Skocz do zawartości

Nowa wersja piwo.org - sugestie, problemy, błędy


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, klimek napisał:

sugestia - fajnie by było jakiegoś czata wstawić, może ten od Dr2 by dał rade jest fajny pod warunkiem, że ludzie się będę logować nickami z forum.. :drinks:

Wersja roboczo/testowa dodana. https://www.piwo.org/chatbox/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Undeath napisał:

A ja mam taką uwagę. W poprzedniej wersji forum po wejściu w nieprzeczytaną zawartość i kliknięciu w jakiś tam temat, który mnie interesował przerzucało mnie od razu do ostatniego posta jakiego nie czytałem w danym temacie.

Jest to na pewno do zrobienia, niedawno na kosmetyceaut też był ten problem po aktualizacji i koniec końców udało się adminowi ustawić przechodzenie do pierwszego nieczytanego posta po kliknięciu w tytuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzyżak napisał:

Warto byłoby w pliku CSS w klasie .ipsQuote zmienić wpis

 

Ok!

 

3 godziny temu, Alexy napisał:

A czy wrócą załączniki/obrazki na blogach? Chciałem sobie przypomnieć recepturę dubbla Czesława a tu zonk - nie ma obrazka:

One generalnie są, ale coś się popsuło. Wrócą na pewno.  Poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzyżak napisał:

Warto byłoby w pliku CSS w klasie .ipsQuote zmienić wpis

margin: 0px;

na  

margin: 0px 0px 20px 100px;

Spowoduje to, bardziej przejrzyste wyświetlanie cytatów.

 

 

@Krzyżak dałem tylko margines 10px od dołu cytatu. One nie mogą być za bardzo przesunięte o 100px bo się źle na telefonach wyświetla, a tu chciałbym, żeby było tip-top :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, elroy napisał:

@Krzyżak dałem tylko margines 10px od dołu cytatu. One nie mogą być za bardzo przesunięte o 100px bo się źle na telefonach wyświetla, a tu chciałbym, żeby było tip-top :)

Ustaw:

margin: 0px 0px 10px 5vw;

i wszędzie będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, elroy napisał:

Hmm,  ciekawa sprawa..Może zostały Ci jakieś śmieci w cache przeglądarki? Spróbuj w trybie prywatny i przy okazji podaj jakie oprogramowanie. 

Sprawdziłem w p0rn mode to samo. Skasowałem cache i wszystkie śmieci z historii, nadal bez zmian. Gdziekolwiek kliknę jeśli przechodzę pod inny adres (inny wątek, czy inna podstrona) ładuje CSS od nowa. uMatrix (wyłączony na okoliczność testowania) pokazuje w logu tak jak na obrazku. Jak przechodzę między podstronami wątku to nic się nie dzieje, ale to pewnie dlatego, że wtedy zmianą zawartości zajmują się jakieś AJAXy czy inne takie.

 

Mój UA: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:55.0) Gecko/20100101 Firefox/55.0

 

Ale przyszło mi do głowy, że może tak ma być. W sensie, że masz gdzieś włączony jakiś tryb testowy który zabrania cacheowania CSS na czas grzebania przy stronie.

 

Żeby na 100% było wiadomo o jakim efekcie mówię załączam drugi obrazek, coś takiego pojawia mi się po każdym jednym kliknięciu w coś. Zmiana z foruma w wiki, zmiana wątku w forum, gdziekolwiek mam przez pół sekundy wszystko w rozsypce po czym ładuje się CSS i wszystko jest cacy.

Zrzut ekranu z 2017-09-12 22-07-09.png

Zrzut ekranu z 2017-09-12 22-14-40.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mały błąd - bardziej UX. W headerze trzeba kliknąć dwa razy żeby przejść do odpowiedniej sekcji. I o ile w zakładkach Społeczność, Media, Aktywność to ma sens bo pojawia sie menu na pasku poniżej to kliknięcie w Forum, Wiki, Chatbox nic nie robi poza zmianą koloru zakładki a dopiero drugie kliknięcie przenosi do odpowiedniej sekcji. Niby nic takiego ale jak będzie chwila można poprawić.

 

BTW, @elroy, myślałeś nad (przynajmniej częściowym) uwolnieniem kodu? Myśle że jest na forum sporo osób które potrafiłyby poprawić to i owo albo pomóc np w edycji wiki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wariat napisał:

Żeby na 100% było wiadomo o jakim efekcie mówię załączam drugi obrazek, coś takiego pojawia mi się po każdym jednym kliknięciu w coś. Zmiana z foruma w wiki, zmiana wątku w forum, gdziekolwiek mam przez pół sekundy wszystko w rozsypce po czym ładuje się CSS i wszystko jest cacy.

Hmm, soft masz aktualny. Przebudowałem cache szablonów ponownie, bo podobny efekt miałem podczas upgrade i to pomogło. Zerknij, czy coś lepiej czy to samo.

 

6 minut temu, mkrawc napisał:

Jeden mały błąd - bardziej UX. W headerze trzeba kliknąć dwa razy żeby przejść do odpowiedniej sekcji. I o ile w zakładkach Społeczność, Media, Aktywność to ma sens bo pojawia sie menu na pasku poniżej to kliknięcie w Forum, Wiki, Chatbox nic nie robi poza zmianą koloru zakładki a dopiero drugie kliknięcie przenosi do odpowiedniej sekcji. Niby nic takiego ale jak będzie chwila można poprawić.

 

BTW, @elroy, myślałeś nad (przynajmniej częściowym) uwolnieniem kodu? Myśle że jest na forum sporo osób które potrafiłyby poprawić to i owo albo pomóc np w edycji wiki.

 

Tu też cięższa sprawa, bo oczywiście u mnie działa ;) Klasycznie poproszę o informację, jaka przeglądarka, bo to raczej tutaj problem. Natomiast co do softu. Samo wiki i tak muszę podnieść do wyższej wersji, bo ta nie obsługuje php7 i muszę utrzymywać procesy dla obu wersji interpretera. Natomiast pozostałego oprogramowania udostępniać nie mogę, bo licencja tego zabrania (soft komercyjny), ale na zmiany i pomysły jestem zawsze otwarty :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, elroy napisał:

Hmm, soft masz aktualny. Przebudowałem cache szablonów ponownie, bo podobny efekt miałem podczas upgrade i to pomogło. Zerknij, czy coś lepiej czy to samo.

Nadal tak samo.

Cache control nie powinno być private albo nawet public? Jest tak: Cache-Control max-age=31536000

 

a dla porównania na YT jest: cache-control public, max-age=31536000

 

Opis o co z tym biega jest tutaj: https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTTP/Headers/Cache-Control

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elroy napisał:

A jak przytrzymasz sekundę kursor na zakładce, aż zmieni kolor i wtedy klik? To samo?

Tak, to samo. Na hoverze zmienia kolor na troszkę jaśniejszy niebieski, ale nie zmienia zachowania po kliknięciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ale jest w przyszłości, bo np. dla pliku https://www.piwo.org/uploads/css_built_1/341e4a57816af3ba440d891ca87450ff_framework.css.913c507a8da88f4dd8f5d31b2592f754.css?v=0d704c8289

Jest 1Y:

Wed, 12 Sep 2018 21:23:09 GMT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.