Skocz do zawartości

Kegowanie małych warek (10-11l) w corneliusie 18l


John Petrucci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może ktoś z forumowiczów próbował kegować mniejsze ilości piwa? np. połowę kega?

Mam na myśli nagazowywanie z butli CO2.

Nie bardzo mam możliwości i potrzebę robienia warek 20l a kegi 9l są 2 razy droższe niż 18. 

18l można kupić używane a 9l widziałem tylko nowe, dlatego naturalnie chciałbym kegować piwo w 18l pojemniki.

CO2 wypchnie powietrze z nad piwa, jednak czy duża objętość zajęta przez CO2 w butli nie wpłynie negatywnie na piwo lub poziom nagazowania?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, John Petrucci napisał:

Witam,

 

Może ktoś z forumowiczów próbował kegować mniejsze ilości piwa? np. połowę kega?

Mam na myśli nagazowywanie z butli CO2.

Nie bardzo mam możliwości i potrzebę robienia warek 20l a kegi 9l są 2 razy droższe niż 18. 

18l można kupić używane a 9l widziałem tylko nowe, dlatego naturalnie chciałbym kegować piwo w 18l pojemniki.

CO2 wypchnie powietrze z nad piwa, jednak czy duża objętość zajęta przez CO2 w butli nie wpłynie negatywnie na piwo lub poziom nagazowania?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

 

 

Jak @Dr2 powiedział można. Trzeba tyko powietrza sie pozbyć. Co do kegów 9l to na forum są sprzedawane (ostatnio dość często) już przerobione na ball-lock z zaworem bezpieczeństwa w cenie niewiele większej jak za wersję 5gal (okolo 19l).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche wiecej CO2, ale nie za dużo. Mozesz nagazowac z cukrem a na koncu nie bedzie wiecej CO2 niz cała warkę. Też masz troche problem z O2. Wiecej CO2 uzywasz że keg jest pusty przed rozlewania. Jak uzywasz cukier do refermentacji, bedzie uzywac troszeczka tlen. Do IPA jest najgorszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.