Skocz do zawartości

Keg próba szczelności


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po nabyciu 9L kega coca cola i chciałem przed zlaniem piwa sprawdzić szczelność. Wymieniłem wszystkie uszczelki,  podłączyłem pustą butlę, podałem CO2 do wartości koło 0,5 bara i odkręciłem zawór regulacyjny odcinając dopływ CO2 do kega. Manometr na kegu wskazywał 0,5 bara. Ale po kilku godzinach ciśnienie zeszło do zera. Czy to oznaka nieszczelności kega czy ciśnienie do próby było za małe i nie uszczelniło właściwie pokrywy kega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podłączyłem pustą butlę
??? Wpuść po prostu 1 bar do kega i odłącz butlę tak aby do kega nie było nic podpięte. Sprawdź przez zawór bezpieczeństwa po powiedzmy godzinie czy masz ciśnienie czy nie. Jak nie masz zaworu to podepnij po prostu złączkę i zobaczysz czy jest ciśnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lagler napisał:

nie dokręciłem korka na butelce. Gdy przechyliłem butelkę zawartość sie wylała. Czy to oznaka nieszczelności?

Tak. Występuje na styku korka z butelką. W przeciwieństwie do Ciebie, koledzy powyżej podrzucili kilka pomysłów na rozwiązanie problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł? A co tu podpowiadać? Wiesz sam w tym roku kupiłem jego...wiedza zerowa w tej materii ale jednak nikt mi nie musial podpowiadać jak sprawdzić szczelność:facepalm: ale ok dam pomyśl. Kolego napełnij kega co2 i wsadź do wanny z woda. Keg musi być zanurzony. Patrz skąd lecą bąbelki, tam kryje sie nikczemna nieszczelnosc. Gawron widzę ze niw zrozumiałeś aluzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie kegi u mnie zakupione po wymianie końcówek i/lub dekli przechodzą próbę szczelności. Najczęstszym powodem nieszczelności jest właśnie źle włożona pokrywa. Polecam wszystkie uszczelki smarować wazelina bądź specjalnymi preparatami do uszczelnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pomysł? A co tu podpowiadać? Wiesz sam w tym roku kupiłem jego...wiedza zerowa w tej materii ale jednak nikt mi nie musial podpowiadać jak sprawdzić szczelność:facepalm: ale ok dam pomyśl. Kolego napełnij kega co2 i wsadź do wanny z woda. Keg musi być zanurzony. Patrz skąd lecą bąbelki, tam kryje sie nikczemna nieszczelnosc. Gawron widzę ze niw zrozumiałeś aluzji.

Nudzą cię takie posty, mam radę - nie czytaj, nie odpowiadaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 06:51, Kurt napisał:


Nudzą cię takie posty, mam radę - nie czytaj, nie odpowiadaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

widzisz coś tam jednak podpowiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.