Skocz do zawartości

Nowa wersja piwo.org - sugestie, problemy, błędy


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.09.2017 o 21:40, elroy napisał:

Wiem, że początki są ciężkie, bo i dużo się pozmieniało, ale dacie radę :)

Inna sprawa, że zmiany były koniecznie. Poprzednia wersja była już bez żadnego wsparcia producenta, łącznie z wypuszczaniem poprawek bezpieczeństwa. W takiej sytuacji zwykle to kwestia czasu, jak ktoś odnajdzie jakąś dziurę i wypuści exploita.

Ja cały czas szlifuję temat, bo jest dużo do poprawy, więc proszę się nie zrażać :)

 

@e-prezesA nie lepiej korzystać z tego? https://www.piwo.org/discover/unread/?&view=condensed to jest praktycznie to samo co wcześniej.

Rozumiem potrzebę.
No właśnie nie do końca. Może da się gdzieś w opcjach wyłączyć skrót treści, którą teraz wyświetla. Mogłaby się wyświetlać po najechaniu kursorem lub jak dawniej. Wtedy więcej aktualnych tematów byłoby na pierwszej stronie.

 

Cytowanie kilku postów chyba nie działa jak trzeba. Jak już zacytowałem jeden nie mogę zacytować drugi bez copy&past.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, e-prezes napisał:

Cytowanie kilku postów chyba nie działa jak trzeba. Jak już zacytowałem jeden nie mogę zacytować drugi bez copy&past.

Zaznaczasz jeden fragment tekstu - klikasz cytuj, zaznaczasz kolejny - cytuj etc. Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że zacytowałem Twój post (jak wyżej), a potem zauważyłem, że chciałbym się odnieść do jeszcze jednego posta. Kliknięcie przy nim cytuj oraz przy obu, w momencie gdy już miałem odpowiedź w oknie jednego cytatu nie spowodowało dodania drugiego. Fizycznie, bo po kliknięciu z prawej pojawił się komunikat o cytowaniu dwu. Mam zrobić skriny czy rozumiesz?

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kordas napisał:

U mnie od jakiegoś tygodnia forum wygląda jak na załączonym obrazku jeśli korzystam z Firefoxa, na Chrome jest ok.

W firefoxie czyściłem pamięć, historię i ciasteczka, z moją widzą jest to jedyne co potrafiłem zrobić.

Na trybie prywatnym wygląda tak samo.

 

Sprawdź ustawienia AdBlocka. Najprawdopodobniej dodałeś jakąś regułkę dotyczącą piwo.org/*

Też w pewnym momencie miałem tak samo i już miałem tu pisać, ale przypomniałem sobie że robiłem "blokuj obrazek". Jak odblokowałem z powrotem - wróciło do normy.

 

 

 

 

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, e-prezes napisał:

Chodziło mi o to, że zacytowałem Twój post (jak wyżej), a potem zauważyłem, że chciałbym się odnieść do jeszcze jednego posta. Kliknięcie przy nim cytuj oraz przy obu, w momencie gdy już miałem odpowiedź w oknie jednego cytatu nie spowodowało dodania drugiego. Fizycznie, bo po kliknięciu z prawej pojawił się komunikat o cytowaniu dwu. Mam zrobić skriny czy rozumiesz?

Rozumiem, chociaż chyba robię dokładnie tak samo. Jak możesz zrób screen z ostatniego kroku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wklejać cytat przez + czy klikając cytuj

3 minuty temu, elroy napisał:

Rozumiem, chociaż chyba robię dokładnie tak samo. Jak możesz zrób screen z ostatniego kroku.

 

 

ale nie pozwala na zrzut całego cytuj z cytatem wcześniejszym z danego okienka na domiar wszystkiego przejście do innego okna wywala wszystko co napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, flood napisał:

CZeść

  

 h_ttps://www.piwo.org/forums/topic/1317-mapa-w%C4%85tk%C3%B3w-sprz%C4%99t/

 

powyżej __ dla wrzucenia linku - nie wiem czemu nie jest taki jak w pasku adresu

Sprzęt>mapaWatków

 

Mapa wątków przerzuca na 403Forbidden - kilka wątków sprawdziłem i wszedzie to samo

 

No niestety do ręcznego poprawienia. To są wątki jeszcze z pierwszego forum sprzed kilku lat i nie przetrwały kolejnych zmian. Nie obiecuję kiedy, ale na pewno to poprawię. Awaryjnie można się posłużyć wyszukiwarką, po wklejeniu nazwy tematu. Mało wygodne, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, elroy napisał:

To tak na prawdę stare "Moi znajomi"

Tak. Zauważyłem.

