolny fermentor w kranem i do tego założę termostat W1209, który też gdzieś zalega w szafce :)

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda szybko absorbuje ciepło 

1 godzinę temu, quattro napisał:

A fermentor nie topi się od grzałki ?

 

Mam akurat wolny fermentor w kranem i do tego założę termostat W1209, który też gdzieś zalega w szafce :)

 Woda bardzo szybko absorbuje ciepło więc fermentator nie będzie się topił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, damian_zg napisał:

Również używam fermentora + grzałka elektryczna. Też się zastanawiałem nad usprawnieniem i dołożeniem termostatu. Matz - proszę o informację jakiego termostatu używasz i jak masz połączone z grzałką?

Póki co  korzystam z czajnika elektrycznego. Zaproponowałem to fermentor i grzałkę bo to tanie i wystarczające. Jeśli chodzi o termostat to ja polecałbym W1209 - koszt 20zł(30 z obudową). Zwykle przekaźnik jest na 2kW. Jak ktoś potrzebuje super design to napewno znajdzie wolno stojące wersje. 

Jak ktoś ma strach to można dać grzałkę zanurzeniową. 

Edytowane przez Matz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, quattro napisał:

A fermentor nie topi się od grzałki ?

 

Mam akurat wolny fermentor w kranem i do tego założę termostat W1209, który też gdzieś zalega w szafce :)

Czajnik się nie topi, to i fermentor się nie powinien stopić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.