Skocz do zawartości

Budowa "męskiej jaskini"


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ze względu na to że moje hobby ( :beer: ) zajmuje coraz więcej czasu i miejsca postanowiłem dobudować sobie pomieszczenie tylko i wyłącznie do tego celu.

Pomieszczenie będzie miało wymiary 3,5 x 5 m i będzie dobudowane do domu.

Teraz prosiłbym o uwagi w co wyposażyć "lokal", jak go urządzić żeby było i funkcjonalnie i estetycznie?

Generalnie będzie służyć jako warzelnia, przechowywanie i degustowanie piwka (i winka) czyli będzie to męska jaskinia :) 

Konstrukcja ścian drewniana z 15cm ociepleniem:

http://www.domy-drewniane-szkieletowe.pl/budowa-sciany-szkieletowej.htm

posadzkę planuję zrobić z kostki granitowej:

https://www.google.pl/search?biw=1517&bih=708&tbm=isch&sa=1&q=kostka+brukowa+poniemiecka&oq=kostka+brukowa+poniemiecka&gs_l=psy-ab.3...5917.10896.0.11155.12.12.0.0.0.0.272.1860.0j10j2.12.0....0...1.1.64.psy-ab..0.3.391...0j0i67k1.TinD8IL45Pg#imgrc=xZ7rMD8-MaQhNM:

nie wiem co dać na wykończenie ścian od wewnątrz itp....

 

wszelkie uwagi mile widziane  :D

Pozdrawiam,

BD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ta kostka granitowa nie pasuje... Ustawić na tym jakieś meble lub konstrukcje to będzie problem. Chodzenie po tym również do przyjemnych nie należy.

 

Najlepsze rozwiązanie to porządna wylewka z odpływem liniowym. Jak warzelnia to warzelnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady chłodnicze / lodówki obudowane deskami. Możliwe, że lepsza byłaby klimatyzacja wrzucona w szafę wnękową gdzie mogły by w spokoju fermentować piwka. Dzięki temu nie trzeba kombinować z zabudowywaniem lodówek. 
Na posadzkę użyłbym płyt betonowych zaimpregnowanych + odplyw w miejscu do rozlewu/mycia. 
Kolejną rzeczą niezbędna do degustacji piwa jest stół bilardowy 9ft + dart. :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej kostce zimą ci pazury odpadną. Ja bym wylał płytę fundamentową i na to położył płytki żeby łatwiej było to utrzymać w czystości. Płyta wydaje się łatwa do wykonania I zapewnia dobra izolację od podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 22:33, Swiaderny napisał:

A pod tym przybytkiem piwnica!

Zbiornik na szambo może się nadawać :) zależy oczywiście ile kto miejsca potrzebuje. Nad zbiornikiem mała szopka ze schodkami w dół i ma się miejsce do leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od takiej podłogi z kostki brukowej nie to, ze będzie ciagnął mróz i wilgoć co zimą podczas ogrzewania pomieszczenia lub w trakcie warzenia spowoduje ogromny mostek termiczny i skraplanie sie wody. Poza tym jak to utrzymac w czystosci... Nie mowie juz o sterylnosci. Lej plyte betonowa 10cm, na to 10cm styropianu i 8cm wylewki cementowej. W wylewce zrob spadki i odplyw liniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 10:32, koval_blazej napisał:

Lepszy chyba byłby taki keezer: http://imgur.com/a/MCI0j#0Gdybym miał na taki miejsce to pewnie właśnie bym ciął deski ;)

 

Omg, ale wypas :D jakbym nie ogarnął sobie kegeratora to może bym takie coś zbudował :De

 

Dnia 7.09.2017 o 14:15, Jarzyn_waleczny napisał:

Kegerator, koniecznie i bezwzględnie, a na pw możesz podesłać adres. :D

 

Jakby była opcja to też bym prosił :) jestem strasznie ciekawy, a poza tym to całkiem niedaleko mieszkasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Matros napisał:

Zbiornik na szambo może się nadawać :) zależy oczywiście ile kto miejsca potrzebuje. Nad zbiornikiem mała szopka ze schodkami w dół i ma się miejsce do leżakowania.

Taki był plan....

ale na działkę ciężki sprzęt nie dojedzie i lipa :(

Murować samemu z bloczków np 5m2?

 

19 godzin temu, Michal_87 napisał:

 

Omg, ale wypas :D jakbym nie ogarnął sobie kegeratora to może bym takie coś zbudował :De

 

 

Jakby była opcja to też bym prosił :) jestem strasznie ciekawy, a poza tym to całkiem niedaleko mieszkasz :P

Jak skończę zaproszę na degustacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sirBartek napisał:

Murować samemu z bloczków np 5m2?

Dużo zależy od poziomu wody gruntowej.. Jeżeli jest wysoko (rozsądnie poniżej 2 m) to raczej nie ma o co się bić.. Ale jeżeli grunt to piasek z iłami to 'będzie Pan zadowolony' bardziej z piwniczki na leżaki niż z pomieszczeń na górze :)

Tylko jak da radę to klatkę schodową 'wyrzucić' poza tą piwniczkę 5 m2 (trochę mało - ale jak się nie ma co się lubi..)  - sporo miejsca zyskasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.