Jeden z użytkowników znany z krótkiej i źle zakończonej obecności dodał mnie jako "swojego znajomego" i w nowej szacie forum widać to bardziej niż poprzednio.

No nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak chyba jest z wyszukiwarką, jak w Imprezy, spotkania i konkursy szukam American Amber Ale, to nie ma żadnego wyniku, mimo że jest co najmniej np tu:

Przy Lichtenhainer nie pojawia się w wynikach np tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2017 o 16:48, Stasiek napisał:

Sprawdź ustawienia AdBlocka. Najprawdopodobniej dodałeś jakąś regułkę dotyczącą piwo.org/*

Też w pewnym momencie miałem tak samo i już miałem tu pisać, ale przypomniałem sobie że robiłem "blokuj obrazek". Jak odblokowałem z powrotem - wróciło do normy.

Dzięki, podziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po prawej wyświetlały się tylko nowe tematy, teraz z tego co widzę są tematy nie nowe, ale takie, w których ostatnio ktoś coś napisał. Da się to jakoś zmienić, albo dostać się do najnowszych tematów w inny sposób? Nie ukrywam, że bardzo często z tego korzystałem. Próbowałem skonfigurować sobie nowy kanał aktywności, ale albo czegoś nie ogarniam, albo nie da się tego w taki sposób ustawić. 

 

Edycja: I jeszcze jedna uwaga - przy roku założenia, liczbie warek i mieście pod avatarem nie ma spacji. Pierdoła, ale mnie takie rzeczy strasznie drażnią, więc zgłaszam ;)

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ok, zmieniłem na ostatnie tematy, czyli tak jak było dawniej

2. Estetyka ważna rzecz :) Poprawione.

 

Przy okazji wróciła wtyczka do Beersmitha. Działa. Przykład poniżej

 

 

test_receptura.bsmx

Nev's Euro-American Premium Lager

Premium American Lager

 

Parametry:

  • Początkowe blg: 12.2* (OG 1.048)
  • Końcowe blg: 3.2* (FG 1.012)
  • Alkohol objętościowo: 4.7%
  • Objętość: 38l
  • Czas gotowania: 60min

 

Składniki / schemat chmielenia:

  1. 7.22kg Pilsner (2 Row) Ger - (3.9 EBC, 85.8%)
  2. 0.82kg Corn, Flaked - (2.6 EBC, 9.7%)
  3. 0.22kg Cara-Pils/Dextrine - (3.9 EBC, 2.6%)
  4. 0.16kg Melanoiden Malt - (39.4 EBC, 1.9%)
  5. 20g Perle 8AA (8.5IBU) granulat - Gotowanie 60min
  6. 40g Tettnang 4.5AA (6.7IBU) granulat - Gotowanie 20min
  7. 40g Tettnang 4.5AA (4IBU) granulat - Gotowanie 10min
  8. 30g Tettnang 4.5AA (1.8IBU) granulat - Gotowanie 5min
  9. 0.95Items Whirlfloc Tablet - Gotowanie 15 minut
  10. Wyeast Labs Danish Lager 2042 2011-02-27

 

Zacieranie:

  1. Acid Rest (Infuzja 10min) 35°C 5min Dodano 62l wody 36°C
  2. Protein Rest (Podgrzewanie 15min) 52°C 15min
  3. Saccharification 1 (Podgrzewanie 11min) 63°C 45min
  4. Saccharification 2 (Podgrzewanie 9min) 72°C 30min
  5. Mash Out (Podgrzewanie 6min) 78°C 10min

 

Notatki:

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link z mojego posta - http://www.piwo.org/blog/25/entry-82-338-belgian-dubbel/

nie działa on po aktualizacji - ścieżki chyba się pozmieniały....

już działa :)

 

 

Edytowane przez tomitomi13
juz niaktualne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.09.2017 o 14:56, elroy napisał:

 

Przy okazji wróciła wtyczka do Beersmitha. Działa. Przykład poniżej

 

 

test_receptura.bsmx

Nev's Euro-American Premium Lager

Premium American Lager

 

elroy - a jak tego użyć, nic nie moge znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosto, eksportujesz daną recepturę w formie bsmx z Beermitha i dołączasz ten plik do posta na forum :) Całość z tego pliku pojawi się w treści wpisu.

Tutaj krótki filmik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.