Jump to content
Sign in to follow this  
Kurt

Keg próba szczelności

Recommended Posts

Jestem po nabyciu 9L kega coca cola i chciałem przed zlaniem piwa sprawdzić szczelność. Wymieniłem wszystkie uszczelki,  podłączyłem pustą butlę, podałem CO2 do wartości koło 0,5 bara i odkręciłem zawór regulacyjny odcinając dopływ CO2 do kega. Manometr na kegu wskazywał 0,5 bara. Ale po kilku godzinach ciśnienie zeszło do zera. Czy to oznaka nieszczelności kega czy ciśnienie do próby było za małe i nie uszczelniło właściwie pokrywy kega?

podłączyłem pustą butlę
??? Wpuść po prostu 1 bar do kega i odłącz butlę tak aby do kega nie było nic podpięte. Sprawdź przez zawór bezpieczeństwa po powiedzmy godzinie czy masz ciśnienie czy nie. Jak nie masz zaworu to podepnij po prostu złączkę i zobaczysz czy jest ciśnienie.

Posmaruj uszczelki wazeliną kosmetyczną. Sprawdź czy pokrywa dobrze się domyka czasami lubi źle wskoczyć. Mogą też być wyrobione końcówki plastikowe pokrywy (można je obrócić albo zmienić).

Guest

nie dokręciłem korka na butelce. Gdy przechyliłem butelkę zawartość sie wylała. Czy to oznaka nieszczelności?

Godzinę temu, Lagler napisał:

nie dokręciłem korka na butelce. Gdy przechyliłem butelkę zawartość sie wylała. Czy to oznaka nieszczelności?

Tak. Występuje na styku korka z butelką. W przeciwieństwie do Ciebie, koledzy powyżej podrzucili kilka pomysłów na rozwiązanie problemu. 

Guest

pomysł? A co tu podpowiadać? Wiesz sam w tym roku kupiłem jego...wiedza zerowa w tej materii ale jednak nikt mi nie musial podpowiadać jak sprawdzić szczelność:facepalm: ale ok dam pomyśl. Kolego napełnij kega co2 i wsadź do wanny z woda. Keg musi być zanurzony. Patrz skąd lecą bąbelki, tam kryje sie nikczemna nieszczelnosc. Gawron widzę ze niw zrozumiałeś aluzji.

Splot dwóch przypadków - dekiel krzywo przylegał i nie dociśnięta dobrze złączka gazowa na zaworze kega

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystkie kegi u mnie zakupione po wymianie końcówek i/lub dekli przechodzą próbę szczelności. Najczęstszym powodem nieszczelności jest właśnie źle włożona pokrywa. Polecam wszystkie uszczelki smarować wazelina bądź specjalnymi preparatami do uszczelnień.

pomysł? A co tu podpowiadać? Wiesz sam w tym roku kupiłem jego...wiedza zerowa w tej materii ale jednak nikt mi nie musial podpowiadać jak sprawdzić szczelność:facepalm: ale ok dam pomyśl. Kolego napełnij kega co2 i wsadź do wanny z woda. Keg musi być zanurzony. Patrz skąd lecą bąbelki, tam kryje sie nikczemna nieszczelnosc. Gawron widzę ze niw zrozumiałeś aluzji.

Nudzą cię takie posty, mam radę - nie czytaj, nie odpowiadaj

Guest
Dnia 3.11.2017 o 06:51, Kurt napisał:

Nudzą cię takie posty, mam radę - nie czytaj, nie odpowiadaj

widzisz coś tam jednak podpowiedziałem...