Skocz do zawartości

pomoc z tripelem


deep floyd

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

za tydzien zaczynam z tripelem , wiem ze to trudne a ja dopiero zaczynam  ale juz mam zakupiony zestaw i chce spróbowac , mam pare  pytan: czy przestrzegac scisle receptury od browamatora czy kombinowac tak jak pisza starsi piwowarzy? np. dodatek cukru kandyzowanego do gotującej sie brzeczki czy po gotowaniu? czy 11,5 gr  suchych drożdży Safbrew BE-256 to wystarczająco na 10lt warke? nie mam mieszadłą magnetycznego wiec co, dokupic drugą saszetke?

dziekuje za wsparcie 

Edytowane przez deep floyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki ekstrakt ?

ja bym kandyz dodał pod koniec gotowania - w końcu to nie będzie aż tak mocne piwo żeby to robiło różnicę.

BE256 - miałem kiepskie przejścia z tymi drożdżami.

Starter w sumie można zrobić i bez mnóstwa sprzętu (jeśli zdecydujesz się jednak na płynne) - patrz tu:

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy w tym zestawie nie ma czasem około 20% zasypu slodów karmelowych?
Cukier w trakcie fermentacji, po 2 dniach około, rozpuść w wodzie i spasteryzuj, schłodzony dodaj. Pilnuj temperatur.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, B.K. napisał:

jaki ekstrakt ?

ja bym kandyz dodał pod koniec gotowania - w końcu to nie będzie aż tak mocne piwo żeby to robiło różnicę.

BE256 - miałem kiepskie przejścia z tymi drożdżami.

Starter w sumie można zrobić i bez mnóstwa sprzętu (jeśli zdecydujesz się jednak na płynne) - patrz tu:

 

 

14 godzin temu, BelgLover napisał:

Powiedz mi czy w tym zestawie nie ma czasem około 20% zasypu slodów karmelowych?
Cukier w trakcie fermentacji, po 2 dniach około, rozpuść w wodzie i spasteryzuj, schłodzony dodaj. Pilnuj temperatur.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

to są składniki tej brzeczki 

  • słód Weyermann® monachijski typ I 
  • słód Weyermann® pale ale - 
  • słód Weyermann® Caramunich® typ I 
  • słód Weyermann® Carabelge® 
  • belgijski cukier kandyzowany brązowy,
  • chmiel Saaz (CZ),
  • chmiel Aramis (FR),
  • drożdże Safbrew BE-256,
  •  

Parametry gotowego piwa: ekstrakt ok. 18,0°Blg/ Alk. ok. 7,8 % obj. 
Zalecana temperatura fermentacji brzeczki: 18-23°C.

czy ta temperatura fermentacji jest ok?

jak nie takie drozdze to jakie dokłądnie na starter? 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ciemne na trippla, odpuść karmele do tego stylu, z tego to bardziej coś w stylu BDSA będzie. 

Temperaturę dostosowuje się do szczepu, niestety nie znam tego szczepu wiec nie pomogę, ale zakres wygląda sensownie.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw ssie. Napisz ilości karmeli, koledzy się popłaczą (25%). Uwazylem swoje pierwsze piwo z tego zestawu i wiem co mówię. Dopiero po roku się ułożyło. To było pierwsze i ostatnie moje piwo z gotowego zestawu. Myślę że wypada mi podziękować BA ;)
Co do tematu fetmentuj w niższej temperaturze i tyle, jeżeli nie chcesz ingerować w zestaw. Jeżeli chcesz: drożdże raczej mierne, karmele zbędne lub symbolicznie tylko, nawet chmieleniu bym zmienił z perspektywy czasu: więcej na gorączkę i aromat - skąpo tego chmielu tam jest.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deep floyd - może zrób po prostu ten przepis z artykułu Dori?

A jeśli chcesz zestaw to Centrum Piwowarstwa ma znacznie lepszy - i tańszy (10 l za 46,9 w BA vs 20 l za 44,82 w CP).

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moja porada będzie trochę dziwna ;) ale jak masz już kupiony ten zestaw (który jest na 10l), to zrób go gdzieś na 15l, będziesz miał coś w stylu Belgian Pale Ale ze 12°Blg, z tego to Tripel nie będzie, zresztą to trudny styl,  zupełnie nie polecam na drugą warkę, z BPA będzie trochę prościej, piwo będzie szybciej do picia, same zalety. Jedna saszetka drożdży wystarczy, cukier pod koniec gotowania.

 

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kantor napisał:

Może moja porada będzie trochę dziwna ;) ale jak masz już kupiony ten zestaw (który jest na 10l), to zrób go gdzieś na 15l, będziesz miał coś w stylu Belgian Pale Ale ze 12°Blg, z tego to Tripel nie będzie, zresztą to trudny styl,  zupełnie nie polecam na drugą warkę, z BPA będzie trochę prościej, piwo będzie szybciej do picia, same zalety. Jedna saszetka drożdży wystarczy, cukier pod koniec gotowania.

 

cos mi sie wydaje ze tak postąpie

14 godzin temu, zasada napisał:

@deep floyd - może zrób po prostu ten przepis z artykułu Dori?

A jeśli chcesz zestaw to Centrum Piwowarstwa ma znacznie lepszy - i tańszy (10 l za 46,9 w BA vs 20 l za 44,82 w CP).

 

chętnie ale mam juz zestaw w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, BelgLover napisał:

Jeżeli chcesz: drożdże raczej mierne, karmele zbędne lub symbolicznie tylko, nawet chmieleniu bym zmienił z perspektywy czasu: więcej na gorączkę i aromat - skąpo tego chmielu tam jest.

nie znam się na wymienianiu słodów, to znaczy: jeżeli odpuszczę sobie słody słody karmelowe to które dodać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.